Život za sklem

Život za sklem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48389/zivot-za-sklem-48389.jpg 4 57 10

Podtitul: osobní výpověď ženy s Aspergerovým syndromem Osobní výpověď ženy s Aspergerovým syndromem. Kniha je určena speciálním pedagogům, psychologům, rodičům a přátelům lidí s Aspergerovým syndromem i s dalšími poruchami autistického spektra. Autorka knihy přináší nevšední pohled do svého světa, který je ovlivňován Aspergerovým syndromem. Představuje běžné každodenní životní situace a vysvětluje, jak je takový člověk vnímá a jak na ně reaguje. Snaží se, aby lidé, kteří s autisty přicházejí do styku pochopili, jak se dá předejít problémovým situacím v soužití s člověkem, který má Aspergerův syndrom, jak s ním správně jednat a jak se vcítit do jeho pocitů.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Portál

Life behind glass

hu_87
07.01.2021 5 z 5

Knížka je spíše takovou autobiografií napříč autorčiným ne vždycky snadným životem. Má to sice jenom 100 stránek, ale její tendence, osobnostní vlastnosti a obtíže v běžném každodenním světě jsou zde obsaženy celkem solidně.
Myslím, že pro začátečníky ohledně tématiky autismu-aspergera je toto ideální volba na četbu.

SynD
12.12.2020 4 z 5

krásn kniha krásného člověka, objevné čtení.

DreamerX9
13.04.2020 4 z 5

Do chvíle než jsem četla tuto knihu jsem nepřemýšlela o tom autismu a moc o něm nevěděla maji skutečně svůj svět a autorka je velice statečným člověkem:)

DK197
04.10.2017 5 z 5

Je to tak dlouho, co jsem tuhle knížku četla, že si pamatuju spíše pocity. Úžas. Svět potřebuje knihy, o těch, co jsou jiní než průměrná populace. Rozšiřuje to lidský pohled na svět, na lidi. Podněcuje empatii a toleranci. A nutí žasnout nad tím, co my nikdy doopravdy nepochopíme, neprožijeme. Můžeme jen skromě nahlížet do psaných stránek a mumlat - "tak takové to je, vnímat svět jinak..." a snažit se udělat ze světa ráj pro každého. Zní to trochu pateticky, ale snad pochopíte, co se tím snažím říct. Lépe to vyjádřit neumím. A tu knížku jednoznačně doporučuji.

IŠ
09.01.2017 4 z 5

Velmi zajímavá, kraťoučká autobiografie ženy s Aspergerovým syndromem. Osobně mě asi nejvíce zaujalo, jak Wendy popisovala své pocity spojené s těhotenstvím a následné prožívaní mateřství. Zároveň také potřebu fyzického kontaktu od lidí, které milovala a které pro ni znamenali pocit bezpečí. To je velmi zajímavé, protože je zažitá obecně platná teze, že autisté doteky a jakýkoli fyzický kontakt nesnáší. Své hořké zkušenosti nepopisuje tak podrobně a s takovým emočním nábojem jako Donna Williams ve své knize Nikdo nikde. Přesto stojí za přečtení.

medvedice3
18.01.2016 4 z 5

Kniha tzv. potřebná. Na jedné straně všem, kteří trpí Aspergerovým syndromem a těm, kteří s nimi žijí, nebo se s nimi v běžném životě potkávají - ve škole, na pracovišti nebo jen tak na veřejnosti. Na druhé straně všem ostatním, kteří o nemoci nemají ani páru, ji alespoň trochu přiblíží. Přesto knize nemohu dát plný počet bodů, chybí mi v ní odborné poznámky pod čarou nebo doslov, které by z odborného hlediska vysvětlily, proč se děje to či ono tím jakým způsobem. proč, co se specifické a co nikoliv, protože vyplývá z charakterových a povahových vlastností vypravěčky.

wiix
13.11.2015 4 z 5

Silný, pravdivý a zaujímavo (autenticky) napísaný príbeh, ktorý nekončí happy endom, pretože nemôže, rozosmutí avšak aj podnieti a motivuje.

Popelllka
11.04.2014 5 z 5

Krásná knížka, která dává nahlédnout do dnes stále tak trochu tabuizovaného světa autistů... Jako matka dítka s Aspergerovým syndromem velmi oceňuji, že takové knížky jsou. Navíc jsou pravdivé až na dřeň...

adelinka
28.06.2013 5 z 5

kniha ma vcelku zaujala....kniha neobsahuje žiadnu zápletku, ale je veľmi zaujímavé čítať pocity ženy, (ktorá trpela autizmom) ako vnimala vzťahy, či už rodinné k otcovi a matke, k priateľom , dokonca aj vzťah s mužom. Aj keď osobne nepoznám nikoho s touto chorobou, alebo skôr diagnózou, pre mňa kniha bola zaujímavá....

lusila
22.06.2013 3 z 5

Zaujímavé čítanie. Voči ľuďom s podobným ochorením nemám predsudky, ale myslela som si /samozrejme nesprávne/, že ocenia láskavý prístup.

autismus vzpomínky Aspergerův syndrom osudy žen

Autorovy knížky

Wendy Lawson
australská, 1952
2008  78%Život za sklem

Kniha Život za sklem je v