Životní krize - Životní šance: Vývoj člověka mezi dětstvím a stářím

Životní krize - Životní šance: Vývoj člověka mezi dětstvím a stářím https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392229/bmid_zivotni-krize-zivotni-sance-vyvoj-c-Eg2-392229.jpg 4 2 1

Kdo jsem? Kde stojím? Kam bych se měl posunout? To jsou otázky, které si mnoho lidí klade v kritických momentech svého života – často zmiňovaná „krize středního věku“ je pouze jedním z nich. Tato kniha dává čtenáři odpovědi. Na základě humanistického pojetí, které člověka chápe jako osobnost, popisuje autor různé fáze života i potíže a vývojové možnosti, které je provázejí. Obzvláštní důraz přitom klade na duchovně duševní vývoj dvou důležitých krizových fází – puberty a let kolem padesátky. Přesvědčivě zde vyvrací rozšířený názor, že počínaje čtyřicítkou to jde „z kopce“ s duchovními, tvůrčími a sociálními schopnostmi, podobně jako s biologickou životní linií. Právě pro člověka v druhé půlce života spatřuje autor šanci dalšího, duchovního rozvoje, který mu může odhalit příležitosti k prožívání a dávání.... celý text

Spajdy
14.04.2019 4 z 5

Zajímavá a podnětná kniha, v níž mě nejvíc zaujala část, kde autor charakterizuje proměny lidského života v jednotlivých sedmiletých periodách. Jsou popsané poměrně živě a přiléhavě :-) ... pasážemi o personalistice a zaměstnání jsem se spíš protrápil, přišly mi až moc teoretické.

hledání smyslu života rozvoj osobnosti, osobní rozvoj antropozofie životní krize psychospirituální krize

2018  70%Životní krize - Životní šance: Vývoj člověka mezi dětstvím a stářím
1992  100%Vývojové fáze dítěte