Zkaženost

Zkaženost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41836/bmid_zkazenost-i31-41836.jpg 4 123 32

Jonathan Stride série

1. díl

Poručík Stride to nemá lehké. Zemřela mu milovaná žena – a vypadá to, že v jeho městě započal svou děsivou práci sériový vrah: po sedmnáctileté Kerry zmizela i stejně stará Rachel. Podezření padá na jejího otčíma, který s ní měl sexuální styk, ale důkazy chybějí... a pak už je není třeba shánět, protože ho přímo v soudní síni zabije Rachelina matka. Stride se pokouší vrátit svůj život do normálních kolejí, ale osudová a bytostně zkažená Rachel jako zákeřný pavouk dál v pozadí hýbe lidskými osudy – není-li to už jen její přízrak. Klíčem ke všemu je Masař Bob, nebo spíš ten, kdo se pod touto maskou skrývá. Než však bude jeho totožnost odhalena, přicházejí krvavé žně v Los Angeles.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Immoral , 2004

AlenaF
15.03.2024 5 z 5

Přečetla jsem všechny knihy tohoto autora u nás dostupné. Byly bezvadné, originální. Ale tato klasická detektivka se mi líbila nejvíc. Sympatičtí vyšetřovatelé. Trochu mi to připomínalo sérii s Harrym Boschem od Johna Connellyho. Doporučuji k přečtení.

Jenny46
12.02.2024 5 z 5

Docela jsem překvapená, že je kniha málo hodnocená, i když to byl první autorův počin mě se příběh četl dobře. Škoda, že nevyšla celá série Jonathan Stride pro mě velký sympaták.
Postavy jsou zajímavé a zápletka nebyla špatná, nejsou tu žádné dlouhé úvahy a ze soudní síně trochu rozsáhlý...
Kdo má rád tajemství, dobrý příběh a plno zvratů, určitě bude spokojený 5*

Hella
21.08.2023 2 z 5

Jak čtu obvykle Freemana ráda, tak tohle byla s prominutím děsná blbina.

lucisek5056
05.06.2023 5 z 5

První knížka koupená a přečtená od Pana Briana Freemena.A moc mě bavi ten jeho styl psaní.Mám všechny knížky od něho přečtené a opravdu .Už se teším a vyjde letos knížka na ti jeho nové knížky které mu vyjdou..

rumova_kulicka
27.01.2023 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Zápletka zajímavá, postavy vyšetřovatelů sympatické, dialogy uvěřitelné, ale... Ale asi mi vadil ten předěl, velký časový skok, kdy to na mě působilo jako 2 samostatné příběhy, než jsem se znovu začetla. Asi by knize pomohlo ubrat na množství stránek a zkrátit soudní přelíčení, toho bylo víc než dost. Knihy s Frostem mě bavily rozhodně více. Za mě tak 3,5*.

anája
13.10.2022 2 z 5

Mě se kniha po přečtení jeho dalších knih, které byly bezvadné nelíbila.

Janizoun
31.08.2022 3 z 5

Musím se přiznat, že do této knihy jsem se ze začátku musela nutit. Nějak mě "nebrala". Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a četla jsem dál. Je to sice napínavá kniha a nakonec se mi i líbila, ale hodnotím jí jako průměrnou knihu.

Nuttelka
25.05.2022 4 z 5

Také jsem ráda, že jsem po této knize nesáhla jako první, co se Briana týče. Jelikož netrpělivě čekám na jeho další novou knihu, tak jsem si přečetla tuto jako rest, abych měla od něj komplet. Jako jo, zápletka byla dobrá, ale jak se to všechno táááááhlo. Takové velké skoky v knihách moc nemusím. Ale Jonathan se mi líbil. Taková oddechová detektivka, rozuzlení mě překvapilo tak napůl.

konicekbily
07.01.2022 3 z 5

Pěkně vymyšlená zápletka je znehodnocena podle zbytečně natahovaným dějem a nemám z toho pocit, že bych přečetl špičkovou knihu. Autor píše pěkně, ale nyní bych si dovedl představit, že by bylo lépe, kdyby měla kniha o takových 150 stran méně. Promyšlený závěr - ten se líbil - můj dojem z knihy nevylepšil.

