Život zvířat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Obrazový průvodce světem zvířat a jejich chování. Základní předpoklady života jsou celkem jednoduché – nalezení potravy, sebeobrana, rozmnožování a obsazování nových míst. Způsoby, jakými jich živočichové dosahují, jsou však neobyčejně složité a proměnlivé. Pestrá škála různých typů chování, od propracovaných technik lovu či obrany po úžasné rituály během rozmnožování či složité předivo vzájemných vztahů, odráží rozmanitost živočichů a rozsah fyzického i sociálního prostředí, v němž žijí. První dvě části knihy nabízejí přehledný a podrobný popis hlavních skupin živočichů a jejich vývoje, stavby těla i smyslů. Hlavní část knihy se věnuje aktivitám živočichů. Je rozdělena do osmi kapitol, které jsou zaměřené na různé aspekty života, i když nejsou vždy výjimečně. Kniha odráží nesmírné množství práce, obsahuje poznatky z nesčetných složitých pokusů, jimiž ověřovali, proč se živočichové chovají určitým způsobem. Některé druhy jsou podrobně prozkoumané a o jejich chování víme spoustu podrobností; jiné jsou takřka neznámé a do tajů jejich život jsme sotva nahlédli. Kniha je dílem týmu odborníků a je doprovázena ilustracemi a nádhernými fotografiemi, které vás překvapí na každé stránce a díky nimž kniha doslova ožívá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29660/big_zivot-zvirat-PxH-29660.jpg 4.826
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Encyklopedie

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Animal Life


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Život zvířat

Usire
26. ledna

Pro mne trošku zklamání, protože jsem čekal mnohem více. Přemíra fotografií a méně textu. Přijde mi, že balanc v jiných dílech této řady je větší.

georginaa
01.11.2020

Koho zajímá jak se různá zvířata chovají jeden k druhému a ve smečce, je to velmi poučné. Určitě by se hodila nějakému dítěti, které má rád zvířátka.


velociraptor
04.03.2019

super knížka

kacenka7206
16.04.2017

Velice spokojená, krásná knížka. :)

Niky Coffee
09.04.2014

Knihu jsem si moc přála a měla radost, když jsem jí výhodně získala, protože mě vždy fascinovaly zajímavosti ze světa zvířat.

V knize je ale spousta chyb, které mě iritují, s každou stránkou jejich počet stoupá.

3* za pěkné fotografie a jako odkaz pro informace, které si musím vyhledat ve věděckých publikacích, protože věrohodnost faktů v knize mne zklamala.

knihovnice
31.01.2011

Pro sběratele encyklopedií,čestné místo v knihovně.Budete se k ní vracet vy i vaše děti.