Život ve staletích - 13. století

Život ve staletích - 13. století https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74075/mid_zivot-ve-staletich-zivot-ve-staleti-zsn-74075.jpg 5 45 10

Život ve staletích série

Další díl ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalismu. Kniha popisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti ve 13. století. I nadále autor vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů. První vydání.... celý text

MartaPear
14.01.2024 3 z 5

Tohle se p. Vondruškovi povedlo, asi zde platí "ševče, drž se svého kopyta", když už došla invence a fantazie na Oldřicha z Chlumu apod.

jiri77
23.12.2022 5 z 5

Stručně a přesto poučně napsaná kniha o životě ve třináctém století. Kniha je plná fotografií a kreseb a jednoduše čtenáři přiblíží ,jak lidé té doby žili.

Amneris
26.03.2021 5 z 5

Velmi obsáhlá kniha, která popisuje běžný život, kulturu, náboženství nebo umělecké předměty z období 13. století a je doplněna mnoha fotografiemi.

soukroma
08.01.2020 2 z 5

Zklamání. Na to, že to má být "lexikon historie" tomu ale hodně historického chybí, především kdo vládl a co se v zemi v tomto století dělo. Na samotném konci, po dlouhém hledání, jsem na jedné stránce, v jediném odrážkovém seznamu poprvé našla jména našich panovníků s opravdu ničemnými několika heslovitými událostmi. A vězeň na Bezdězi, o něm jmenovitě není nikde nic..., pokud to není schované třeba v sekci sídla a interiéry...

Mr.JaroCZ
02.01.2019 5 z 5

Kniha je výborná a pro čtenáře od 12 let i pro starší zájemce o každodenní život ve středověku ji mohu jen a jen doporučit! A to platí pro celou sérii.

Elea
20.04.2018 5 z 5

Zajímavě popsané dějiny naší země.

Karborund
20.11.2017 5 z 5

Vše co jste chtěli vědět o středověku jako na talíři.Výborné s porovnáním předchozího a budoucího století.

NoelHudson
17.09.2017 5 z 5

Líbilo se mi více než 1. díl.

MorriconeTheGod
05.05.2017 5 z 5

Výborná sonda do 13. století - některé pasáže se logicky trochu opakují nebo prolínají s předchozím a následujícím dílem - ostatně tehdy se toho za sto let zas tolik nestalo a nezměnilo - nelze tedy srovnávat s případem 19. a 20. století. Vondruška se zabývá téměř vším podstatným ze života tehdejších lidí - kniha nejde příliš do hloubky, ale za to má široký záběr. Pro získání přehledu o době podle mě velmi dobré.

MarkétaLore
19.10.2014 5 z 5

přečtené celé, moc líbilo.