Žižkov, Praha a něco navíc: 50.-60. léta

Žižkov, Praha a něco navíc: 50.-60. léta https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487684/bmid_zizkov-praha-a-neco-navic-50-60-let-t8A-487684.jpg 5 4 2

Účelem této publikace je seznámit veřejnost s unikátními, širšímu publiku dosud neznámými fotografiemi Františka Pavlíčka, který na svých snímcích zachytil atmosféru Prahy a především Žižkova na přelomu 50. a 60. let dvacátého století. Kniha ukazuje mnohdy v umělecky, ale hlavně poeticky laděných fotografiích nejen dnes již neexistující domy a ulice, ale i život lidí v tehdejší době. Téměř všechny snímky byly pořízeny fotoaparátem Rolleiflex – dvouokou zrcadlovkou. Publikace, obsahující více než sto padesát černobílých fotografií, je doplněna několika snímky z Čech a Moravy, jakož i dobovými články vztahujícími se k osobnosti Františka Pavlíčka.... celý text

soukroma
19.05.2023 3 z 5

Žižkova ve skutečnosti hodně málo, skoro zanedbatelně ve srovnání s ostatními zachycenými místy. Celkově tedy skákání z místa na místo, bez nějakého sjednocujícího prvku - krom doby a černobílého provedení.
U úvodního, návodně "ústředního" Žižkova bych docela ocenila mapku - tehdy versus dnes, protože některé názvy mi nic neříkají (znám jej až o desítky let později, mezitím s mnoha stavebními změnami).

Lenka4
11.04.2023 5 z 5

Pan Pavlíček měl talent vidět poezii všedního života a dařilo se mu ji zachytit. Černobílé fotografie vyvolávají nostalgickou náladu i úsměv při vzpomínkách na vlastní dětství.

Praha Žižkov fotografické publikace

Autorovy knížky