Zkrocená hora

Titulní povídka z této sbírky se stala předlohou stejnojmenného a velmi úspěšného oscarového filmu (Brokeback Mountain) režiséra Anga Leeho (česká premiéra 2.3.2006). Oslavovaná autorka (Pulitzerova cena), milovnice neporušené přírody, v ní žijících prostých lidí a lokálních historek předkládá čtenáři jedenáct dech beroucích příběhů o osamění, násilí a lásce, příběhy zoufalství i radosti zasazené do divoké, nehostinné a nádherné krajiny Wyomingu. Autorčinými slovy: "prvky nereálnosti, fantastičnosti a nepravděpodobnosti zbarvují všechny tyto povídky, stejně jako zbarvují skutečný zdejší život. Už úsilí, s nímž v tomto tvrdém a nemilosrdném místě usilují rančeři o obživu, je fantaskní."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3883/zkrocena-hora-CI1-3883.jpg 3.265
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Baronet

Close range, 2004

Kniha Zkrocená hora

Fanda74
31.05.2020

Asi tak 50:50. Některé povídky se mi líbily víc některé méně. Je tam velmi pěkně vyjádřeno prostředí, v nichž se povídky odehrávají, i lidé, kteří tam žijí, ale některé povídky (zvlášť ty krátké mi "tak nějak uleťely" - nechytil jsem myšlenku. Povídky Zkrocená hora je krásná - řekl bych "vymazlená" filmovým zpracováním

lvcx
22.05.2020

Jako asi většina lidí jsem si knihu přečetla kvůli filmu a nějak nevím, co si o ní mám vlastně myslet. Opravdu se mi líbily jen tři povídky - Ryzák, Lidé v pekle se chtějí jen napít vody a Zkrocená hora - z ostatních mě některé vyloženě nudily. Ale i přesto má kniha něco do sebe; všechny povídky jsou prodchnuté běznadějí, silnou atmosférou drsné krajiny a neméně drsných lidí. Dostane se člověku pod kůži.

Twinny
22.03.2019

Knihu jsem si půjčila, protože jsem chtěla znát předlohu filmu. Nevěděla jsem, že jde o víc povídek. Většina z nich se mi nelíbila. Zkrocená hora byla nejlepší, ta je za *****.

MartinaSladkova
07.02.2017

Asi jako většina jsem si knihu přečetla kvůli filmu Zkrocená hora, který miluji. A jsem zklamaná. Povídky jsem přečetla všechny, ale žádná mě nenadchla. Povídka Zkrocená hora neodpovídala filmu a mám pocit, že i kdybych film viděla později, tak by se mi líbil i tak více.
Zkusím knihu "Takhle je to dobrý."

ForiCZ
29.12.2016

Nedočetl jsem to. Knihu jsem si pořídil kvůli povídce Zkrocená hora, kterou jsem samozřejmě začal. Ta povídka byla super. Možná by mě to tolik neoslovilo, kdybych neviděl nejdřív film, ale takhle jsem byl nadšený.
Pak jsem přečetl 55 mil k benzinové pumpě a nějak se rozhodl, že si to přečtu fakt celé. Jenže už u první povídky Polostažené dobytče jsem to na stránce 31 prostě vzdal. Nenašel jsem v té povídce nic, co by mě nějakým způsobem zaujalo natolik, abych to dočetl. Zvládl jsem přečíst Ryzáka a Lidé v pekle se chtějí jen napít vody. Mírně jsem nahlédl do povídky Práce. Nějak mě to prostě nechytlo, nemělo to žádné vyvrcholení, ta vlna vždycky splaskla a zbylo z ní jen takové šplouchnutí o kámen, takže jsem to nakonec odložil.
Možná se k tomu vrátím, až fakt nebudu mít co číst, ale teď to nějak nedávám.

_INCOGNITO_
08.06.2016

Povidka, kterou urcite nedoporucuji pubescentum. Krasne napsany pribeh s prijemnym popisem prostredi i jednotlivych postav.. Film na me udelal stejne tak dobry dojem, ale neco mu schazelo.

noral
30.05.2016

Některé povídky byly děsné. Už nikdy více. Nejvíce se mi samozdřejmě líbila Zkrocená hora.

vendy6619
28.04.2016

Zkrocená hora. Film nebo kniha.. v obojím vidím Heatha a Jakea! :) a oboje miluju stejně! :)