Život ve staletích - 16. století

Život ve staletích - 16. století https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198952/mid_zivot-ve-staletich-zivot-ve-staleti-YLY-198952.jpg 4 17 3

Život ve staletích série

< 5. díl

Lexikon historie. Projekt známého historika a oblíbeného spisovatele. Kniha popisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti v 16. století. I nadále autor vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů. První vydání.... celý text

Elea
17.03.2021 4 z 5

Trochu jiný pohled na historii než je obvyklé, některé části se mi líbily hodně, některé podstatně méně.

Holmann
02.05.2019 3 z 5

No 3* na hraně. Opět tak nějak zvláštně - Vondruškovsky podaná verze historie. Obrázky pěkné, fotky no dobře i ze současné fotky města snad nějakou info dostanu. Základní info o zločinech "zlé církve" je naservírováno. Ale zase je to takové nemastné, neslané a stále se opakující. Chvílemi jsem měl pocit, že pro nedostatek času autor sáhl do učebnic předlistopadové éry. :-)

rencovav
12.06.2014 5 z 5

Je těžké o téhle knížce psát nějaké shrnutí, hodnotit ji. Myslím si však, že je to úplně jiný pohled na dějiny než ten učebnicový a to je pro zisk informací důležité, protože vám to v této knize autor jakoby vypráví, nesnaží se vás donutit zapamatovat si to, ale svá slova podtrhuje fotografiemi a přirovnáními ze života. Vřele doporučuji! :-)