Titas9001
07.09.2021 3 z 5

Už v samotném příběhu je obrovský potenciál a Freeman dokáže vystavět napětí tak, že vás až mrazí. Toliko klady. Ale té vaty kolem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A samotný závěr mě fakt nenadchnul - takový podivný a uspěchaný. Jsem ráda, že jsem četla až po Frostových případech, protože v opačném pořadí vážně nevím, zda bych po nich sáhla. Ale vše toleruji - byla to prvotina!

JajaPaja
23.06.2021 5 z 5

Skvělá detektivka určitě doporučuji zamotaná tak to miluju

hanzmb
06.06.2021 4 z 5

Nápad vynikající, ale je vidět, že se jedná o první autorovu knihu. To literární zpracování přece jen pokulhává. Místy ( např. soudní přelíčení) je příliš popisný, rozvláčný. Ale určitě bych se pustil i do dalšího dílu, kdyby některý z těch dalších 11 byl přeložen. Někdy mi ten přístup nakladatelství rozum nebere.

RADOST
07.05.2021 5 z 5

Dobré to bylo! Dlouhé, ale nepředvídatelné a napínavé až do konce. Během let pokračuje nejen téměř odložené vyšetřování, ale i běžný život hlavních postav. I ten skrývá hodně překvapivého a umožní nám poznat příčiny jejich jednání.

Refadora
16.03.2021 4 z 5

Brian Freeman je od přečtení Nočního ptáka mým nejoblíbenějším autorem a proto jsem byla moc ráda, když se ke mně dostala i tato jeho první česky vydaná knížka. Oproti zmiňované sérii mne ale tato kniha bavila o trochu méně. Při čtení mě rušily skoky v čase mezi jednotlivými částmi knih a také mne mrzelo, že je na přebalu knihy uveden spoiler, který kazí čtení jedné z části knihy. Přesto tuto knížku považuji za povedenou a rozuzlení mne překvapilo. Určitě si nenechám ujít další autorovy knihy.

Terka18
24.02.2021 5 z 5

Mě se příběh líbil. Mělo to spád. I když bylo pár stránek s popisováním až moc dlouhým a detailním, což bych oželela a o nic nepřišla. Přesto příběh měl spád a takové rozzuzlení jsem nečekala. Překvapivý závěr.

šipek
06.12.2020 4 z 5

Za mě pohodová a dobře napsaná detektivka. Trošku zdlouhavá kniha s přehledným závěrem.

alnahu
30.11.2020 3 z 5

Tak tentokrát nejsem tak nadšená ,jako u dvou předešlých knih od tohoto autora.Do knihy jsem se nemohla začíst .Bylo v ní pro mě příliš jmen.Kniha nebyla tak akční ,jako minulé knihy a konečné zajímavé rozuzlení se dozvíme ,až na konci knihy.Takže za mne tentokrát tři hvězdičky.

Evka27
21.08.2020 4 z 5

Zpočátku jsem knihu párkrát odložila,než se mi podařilo začíst, ale pak už to nabíralo obrátky. Hodně zajímavé, spousta zvratů, nečekané rozuzlení.

Jiparis
09.08.2020 5 z 5

Jak moc známe své nejbližší? Co ovlivňuje vztahy mezi rodičem a dítětem? Zajímavý vhled do spletitých vztahů jak detektiva Strida, tak všech zúčastněných. Psáno živě, udržuje v napětí až do úplného konce, který je nečekaný.

Nestorkea
18.06.2020 4 z 5

Fajn počtení, rozuzlení jsem takto nečekala. Těším se na další díl. Stride je moc sympatická postava..

krimi podle skutečných událostí

Brian Freeman