Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326564/zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4.2369

Une putain d'histoire (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

kahuda01
předevčírem

Jo! Tak to mě dostalo, za mě mnohem lepší než série s Martinem Servazem, kniha mě úplně vtáhla, ocitl jsem se na místě děje. Paráda - 95%

sun.from.ibiza

Na předchozí trilogii to rozhodně nemá, něco mi tu chybělo. Nicméně i přesto mě kniha bavila, příběh hezky plynul a najednou jsem byla na konci, který mě překvapil. Jen by se z toho dalo "vytřískat" víc.

Fondis

Až u tehle knihy se ukázalo, jaky je Minier skvělý vypravěč. Me se kniha líbila. Člověk musí trochu primhourit oci v některých částech knihy. No co. Ale jinak super. Atmosféru to melo bouřlivou a podíval jsem se zase na jine místo. Konec je hrubej. Člověk má všechno, ale vlastně nic. A ani tu mašlu si nejde hodit. To je pech.

Klára90

Na knize mi vadilo, kolik šťastných náhod se během příběhu stalo a jak snadno lidi vyzradili odpovědi na otázky, ať už šlo o vědce nebo o všemi obávaného zločince. Tohle mi přišlo dost nereálné - aby si zločinec s vámi povídal a malém si srdce vylil (tak to na mě působilo v jedné pasáži odehrávající se v autě). Jak psali předchozí, víc opravdu prozradit nejde, každopádně konec překvapil, i když mi to celé přišlo hrozně utažené za vlasy. Nemůžu si pomoct, kniha mě nedostala.

irefir

Zpočátku jsem se nemohla začíst, později jsem se nemohla odtrhnout:) Příběh se mi líbil, kniha mě bavila a rozhodně mě nenudila.

kessey

Popravdě já opravdu nemám ráda příběhy, v nichž jsou hlavními postavami děti a puberťáci, proto jsem se pořád kroutila, jestli číst nebo nečíst. Ale nakonec to v tomhle případě vůbec nevadilo. Jde o dokonalé odpočinkové čtení, dokonale vystavěné, napínavé, plné zvratů, ale vlastně pořád jaksi uvěřitelné.

jarmus4825

Tahle kniha.. Wow.
Rozhodně bych se nenechala odlákat od čtení kvůli narážkám na věk hlavních postav apodobně.
Příběh je tajemný a každý konec kapitoly člověka donutí na tu další stranu otočit, i když je už dešně pozdě večer. Děj je neustále v pohybu a pořád překvapuje. A ten konec!
Zas po dlouhé době kniha, u který se mi zastavil dech a mozek mi to prostě celý nebral.

Schamila

Dlouho jsem váhala s koupi této knihy, předchozí trilogie byla úchvatná. Jsem ráda, že jsem nedala nakonec na recenze a knihu si přečetla, pro mne stejně dobrá, jako předchozí dílko opět tam bylo napětí, neskutečně popsané drsné prostředí, to hodně dodávalo příběhu napětí, no a pak skutečný "neskutečný" příběh, který byl plný zvratů a super konec, jako že nic není zadarmo!!!! Zkrátka suprový Minier. Už se těším na další knihu a všem tohleto doporučuji.

TracyB

Celou dobu jsem čekala, kdy mě to chytne, ale nedočkala jsem se. Po trilogii, která patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, je tohle prostě obrovské zklamání. Myslím, že autorův pokus o jakýsi underground bohužel nevyšel. Zkurvený to bylo teda skrz naskrz. Jedna hvězda navíc za ten konec.

Alizon

Vahala jsem mezi 4 a 5 hvezdickami a tesne po precteni bych mozna dala 4. Prvni pulka knihy me bavila hodne, pribeh je dobre napsany, tajemny a napinavy a vubec mi nevadilo, ze tam tentokrat neni Martin Servaz (je to proste jina kniha mimo serii i kdyz od stejneho autora). Zajimave mi prislo i prostredi, kde se kniha odehrava. Negativum - kdyz se trochu zamyslite - je tezke uverit, ze toto je pribeh sestnactileteho kluka - i to jak se vyjadruje pusobi mnohem dospelejsim dojmem (ale dejme tomu, nakonec je popsan jako "genialni zazracne dite"). Konec knihy je velmi necekany, a musim se priznat, ze me napred trochu zklamal, mozna proto ze jsem vymyslela ruzne teorie a nakonec Vas autor dostane uplne nekam jinam.
Kdyz jsem ale o knize po nejake dobe premyslela, musela jsem uznat ze ten konec a dopad celeho pribehu krasne odpovida nazvu knihy a je (alespon pro me) velmi originalni. Takze nakonec 5 hvezdicek. Souhlasim s predchozim komentarem Do Did Done - vic sem napsat nejde, protoze vsechno to stoji na jedne veci a rozepisovat se zde vic-- je z toho spoiler jako Brno.

Danago

Šestnáctileté děti hledají vraha ? Tomu nějak nejde uvěřit, celé mě to celkem nudilo. Bohužel za mě zklamání.

honorka

Kniha se sice četla sama, byla opravdu napínavá a množství konverzací ji učinilo velmi čitelnou. Pro mne ovšem poměrně průhledná zápletka s občas nešikovně vykonstruovanými příběhy. Vzhledem k tomu, jak moc knihu ostatní chválí, jsem od ní asi očekávala příliš mnoho.

Carmaykl

skvele vykresleny pribeh. trest pachatele naprosto zaslouzeny. verim v brzkou dalsi knihu.

DoDidDone

Úžasná kniha, Minier je skvělý autor a tohle dílo se mu skvěle podařilo!
Tajemná atmosféra, popis ostrova, postav a děje.
Ono o této knize nelze napsat tolik, protože je to tak tenké, že kdybych řekl jen o jedno slovo navíc, které bych neměl použít, dost bych tím vyzradil.
Ale bylo to tak jasné, ale já to tam prostě neviděl... Nebo to ignoroval... Nevím... Mám chut si to přečíst znovu, abych tam ty klíčové věty nebo i celé odstavce našel...
Ten konec je senzační! :)

Sonik1974

Výborná, výborná, výborná. Obsahově i kompozičně skvěle zvládnutá. Henry naprosto uvěřitelný sociopat. Oceňuji i různé typy písma, skvělý detail.

betty2235

První knížka, co jsem od Miniera četla. Ze začátku jsem se do knihy moc nedokázala začíst a pak to byl takový fofr, jak mě to dostalo. Skoro jsem zanedbávala děti, jak mě s něčím pri čtení obtěžovaly :))))) nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

agnes25

Tak to byl teda překvapivý konec.To jsem nečekala.

ankaras

Nemám žádné výhrady, Minier nezklamal, ale kniha se podle mě nemůže vůbec rovnat perfektní předchozí sérii.

Veromika

Tuhle knihu jsem si koupila, díky názvu, který na mě doslova křičel ve výloze knihkupectví a musím říct, že kniha mě velice překvapila. Od tohoto autora je to první dílo, které jsem přečetla, ale už teď si plánuji doplnit knihovničku dalšími tituly od Miniera, kniha se četla velice dobře a nemůžu ji nic vytknout. Když už jsem si myslela, že příběh se blíží ke konci poslední stránky mi doslova vyrazili dech, protože takový vyřešení jsem opravdu nečekala, takže dávám pět hvězdiček. :) :)

michaela.ne

Tuhle knihu jsem zvolila proto, abych si na Miniera udělala názor a jestli vůbec stojí za to, abych začala číst jeho trilogii. Stojí. Minier píše suprově, krásně vykresluje postavy a situace. Co se příběhu týče, po dočtení jsem měla příšerně moc otázek. Je to pěkně myšleno, ale možná to chtělo víc dotáhnout a domyslet.

HYPNOS88

Minier nasadil svou trilogií laťku tak vysoko, že jsem očekávál, že další kniha bude stejně dobrá. Jednu * musím srazit, protože ten konec ... no, dejme tomu, že vše do sebe nazapadalo jak mělo. Ale rozhodně Miniera řadím ke svým nejčtivějším autorům vůbec.

Frola9

Celou knihu jsem četla jako oddechovku. Po trilogii jsem si nejdříve myslela, že jediná akce, která v příběhu byla, byla na začátku a zbytek bude pouhopouhý výpravný příběh. Od 37. kapitoly jsem se začínala ztrácet, musela jsem se vracet na začátek kapitoly, abych se zorientovala... ale ten konec! To jako vážně jsem celou dobu držela palce vrahovi? Možná jsem jenom nečetla pozorně mezi řádky a neviděla ten vykřičník chybného úsudku, ale co... Autor mě prostě převezl... ****

lenkaabooks

Kdo vlastně je Henry ? Zoufalý šestnáctiletý kluk hledající vraha své přítelkyně, oddaný adoptovaný syn svým dvěma matkám, nebo se v tomhle opravdu zkurveném příběhu ukáže, že všechno je jinak a nic není, tak jak se zdálo ? A konec, no tak ten je k posr ...

zpevSusannah

Tak tohle byl tedy SAKRA zkurvenej příběh!
Z počátku jsem si říkala, že Minier nám nějak změknul a stal se z něho pouhý vypravěč. Bože, jak já se spletla! Omlouvám se za svou předčasnou kritiku, pane Minier, protože to, co jste ve finále předvedl, bylo špičkové umění klamu. Děkuji a tleskám :)

Pjater

Kniha se mi líbila a opravdu jsem nečekala takový závěr. Autor měl všechno propracované a dobře vymyšlené. Určitě doporučuji.

sokolikrad

Bohužel Miniera jsem v této knize poznal až od poloviny kdy konečně dostala nějaký spád a věci do sebe začali postupně zapadat. Konec se mi moc líbil ikdyž hodně věcí bylo dost nelogických ale nechci spoilerovat. Hlavně bych rád poradil ať se touto knihou nenechá nikdo od Miniera odradit ... jeho trilogie s Martinem Servázem je výborná.

todilka

Nechci tuto knihu nijak hanit, protože to vážně není můj šálek kávy. Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě, zaujal mě název, tak jsem si řekla: detektivky mě nikdy moc nebraly, ale tak zkusím to. Dočetla jsem...první polovinu mi trvalo, než jsem se začetla, druhou už jsem jen byla zvědavá, jak to skončí, ale moc mě to nebavilo. Skončilo to pěkně zkurveně.
Ale pro fanoušky žánru asi proč ne...oproti jiným "klasickým" detektivkám, co znám zejména z televize, je ten konec dost netradiční...
*čtenářská výzva 2017: kniha, odehrávající se na ostrově

vnimat_Krasu

Zkurvenej konec.
Dokud se Minier snaží inspirovat typickou Kingovskou teenage záhadou, všechno jakž takž klape. Tempo se sice trochu plouží, ale atmoška maloměsta má něco do sebe a docela plasticky z ní voní dobrej film.
Jenomže tam, kde by King vynes ryze civilní trumfy, případně šibalsky zamrkal sci-fi zápletkou, tam zbývá Minierovi jenom prostor pro výsměch. A podvod na čtenářích, kterej se u takhle tlustý knížky akceptuje těžko.
Meh.

klarat13

Rozjezd pomalejsi a musela jsem se trochu prokousavat, ale jinak celkem dobra kniha. Neslabsi od Miniera, ale konec me bavil hodne

katerina2660

Strašně dlouhé.... nicméně konec (ale opravdu až konec) byl nečekaný... toto mne nenapadlo ani náhodou. Ale jestli stojí za to těch 600 stránek? no když není nic jiného....

ztráta soukromí technologie

Bernard Minier