Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1351 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

Frola9
18.07.2017 5 z 5

Celou knihu jsem četla jako oddechovku. Po trilogii jsem si nejdříve myslela, že jediná akce, která v příběhu byla, byla na začátku a zbytek bude pouhopouhý výpravný příběh. Od 37. kapitoly jsem se začínala ztrácet, musela jsem se vracet na začátek kapitoly, abych se zorientovala... ale ten konec! To jako vážně jsem celou dobu držela palce vrahovi? Možná jsem jenom nečetla pozorně mezi řádky a neviděla ten vykřičník chybného úsudku, ale co... Autor mě prostě převezl... ****

lenkaabooks
16.07.2017 3 z 5

Kdo vlastně je Henry ? Zoufalý šestnáctiletý kluk hledající vraha své přítelkyně, oddaný adoptovaný syn svým dvěma matkám, nebo se v tomhle opravdu zkurveném příběhu ukáže, že všechno je jinak a nic není, tak jak se zdálo ? A konec, no tak ten je k posr ...

zpevSusannah
14.07.2017 5 z 5

Tak tohle byl tedy SAKRA zkurvenej příběh!
Z počátku jsem si říkala, že Minier nám nějak změknul a stal se z něho pouhý vypravěč. Bože, jak já se spletla! Omlouvám se za svou předčasnou kritiku, pane Minier, protože to, co jste ve finále předvedl, bylo špičkové umění klamu. Děkuji a tleskám :)

Pjater
12.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a opravdu jsem nečekala takový závěr. Autor měl všechno propracované a dobře vymyšlené. Určitě doporučuji.

sokolikrad
11.07.2017 3 z 5

Bohužel Miniera jsem v této knize poznal až od poloviny kdy konečně dostala nějaký spád a věci do sebe začali postupně zapadat. Konec se mi moc líbil ikdyž hodně věcí bylo dost nelogických ale nechci spoilerovat. Hlavně bych rád poradil ať se touto knihou nenechá nikdo od Miniera odradit ... jeho trilogie s Martinem Servázem je výborná.

todilka
11.07.2017

Nechci tuto knihu nijak hanit, protože to vážně není můj šálek kávy. Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě, zaujal mě název, tak jsem si řekla: detektivky mě nikdy moc nebraly, ale tak zkusím to. Dočetla jsem...první polovinu mi trvalo, než jsem se začetla, druhou už jsem jen byla zvědavá, jak to skončí, ale moc mě to nebavilo. Skončilo to pěkně zkurveně.
Ale pro fanoušky žánru asi proč ne...oproti jiným "klasickým" detektivkám, co znám zejména z televize, je ten konec dost netradiční...
*čtenářská výzva 2017: kniha, odehrávající se na ostrově

vnimat_Krasu
11.07.2017 2 z 5

Zkurvenej konec.
Dokud se Minier snaží inspirovat typickou Kingovskou teenage záhadou, všechno jakž takž klape. Tempo se sice trochu plouží, ale atmoška maloměsta má něco do sebe a docela plasticky z ní voní dobrej film.
Jenomže tam, kde by King vynes ryze civilní trumfy, případně šibalsky zamrkal sci-fi zápletkou, tam zbývá Minierovi jenom prostor pro výsměch. A podvod na čtenářích, kterej se u takhle tlustý knížky akceptuje těžko.
Meh.

klarat13
10.07.2017 3 z 5

Rozjezd pomalejsi a musela jsem se trochu prokousavat, ale jinak celkem dobra kniha. Neslabsi od Miniera, ale konec me bavil hodne

katerina2660
10.07.2017 3 z 5

Strašně dlouhé.... nicméně konec (ale opravdu až konec) byl nečekaný... toto mne nenapadlo ani náhodou. Ale jestli stojí za to těch 600 stránek? no když není nic jiného....

Mariss
08.07.2017 3 z 5

Zbytečně dlouhé,autor se mohl víc soustředit na celkový děj a ne jenom na konec a pro příště by si mohl odpustit zmínku o Mahlerovi :-D

MonicaMonique
08.07.2017 3 z 5

Tenhle příběh rozhodně nepatřil k nejlepším, jaké jsem četla. Rozjezd pomalý. Banda dorostenců, kteří hledají vraha - to jako vážně? Na druhou stranu, konec překvapil.

dom.ini
07.07.2017 3 z 5

Rozuzlení bylo rozhodně překvapující a nečekané, ale v průběhu čtení jsem měla pocit, že mě knížka nedokáže úplně vtáhnout. Podle mě by knížce prospělo, kdyby měla o pár stránek méně. Ale ten závěr pro mě za přečtení určitě stál.

Bramhr
06.07.2017 3 z 5

Priznam se,ze par poslednich stran bylo lepsich,nez cela kniha.
Kazdopadne bych zkratila aspon o polovinu.

Lemurka
03.07.2017 4 z 5

Prvních 150 stránek mě nudilo, už jsem myslela, že nedočtu. Pak se to sice rozjelo, ale bylo to celé takové chaotické a překombinované. Konec šokoval, ale já si přišla podvedená.
Triologie mnohem lepší.

Hadroska
02.07.2017 4 z 5

Zajímavy příběh,ale předchozí knihy byly lepší.

vekune
29.06.2017 2 z 5

Asi budu trochu spoilerovat. Toto pravidlo ohledně vypravěče porušila už Agatha Christie. Ale tenkrát mi přišlo, že to mělo hlavu a patu. toto moc ne. Celá ta kniha se tedy dá považovat za fabulaci. Víceméně vše, co bylo předloženo, nic není pravda. Jak se to autor na konci snažil vysvětlit a a asi i zachránit, tak v tom vznikl děsnej bordel. Jak se teda oběť dostala z trajektu, kde ji zabil? Jak unikl kamerám? Jak a kde zabil její matku? Jak to, že se tak změnil ve svém sebeovládání, poté, co se přestěhovali? Jak to že jeho matky nepojaly podezření a nikde nic nehlásily? Vše co jeho matky tedy řekly nebyla pravda, protože to vyprávěl on? No prostě zmatek nad zmatek.

Bustedka
25.06.2017 4 z 5

Četl se to tak rychle, že jsem během dvou dnů nebyla schopná dělat nic jiného, než číst, číst, číst. Vzhledem k hodnocení, která tu jsou, mi bylo jasné, že vrah bude překvapivý a hlavně z toho důvodu jsem ho odhalila hned na začátku.
ALE - (spoiler) - díky tomu, kdo je vrah mi nedává moc smysl to, co se odehráválo v něm po celou dobu a co nám autor překládal jako jeho vlastní myšlenky.
Ale když nebudeme detailisti, tak bych určitě knihu doporučila. Člověk si ani nevšimne, že to má tolik stránek

hruskovalucie93
18.06.2017 4 z 5

Knihu určitě doporučuji, hlavně velkým čtenářům, protože těch 613 stran není úplně sranda :). Chvílemi na mě až moc zdlouhavé, ale konec super, nečekala jsem to. Moje první kniha od Miniera. Těším se na další.

Shpunticzek
13.06.2017 4 z 5

Za mě dobrý. Na začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale postupně to nabralo grády a ten konec. Od půlky jsem se nemohla odtrhnout a musela prostě dočíst. Doporučuji všem.

evasamankova
11.06.2017 4 z 5

Po většinu doby spíše průměrný příběh, ovšem závěr to vyšvihl o stupínek výše. To se povedlo...

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960