Život zn.: Hygge

Život zn.: Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/mid_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 4 242 84

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

The Hygge Holiday , 2017

kaca1530
04.01.2024 4 z 5

Jednoznačně feel good knížka. Nic hlubokého se od ní čekat nedá, ale pohladí. Hlavní hrdinka je holka, jakou by chtěla být leckterá z nás. Přidávám hvězdičku za krásnou obálku.

YellowQueen
01.10.2023 3 z 5

Příjemné čtení na večer, nic velkolepého, ale člověk si u toho odpočine, což byl hlavní účel čtení této knihy, takže dobrý.

Kristulda
15.09.2023 5 z 5

Když mi tuto knihu dala sestra k přečtení a já koukala na recenze, tak jsem se trochu bála. Musím říct, že kniha je krásná, hřejivá. Dokázala jsem si vše představit, to hračkářství, výlohu, hospodu, byt i krajinu, měla jsem chuť tam také jet. Líbilo se mi, že to nebyla vyloženě jen love story. Za mě moc hezké čtení, které vás zahřeje u srdíčka a získáte i pár typů jak si zlepšit náladu v mrazivých dnech nebo i jen v životě. Hlášky toho ptáka to dělaly i vtipné.

MisaDud
20.07.2023 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení o tom, že život není jenom práce. Příběh velmi milý a předvídatelný. Je to milé zastavení všedních dnů a pokud budete chtít i návod, jak si pošmourné a mrazivé dny vylepšit a dívat se na svět jinýma očima.

sidonka
27.03.2023 5 z 5

Milý odpočinkový příběh, ale i tak trochu motivační, nejen prací je člověk živ a ke štěstí a pohodě patří i čas pro sebe, pro odpočinek, pro relax, kdy najdete novou sílu do dalších dní a někdy nejen sílu, ale i nový pohled na běžné situace a spoustu jiných nápadů a řešení, prostě prima čtení ve správný čas

Knihomolka506
30.10.2022 5 z 5

První seznámení s autorkou se povedlo na výbornou.
Vítejte v Yulethorpe! Malebném městečku v Anglii, kde se ale poslední dobou zastavil čas. Hlavně v jednom podniku, který se místní majitelka chystá zavřít a odjet na vytouženou dovolenou. Místním ,kteří hračkářství rádi navštěvovali to trochu "pocuchá nervy", ale jen do doby než se jako spása z nebes zjeví Klára. Přijela sem až z Dánska původně na pár dní, aby se podívala na místa, kde se natáčel seriál Vraždy v Midsomeru. Nakonec vše skončí trochu jinak, když se objeví dva problémy za sebou na obzoru...

Honey0105
03.08.2022 4 z 5

Z knihy jsem byla nejdřív velmi rozpačitá. Rozjezd byl pomalejší, děj trochu nijaký. Nakonec jsem si ale ve čtení našla zalíbení. Příjemné, nenáročné čtení.

Alma5
02.04.2022 3 z 5

I v kategorii nenáročných oddechovek spíše slabší kus. Šťastný konec mně ovšem potěšil i tak. Byl by to ale ideální námět na béčkový žehlící film...

_Knihomolka_
14.02.2022 2 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně proto, že jsem zhruba před pár měsíci četla úžasnou knihu s názvem Kavárna v Kodani, ve které autorka Julie Caplinová vysvětluje podstatu hygge zakomponovanou v romantickém příběhu, kterou moc doporučuji. Ovšem zde se také autorka pokusila vysvětlit tento dánský životní styl, ale já bych ho, kdybych předtím nečetla tu Kavárnu, asi moc nepochopila. Jinak příběh ubíhal hezky, romantika také nechyběla a velké plus musím dát za vtip, který příběhu dodával papoušek, který se občas vyjadřoval jako dlaždič :).

Kudík
19.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Příjemná četba, stejně jako hygge styl. Začátek se mi líbil, pokroky Kláry s obchodem, výlohy, drzá Lady, trhlá Luisa...., ale v samotném závěru mě nejvíc pobavilo Gavinovo tajemství, i když jsem čekala něco trochu jiného, třeba vláčky. :) Celkově nenáročná četba, odhalující část tajemství těch nejšťastnějších lidí. ;) Každopádně 3,5*.

Ila1971
26.11.2021 4 z 5

Pohodove čtení na zimní večery.

Malíček
04.10.2021 3 z 5

Musím se přidat k dalším komentářům zmiňujícím, že tato kniha je zejména oddechovkou. Je to milé, nijak překvapivé čtení, které si určitě získá své oblíbence. Já knihu řadím mezi lepší průměr, protože jsem se do příběhu dokázala hezky ponořit, autorka podle mě vystihla atmosféru prostředí velmi dobře.

Tynyton
22.07.2021 2 z 5

Velice průměrné oddychové čtení na dovolenou. Kniha chvílemi nereálná. Nelíbil se mi nedostatečný prostor pro sblížení hlavních hrdinů, ve kterém by více hovořili o své minulosti a více se napojili na duchovní úrovni. Ději odehrávajícímu se na posledních 50 stranách měl být dán větší rozsah a větší propracovanost, jinde bych ubrala.

Pistácie
16.07.2021 2 z 5

Tato kniha patří do škatulky "oddechové čtení na dovolenou" a tam také zůstane. Naprosto předvídatelný děj v každém kroku. Nic překvapivého. Žádný velký zvraty. Žádná čtenářská očekávání. Takový nenásilný, milý příběh, který neurazí, ale ani ničím nenadchne.

marlenkaXX
15.06.2021 2 z 5

Jednoduchý, nenáročný oddychový román, který mě tedy ničím moc nenadchnul...

broskev28
15.05.2021

Chtěla jsem milý, "růžový" a nenáročný příběh pro dámy z naší knihovny, tak snad se to povedlo. A papoušice Lady se mi líbila, protože právě její komentáře dokázaly ten občas velmi romantický text decentně shodit. O něco méně decentně jej - ale to možná jen pro mě - shazovaly výrazy typu nahamonila a paranoický, běžně totiž používám jiné tvary těchto slov.
Každopádně doufám, že naše čtenářky budou spokojené a že pochopí, že u nás na vsi už hygge životní styl dávno frčí; aspoň v něčem máme náskok!

sandratea
15.04.2021

Čtení do nelehkých časů, které vás navnadí na teplou deku a klid. Líbily se mi postavy a propletenost děje, který sice jde do předvídatelného konce, ale stojí to za to číst.

martinkaLLL
11.04.2021 4 z 5

Začátek byl takový hrr, bez úvodu a zasvěcení do příběhu. Proto hvězda dolů. Ale jinak jsem byla spokojená a dobře se to četlo.

Simstr
19.02.2021 3 z 5

Už od začátku knihy víte, jak to skončí. Hodně neuvěřitelný příběh. Přenechat neznámé osobě svůj byt a podnikání, hmmm... Moc "Hygge" jsem z toho necítila.

Teri27
28.01.2021 3 z 5

Proboha ,proč tam autorka dávala toho trapného ,mluvícího ptáka, který úroveň celé ,jinak hezké knížky snižoval. Toho si mohla nechat do dětské knížky. Jinak příjemné čtení. Taky jsem si kvůli knížky musela pořídit další novou svíčku a levandulovou aviváž : D

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky