Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326564/bmid_zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4 1351 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

zanekzoltecu
zanekzoltecu
15.02.2024 5 z 5

Bichla mě ve finálce vzala luft. Vlastně tam fšecko funguje navopak. Jen je škoda tý hajfy, co má nasmrkaný ve flašinetu. Nechcu prolátnót zápletku, ale je to špica a doporučuju k přelóskání. Jo a ty sprostý termity, nad keréma chmuřijó tadyk účastníci komentovýho zájezdu, mi teda vůbec neva. Dávám pět šteren jak vyšitéch!

Privilegius
Privilegius
06.02.2024 3 z 5

Přelouskal jsem to docela rychle, ale celkově mě kniha nijak neuchvátila, ač mi byla doporučená.

dlabikk
dlabikk
12.01.2024 3 z 5

Kniha nebyla špatná, konec byl za mě trochu moc překombinovaný, ale pod závěr bych se podepsala "mlýny melou pomalu, ale melou" :o) Celkově byl příběh moc dlouhý. Nicméně Servaz je Servaz!

Owain
Owain
17.11.2023 4 z 5

Takový průměr, ale konec to pozvedl o level výš.

kallisto
kallisto
08.10.2023 5 z 5

Prekvapive dobre! Zprvu temer Kingovska, temne poeticka atmosfera, genialne vykreslene netradicni prostredi a zaver, ktery me zatracene zaskocil. Safra, fakt to bylo dobre!

m2056
m2056
05.09.2023 5 z 5

Super super dobré čtení konec mě lidově řečeno zvednul ze židle.

Nikusha
Nikusha
13.08.2023 2 z 5

Kdyby se příběh točil jen kolem Henryho a třeba by se postupně objevoval příběh toho politika, tak by se mi to asi četlo lépe. Pořád to přeskakování z lidí, které jsem jakž takž pobrala, zase na úplně jiné jména a takové to konstatování věcí, které vůbec nevím, ale jako časem by mi to mělo dojít, to mě v tomto případě nebavilo. Asi pro mně špatně podané. Nebavilo.

tinka1974
tinka1974
27.07.2023 4 z 5

Pane jo, doposlouchala jsem a snad i vstřebala všechny zvraty. Začátek sice pomalejší, ale pak už jen jedna dlouhá horská dráha. Z komentářů jsem vytušila, že dojde k velkému zvratu, ale závěr byl opravdu famózní. Z příběhu zjistíte, že nikdy nevíte, co se v druhém nachází a že nic nemusí být takové, jak se to jeví. Ostrov je sám o sobě líčen dost ponuře a tím i životy lidí, kteří na něm žijí. Obzvláště komunita dospívajících, kteří po smrti své kamarádky berou spravedlnost do svých rukou a začnou vyšetřovat. Setkáme se tady s lokálním podsvětím a nakonec i tím celosvětovým, které je ospravedlňované bezpečností, ale zároveň snadno zneužitelné pro soukromé účely. Zajímavá je i tato linka soukromí a moderních technologií. Je to už druhý příběh, ve kterém se pan Minier touto tématikou zabývá.

Ale na závěr hned tak nezapomenu, chudáček Henry,

SáraR.
SáraR.
19.07.2023 4 z 5

Jedno slovo: ,, COOOOOŽEEEEE????!!!!" Jakože, celej příběh si skládáte informace postupně k sobě jako puzzle, ale na konci zjistíte, že jste měly skládat 3D tvar. Prostě coooo???!!! Kniha mě většinu času nijak moc nechytla a ztrácela jsem se. Buď tam autor popisoval spousty zbytečných krajinek, nebo se na ně vykašlal úplně, ikdyž bych je zrovna potřebovala. Někdy se mi pletly postavy, ale na konci jsem už měla docela přehled, kdo, co a tak. Ale jinak se celý můj dosavadní výtvor v hlavě rozpadnul jako domeček z karet, úplně se přeskupil a složil do nového, skutečného tvaru. Reálně už je to asi 20 minut, co jsem knihu dočetla a můj mozek to pořád ještě pořádně nezpracoval. Díky tomu konci u mě kniha dostala hvězdičku navíc. Takový šok jsem zažila snad jen u druhého dílu Půlměsíčního města.

Lokomaster
Lokomaster
05.07.2023 4 z 5

Závěr této knihy mě opravdu nadchl a překvapil, za to velikánské plus. Málokterá kniha mě takto dostala.

Přestože jsem omezenec, který je schopen se sám vyjadřovat vulgárně i na veřejnosti, snesl bych klidně v knize méně vulgarit, kolem kterých se kniha točí už názvem. Příběh samotný je nadprůměrný, ale četl jsem i lepší. Kniha rozhodně neurazí, mohu doporučit. 4/5

kolacky
kolacky
24.06.2023 4 z 5

No to byl tedy fakt ZKURVENEJ PŘÍBĚH! Pro mě byl nejzajímavější postavou Jay. A pak Noah. Závěrečná pecka byla pecka se vším všudy.

Kopretinka784
Kopretinka784
23.06.2023 5 z 5

Co lze očekávat od knihy s tímto zajímavým názvem?
Pokud je autorem Minier, tak detainí popisy krajiny, ale hlavně napětí a překvapení.
Opět nezklamal.

Belanna
Belanna
04.06.2023 5 z 5

Nejsem ještě poznamenaná Martinem Servazem, ale už teď se na něj těším, protože tohle byla prostě pecka !!
Napínavé, dokonale promyšlený každý detail děje, charakterů postav i prostředí.
Dobře se mi četlo a závěr mě doslova srazil, zkrátka Zkurvenej příběh.

kamila75941
kamila75941
24.04.2023 5 z 5

Vynikající, do konce plné napětí.

MaJa264
MaJa264
23.04.2023 5 z 5

Jiný Minier, ale zase dobrý. Překvapivý závěr, docela mě dostal.

petrpospa
petrpospa
09.04.2023 3 z 5

Přebal knihy ve stylu Serváce, tlustý svazek čítající jen tak od oka 500 stran (ve skutečnosti ještě o sto více) - to musí být Minier, to musí být zase hooodně dobrý... Nemusí!
Zajímalo by mě, co autora vedlo k opuštění prověřené domácí půdy a umístění příběhu na druhý konec Ameriky. Mám pocit, že tímto přesunem se toho změnilo mnohem více a zjednodušeně bych to nazval zamerikazování. Poctivý a propracovaný Minier je najednou hodně rychlý, zbrklý, až překombinovaný, evropskou pohodu vystřídala americká neuvěřitelnost, venkovskou jednoduchost místy sci-fi budoucnost... Do toho volby, indiáni, nedohledatelná identita versus nesmazatelná digitální stopa vždy a všude..
A v tomto guláši je toho mnohem víc, proč tentokrát Minierovi zklamaně říkám NE! Přesto však se třemi hvezdami.

Lindulinek
Lindulinek
03.04.2023 5 z 5

Úžasný příběh. Bez sáhodlouhých popisů krajiny, pocitů a myšlenek by kniha byla o půlku tenčí, ale na to jsem si u tohoto autora již zvykla. Hodně jsem přeskakovala.

Címa
Címa
15.03.2023 4 z 5

Za mě dobrý! Dosti neuvěřitelný pribeh ještě s prekvapivejsim koncem, ale kniha mě bavila.

Mikoláška
Mikoláška
13.03.2023 3 z 5

Námět na příběh byl zajímavý, ale příběh samotný byl dosti rozvleklý.... Možná jsem zhýčkaná svižnějšími krimipřiběhy.....

Valdora
Valdora
04.03.2023 3 z 5

Detektivky se Servazem mám moc ráda. Chtěla jsem od autora vyzkoušet něco jiného. Nebylo to špatné, ale na můj vkus až moc dlouhé, ke konci už jsem některé pasáže přeskakovala. A vykreslení postav mi přišlo trochu neuvěřitelné, přehnané.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960