Životy císařů

Kniha, sepsaná kolektivem význačných badatelů v oboru antických dějin, líčí životy dvanácti nejzajímavějších a nejvlivnějších římských císařů (Augusta, Tiberia, Caliguly, Claudia, Nerona, Vespasiana, Hadriana, Marca Aurelia, Septimia Severa, Diokleciána, Konstantina a Justiniána) a je vhodnou studijní příručkou nejen pro čtenáře dosud neobeznámené s tématem, ale i pro ty, kdo již dějiny římské říše v hrubých obrysech znají. Součástí knihy jsou i ilustrace, doporučená literatura k dalšímu studiu na konci každé kapitoly, časová tabulka římských dějin, slovník odborných pojmů a rodokmeny dynastií. zdroj: kosmas.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125820/big_zivoty-cisaru-lD2-125820.jpg 4.412
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Academia

Lives of the Caesars, 2008

Kniha Životy císařů

petr_
30.05.2020

Není to žádné kratochvilné čtení, ale je to kniha ze které se lze dozvědět mnoho zajímavého. Jak o císařích, tak i o celé říší a jejím vývoji. Kdo četl životopisy 12 císařů, zjistí, že to byly dosti zkreslené informace, které se staly folklórem (viz. kniha Claudius a Claudius bůh a jeho žena Mesalina).

Autor vysvětluje vznik některých "pomluv"a vrací fantazii, například o Neronovi, či Caligulovi na zem.
Pokud někdo četl knihy "Plavba do Sarantia" a "Pán císařů" a pozorně si přečte životopis Justiniána, tak tam najde mnoho podobného.

braunerova
18.11.2018

Poctivá práce. Kniha sice není tak čtivá jako Dvanáct cézarů Michaela Granta, zato se autoři důsledně snaží rozlišovat mezi pomluvami a skutečností. O některých císařích už toho bylo napsáno hodně, ale třeba kapitoly o Hadriánovi nebo Diocletiánovy byly moc zajímavé.

"Pro mne, občana Antonina, je obcí a vlastí Řím; pro mne, Antonina člověka, vesmír"
Marcus Aurelius