Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326564/bmid_zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4 1354 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

LucieRossi
08.06.2017 5 z 5

Jedním slovem - parádní. Sérii s Martinem Servazem mám taky moc ráda, ale tato kniha předčila veškerá má očekávání a pan Minier se tímto zařadil mezi mé nejoblíbenější autory. Čtivost, skvělé dialogy, napětí do poslední kapitoly, krásná obálka - této knize nechybí vůbec nic.

Tobika
07.06.2017 5 z 5

Skvělá detektivka. Perfektní propracování, popisy a prolínání děje. Nečekané rozuzlení. Za mě lepší než předchozí trilogie. Doporučuji!

DariDerek
03.06.2017 4 z 5

4,5*
Bylo to vzrušující, napínavé. Mé první setkání s autorem a přesvědčil mě, že se pustím do jeho série s Martinem Sevrazem. Skvělý vypravěč. Jeho popisy byly úžasné. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

Dardos
02.06.2017 5 z 5

Ja jsem byla nadsena :) jako u vsech knih tohoto autora jsem mela trosku problem dostat se do deje,ale za to potom... skvely. Cetlo se mi to dobre, necekane rozuzleni..
Ja doporucuji a casu s touto knihou nelituji :)

marara
28.05.2017 5 z 5

Jedna z těch knih, u nichž si člověk několikrát řekne: "Jo, už je mi to jasné, bylo to takhle." Jenže další stránky každou vaši teorii postaví na hlavu. Fascinovalo a vyděsilo mě téma naší ztráty soukromí vlivem technologií. I když o tomto nebezpečí vím a přemýšlím, je úplně něco jiného číst o tom, jak se může schopný hacker snadno připojit na váš mobil, počítač, krokoměr, ...... a v reálném čase sledovat nejen váš pohyb, ale i soukromé hovory doma v obýváku. Mrazí mě při pomyšlení, jak moc závislí na těchto technologiích už jsme a jak jsou snadno zneužitelné.

pajula88
28.05.2017

Za mě skvělé! Ale je pravda, že předchozí trilogie byla lepší. Rozhodně si ale počkám na další knihu B. Miniera :)

Paja1709
27.05.2017 5 z 5

Tak tento pribeh byl fakt sileny.Kniha vas porad nuti premyslet.A pak prijde konec a clovek si rekne to byl teda Zkurvenej pribeh.Doporucuji precist.

kikies
27.05.2017 4 z 5

Zajímavý a poutavý krimi příběh. Možná trochu zdlouhavý, ale pořád s napínavým dějem a nečekaným rozuzlením. Mně osobně se závěr moc nezamlouval a vadí mi, že některé věci nechal autor nedořešené vyšumět, ovšem mezi slušné detektivky z ponurého prostředí to zařadit lze. Ale trilogie s Martinem Servazem mi přijde lepší... ;-)

mirka71
25.05.2017 4 z 5

Za mě trochu zklamání, po trilogii Mráz-Kruh-Tma je tahle kniha slabší. Zpočátku vleklá nuda, konec překombinovaný a příliš rychlý. Chvílemi jsem ztrácela nit, unikaly mi souvislosti, ale určitě stojí za přečtení.

Míša777
22.05.2017 5 z 5

Velmi nečekané rozuzlení a závěr, který mi doslova vzal dech.

Ladyewe
21.05.2017 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Pauzy pouze na WC :-) bavilo mě moc!

konicekbily
20.05.2017 5 z 5

Úplně jinak pojatá kniha než -prozatím trilogie - s Martinem Servazem. Monolog Henryho je vhodně doplňován tak, aby nám autor ukázal, že se mění směr příběhu a jsou na obzoru nové varianty. Minier to má dokonale promyšlené, ať už je to popis prostředí, charakter důležitých postav, vypracování zápletky a vysvětlení motivu. Nebo snad motivů? Závěr mám jednoduchý - autor umí psát a budu ho číst!

dalia1769
18.05.2017 4 z 5

Detektivka velmi odlišná od autorova cyklu s Martinem Servazem, ale také velmi čtivá a s mnoha zvraty. Zvlášť závěr byl opravdu překvapivý. Autor nutí čtenáře v průběhu četby několikrát zásadně změnit názor na jednotlivé postavy a vlastně i na dosud popisované události. Je to vlastně taková hra autora se čtenářem, ale velmi zdařilá a dobře promyšlená. Pokud se někomu zdá, že se Henry v závěru nechová tak, jak jsme ho poznali v průběhu děje, je třeba si uvědomit, že většina knihy je Henryho vyprávěním, tudíž zobrazuje verzi, kterou podal Augustinovi, nikoliv realitu...

pajula88
16.05.2017

Závěr skutečně nečekaný, ale zůstala ve mně spousta otázek... Podle mě nedořešených... Kdo teda šel sedět za tu vraždu? Co Oatsové? Nevím... Čtivé, ale závěr bych řekla, že až přehnaný.. Vždyť Henry se zase až tak násilnicky během příběhu nechoval... Jo, dal Charliemu... Ale nebyly tam dle mého žádné náznaky, že by mohlo dojít až k takovému závěru...

Marketule
15.05.2017 5 z 5

Martin Servaz mi strasne chybel, ale i tak super cteni! :)

mirunda
12.05.2017 4 z 5

Bavilo mne o mnoho méně než Mráz a Kruh. Příběh byl mnohdy chaotický, že jsem se v něm ztrácela. Ale ke konci mě vtáhl a já hltala stránku za stránkou. Konec byl pro mne překvapivý.

EE
09.05.2017

Netrpělivě jsem čekala na vydání, ale oproti minulým dílům velké zklamání. Ztrácela jsem se ve jménech a ke konci už jsem chtěla knihu i odložit nedočtenou. Vydržela jsem, ale opravdu smíšené pocity.

Didi15
09.05.2017 3 z 5

Minier je skvělý spisovatel, pořád je to čtivé , ale trilogii se Servazem se to nedá srovnávat. Chvíli jsem se přistihla , že se nudím, ale závěr byl skvělý.

Jana_Hlus
08.05.2017 4 z 5

Úplně jiný příběh než je série s Martinem Servazem. Trošku pomaleji jsem se do něj začítala, asi jsem si musela zvyknout, že Servaz tam fakt nebude, ale pak už to jelo. Spousta dějových linií, autor to opravdu umí, jednu chvíli jsem vůbec netušila, kdo by mohl být vrahem. A překvapivý, strhující závěr ten zvláštní příběh jen umocnil. Snad by to jen nemusela být taková bichle, opět přes 600 stran..... 4/5

Marluksa
07.05.2017 3 z 5

Za mě zklamání. Sice se příběh nakonec nějak rozvinul, ale myslím že by stačil na 300 stran. Z mého pohledu nejslabší Minierovo dílo, a to je to můj nejoblíbenější autor. Mráz je prostě absolutní top!!

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960