Život zn.: Hygge

Život zn.: Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/mid_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 4 242 84

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Hygge Holiday , 2017

Vakalik
09.02.2019 2 z 5

Pokud pominu, že je děj velice nereálný (žena přenechá cizí ženě svůj byt a obchod po jednom setkání, atd)... Kniha mě celkem zklamala. Přijde mi, jako by chtěla na současné módě "hygge" vyrejzovat. Hygge tam není skoro nic, jen autorka tam násilně při každé příležitosti cpe, jak honem všichni zapalovali svíčky, chumlali se do huňatých dek atd... Konec knihy jasný už od začátku. Ale nebylo špatné si přečíst jednoduchou,oddychovou knihu.

vaneckoad
21.01.2019

Všechny kapitoly knihy jsem přímo hltala a nechala jsem se okouzlit příjemnou atmosférou zn.hygge, která mě při čtení inspirovala k zapálení svíček a ke schoulení pod dekou v pohodleném křesle. Díky knížce si člověk připomene, co je v životě skutečně důležité, a že dělat si radost z obyčejných věcí, je důležité.

Knižní střípky
09.01.2019 3 z 5

Odpočinkový román z malého anglického městečka Yulethorpu. Zde přijíždí mladá Dánka Klára, aby zde nasála atmosféru, kterou tak dobře zná ze seriálu Vraždy v Midsommeru, kteří Dánové šíleně milují. A pak se vše zamotá, Klára začne zachraňovat upadající obchod s hračkami, do toho přijíždí majitelčin syn Joe, který vyznává vše jiné, jenom ne životní styl hygge.
Je to románek s moc příjemnou atmosférou, když jste nemocní ( tak jako teď zrovna já )a hlava Vám moc nemyslí, udělejte si doma hygge atmosféru (svíčky, teplé ponožky, teplý čaJ a měkoučká deka) a pusťte se do této knihy.

CarrieDeIf
14.12.2018

Zkrátka HYGGE čtení :)

Vorona
10.12.2018 4 z 5

Kniha je odpočinková a příjemná.... hezký příběh. Hygge je životní styl a myslím že to děláme všichni, jen jsme to pojmenovali jinak. Pohoda, klid, útulno, svíčky atd... Vorona

stju
29.11.2018 4 z 5

Myslím, že kniha byla napsána ve stylu hygge tak, jak jsem smysl tohoto slova právě během čtení pochopila-klid, pohoda... Přivedla mě k zamyšlení, že je přínosné a velmi uklidňující se o tento stav "těla i duše" vědomě snažit a knihy podobné této, v tom pomáhají. Jako bonus-už vím, jak se slovo hygge vyslovuje.

AnyB
12.11.2018 4 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání. Začetla jsem se do poklidného příběhu, odpočinula jsem si a byla v "pohodě". Určitě se k ní vrátím až bude zase čas na hyggevíkend :)

phedr
01.11.2018 5 z 5

Příběh se mi líbil, po pamalejším rozjezdu rychle odsýpal. Jedná se o nenáročnou četbu

pip11
09.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha, zapůsobila přesně jak měla. Děj byl vlastně jednoduchý, ale moc příjemně se to četlo.

alzbeta4340
15.09.2018 3 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Takových žánrovek se dá najít dvanáct do tuctu. Ale jako záležitost na jedno přečtení - proč ne. Knížka má navíc pěknou, jemnou obálku.
3,5 hvězdičky

Swahill
13.09.2018 2 z 5

Ukrutná nuda, musela jsem se nutit do čtení. Předvídatelný děj, opravdu to nebyl můj šálek kávy. I když jinak cokoliv spojeného s hygge miluju. Popis toho, jak hlavní hrdinka pořád všude zapaluje svíčky a jak má úžasnou pleť, mi vůbec hygge nepřijde :D 2/5

Áňa 998
04.09.2018 5 z 5

Nádherná knížka, do které jsem se zamilovala od první strany!

annasglamour034
31.08.2018 5 z 5

První uchvátí člověka milá růžová kniha, která svádí k teplé dece a horkému čaji. Já si tuto knížku vybrala do hor, kde jsem se večer zabalila do deky. Ze začátku jsem této knize nemohla úplně přijít na chuť. Je potřeba se naladit na tu správnou hygge vlnu, ale následně příběh nelze opustit. Bohatý ale přepracovaný muž a dívka, která nosí štěstí v duši. Věřím, že se k ní v zimě opět vrátím.

knihovniceS
22.08.2018 4 z 5

Nemohla jsem se začíst, protože mi v hlavě zněla dočtená Porodní bába od řeky Hope ... Po pár stránkách už to bylo dobré. Milá odpočinková kniha a konci i trochu napětí. Doporučuji.

dorkas
15.08.2018 3 z 5

"Hygge je báječné. Znamená to… hm, v podstatě to znamená věci, které jsou domácí, útulné, vřelé. Zapálený krb, dobré pití, společnost druhých, tlumená světla… to všechno je hygge."

Krásne to vystihuje celú knihu. Aj keď je vonku 35 stupňov, človek mal chuť zaliezť pod huňatú deku, pozapaľovať sviečky a učučkať sa na gauči s horúcim čajom :D pre mňa super oddychové čítanie

Audrina
14.08.2018 4 z 5

Odpočinková četba na léto, nic zvlášť jsem od knihy nečekala, ale příjemně překvapila. Příběh je samozřejmě totálně předvídatelný a celkem plytký, ale garantuju, že po přečtení máte rozhodně pocit začít žít více "hygge"

Ájulína
10.08.2018 4 z 5

Dlouho jsem, po dočtení knihy, neměla tak hřejivý pocit :)

Márinka
04.08.2018 3 z 5

Má význam číst knihu, z jejíž anotace na stránce nakladatele poznáte, jak s největší pravděpodobností skončí? Ano, má. Pro mě minimálně ze dvou důvodů.

Více zde: https://www.treninkpameti.com/news/hrackarstvi-versus-financnik-kdo-zvitezi/

LadyCotton
02.08.2018 5 z 5

Ačkoliv je děj románu poměrně snadno předvídatelný, mě osobně se tento odpočinkový (hygge) román moc líbil. Je to milá, vřelá knížka, která se dobře čte. Zasmějete se u ní i bláznivě a romanticky zasníte. Jako odechovka proč ne.

bookcase
26.07.2018 5 z 5

Úžasný, příjemný, romantický příběh, u kterého je úplně jedno, že víte, k jakému konci jeho děj směřuje. Odpočinkový, relaxační, prostě hygge. :)

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky