Zkamenělá minulost

Zkamenělá minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43626/bmid_zkamenela-minulost-tIP-43626.jpg 5 21 3

Poutavě psaná publikace přístupná i začínajícím zájemcům o paleontologii popisuje jak vývoj paleontologie a názorů na vývoj života na Zemi tak i některé zákonitosti, zajímavosti, přírodní pochody i pojmy. V další části knihy je pak probírán vývoj života na Zemi v průběhu jednotlivých geologických období. 2., přeprac. a rozš. vyd.; 1. vyd. vyšlo pod názv. Od trilobitu k člověku v edici OKO.... celý text

boxas
03.02.2022 5 z 5

Moc hezká "prohlížečka"!
Spousta obrázků, nákresů a fotografií. Vše zajímavě a poutavě zpracováno.

Mira7
29.09.2021 5 z 5

Velmi čtivě psaná kniha o historii života na Zemi doprovázená množstvím hezkých ilustrací. Obzvláště dobře se mi četly kapitoly věnované dinosaurům a popisu výzkumných prací a objevování zaniklých světů v 19. století. Dříve jsem se o toto téma zvlášť nezajímal, takže jsem rád za doplnění této mezery v přehledu.

strougy
30.11.-0001 4 z 5

Jeden z mála případů, kdy člověk musí souhlasit s hodnocením obsaženým v anotaci knihy. Zkamenělá minulost je totiž skutečně napsaná poutavě, odbornou terminologii využívá minimálně a díky tomu dokáže i laikovi výstižně představit jednotlivé fáze vývoje života i s problémy, které před vědci díky nedostatku materiálu vyvstávají. Jako úvod do zajímavé oblasti přírodních věd i přes větší stáří stále povedené.

paleontologie dinosauři fosilie, zkameněliny přírodovědci

Oldřich Fejfar
česká, 1931 - 2024