Život ve staletích - 12. století

Život ve staletích - 12. století https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8899/mid_zivot-ve-staletich-zivot-ve-staleti-n2F-8899.jpg 4 68 13

Život ve staletích série

Život ve staletích je výpravný sedmidílný historický lexikon, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalizmu. Kniha se nezaměřuje na politické dějiny, jako většina podobných příruček, ale na životní styl v nejširším smyslu slova. První vydání.

MartaPear
14.01.2024 2 z 5

Souhlasím s hodnocením "Lepší než fabulované příběhy autora"!

blindone
01.09.2022

Lepší než fabulované příběhy autora.

jiri77
06.01.2022 4 z 5

Krásně upravená kniha plná fotografií a kreseb. Kniha je napsaná stručně ,ale přesto poučně a zajímavě popisuje život ve dvanáctém století. Dozvíme se ,jak si lidé té doby připravovali potraviny, jaké si stavěli přístřeší, jakou měli zábavu ,rozkoše ale i víru, rodinu a ještě mnoho zajímavých informací. Všem co mají rádi historii, knihu mohu jen doporučit.

Amneris
26.03.2021 5 z 5

Velmi obsáhlá kniha, která popisuje běžný život, kulturu, náboženství nebo umělecké předměty z období 12. století a je doplněna mnoha fotografiemi.

Misoso
13.11.2020 5 z 5

Komplexné, rýchle, plné informácií, skvelé odporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa. :)

monte
04.08.2019 4 z 5

pěkné ilustrace, poučné čtení

Mr.JaroCZ
02.01.2019 5 z 5

Kniha je výborná a pro čtenáře od 12 let i pro starší zájemce o každodenní život ve středověku ji mohu jen a jen doporučit! A to platí pro celou sérii.

martin č.
08.05.2018 3 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že pan Vondruška je především dobrý obchodník prezentující sám sebe (v poslední době i v médiích na různá "aktuální" témata jako uprchlíci, dále to neuvěřitelné množství knih, které chrlí na trh - v té kvantitě se musí kvalita logicky ztrácet. Srovnejte, kolik historických románů napsali např. Waltari či Loukotková). Pak je v závěsu teprve slušný popularizátor historie, a co se týká role historika a spisovatele, tam už to kulhá.
Nápad dobrý, graficky pěkné, občas jsem si ale říkal, kde ty věci bere a jiné, že jsou holé fabulace, které bych vyložil úplně opačným způsobem a neměl by se tudíž do nich pouštět. Při četbě pánů Žemličky i mladého Kalhouse (abych zmínil autory píšící o téže době) jsem tento dojem neměl.

Elea
11.04.2018 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se zajímám o historii, se mi kniha líbila. Zaměřuje se na faktické údajů daného období.

jaryn
16.10.2017 2 z 5

Autor není žádný spisovatel, jenom jakýsi zapisovatel. Jeho knihy jsou v podstatě nezáživné, a ani těmi úžasně zajímavými informacemi to zrovna nepřetéká.

NoelHudson
29.08.2017 4 z 5

Nebylo to pouze o 12. stol ale i o staletích předtím, takže občas zmatečné, ale přesto kvalitní.

Holmann
16.08.2017 3 z 5

Historie je moje srdeční záležitost, ale tady hlavně oceňuji snahu o pěkné ilustrace. Obsahově tak 1 max 2*

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Knihu jsem dostal dárkem, protože mé okolí vědělo, že V.Vondruška je můj oblíbený autor. Ač to není román či historická detektivka, tak musím říct, že kniha je moc pěkně udělaná a přečtená byla raz dva. Kdo se zajímá o historii českých zemí tak koupí rozhodně neprohloupí!