Život v přeludu (... a jak se z něj probudit!)

Život v přeludu (... a jak se z něj probudit!) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315519/mid_zivot-v-preludu-a-jak-se-z-nej-prob-6GV-315519.jpg 4 28 10

David Icke, bývalý profesionální sportovec, novinář a chvíli i politik Strany Zelených, je již dlouho znám prakticky po celém světě jako badatel a filosof s nálepkou konspirační teoretik. To proto, že jeho závěry jsou tak dalekosáhle překvapující, že jen těžko zapadají do zažitého schématu života lidí obklopených tradičním vzděláním, náboženstvím, politikou, zdravotnictvím a masmédii. A jsou to právě tato témata, která si badatel bere na mušku ve své poslední knížce, která vychází u příležitosti jeho říjnové zastávky turné Celosvětové probouzení 8. října v pražské Lucerně. Jde vlastně o shrnutí jeho zhruba dvacetileté práce. Jde o propojení vědeckého a náboženského poznání a jeho ověření v praxi. Čtenář se v této knize může dozvědět, jak funguje náš svět. Kdo ho řídí, za jakých podmínek a jakých nástrojů k tomu využívá. Dozví se o roli Měsíce a Saturnu jako obřích elektromagnetických vysílačů, které ovlivňují lidskou psychiku. Zjistí, že většina lidí je uzavřených ve svém přeludu, jak David říká, fantomovém Já, ze kterého bychom se měli probudit, protože směřujeme do ještě většího technologického zotročení, a přidává i několik návodů, jak bychom to měli udělat. "Je už nejvyšší čas povstat, anebo pak dlouhodobě nést následky," říká ve své knize David Icke a vyjmenovává ve své knize očkování a farmaceutický průmysl, geneticky modifikované potraviny, bankovní domy, manipulaci médií a neustálé války jako hlavní nástroje několika hlavních královských rodin, které používají k udržení lidstva v otroctví. Zejména však k vyvolání emocionálních nízkovibračních frekvencí, kterými se živí ti, kteří udělali z našeho světa špatnou kopii originální Země, Archonti a Pán Demiurg. "Celé ty roky jste se mi smáli a nyní dochází na má slova víc a víc," připomíná na několika místech knihy badatel to, že jakkoli mohou znít jeho závěry bláznivě, při bližším zkoumání a po nějakém uplynulém čase mu skutečně světový vývoj dává plně za pravdu.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Freedom First

Phantom Self: (And How to Find the Real One) , 2016

Hobo
26.01.2024 5 z 5

Kniha nejde z hlavy. Přes všechny ty zdánlivě bláznivé konstrukce nenacházím logický rozpor. Z pohledu kvantové fyziky jsou možné i ty. Ať je to jak chce, hlavně že sedí závěry!

Hobo
23.01.2024 5 z 5

Je to blázen. Je to blázen?

stastnyctenar
03.04.2023 5 z 5

Super kniha. Jsem rád, že jsem ji (sice těžko) sehnal. Pro ty, kteří mají informace a vědí, je to kniha, která rozšíří obzory a ostatním se asi líbit nebude, protože nebudou chtít otevřít oči a vidět pravdu a radši budou žít v tom co znají.

Alma5
03.05.2022 1 z 5

Můj hlavní pocit z knihy bohužel je, že autor je blázen. Určitě může být napojený na nějaké vesmírné bytosti nebo něco podobného, ale že jsou jeho informace z těchto sfér přece ještě neznamená, že jsou pravdivé. Jak již zde bylo zmíněno, také jsem měla pocit negativní energie, která z knihy vyzařuje. Poslední dvě kapitoly jsou opravdu trochu smysluplnější, ale radši si to přečtu od někoho příjemnějšího.

Lucie131313
03.04.2022 4 z 5

Takový "těžký náraz" s realitou, tou skutečnou....

knihyKeMne
14.02.2022 3 z 5

Zvláštní týpek, neznala jsem. A strašně ukecanej a to prý jeho předchozí kniha měla dvojnásob stránek!

V úvodních kapitolách na vás vybafne, že žijeme v hologramu a "oni" nás ovládají. Z prvních kapitol bohužel čiší zloba a negativní energie. Autor uráží kde koho (tedy různé osoby u moci), používá sarkastické poznámky i vulgární výrazy. Málem jsem tady číst přestala.

Střední část díla je soubor všech známých konspirací i těch, které jsem dosud neznala. Autor jim všem bezvýhradně věří a omílá je pořád dokola, opakuje se a cituje pár svých oblíbenců, nad nimiž vede film Matrix a kniha 1984 od Orwella. Celé to doprovází víc jak 700 podivných posměvačných obrázků. A já si říkala, proč? Proč mi to všechno říká? Proč musím vědět, že královna Alžběta je reptilián?

A pak přijdou dvě poslední kapitoly (nepočítám tu aktualizaci po dopsání), kde se konečně dozvíme, co tedy s tím. A tu najednou začne mluvit rozumně. Ano, vnímat srdcem, láskou, neřešit co si o nás myslí druzí. Fajn, tohle je důležité, ale musí mi to říct až po tom všem? Možná se týpek i rád poslouchá, rád šokuje, rád vyčnívá. Škoda, protože kdyby na to šel jemněji, možná by mu naslouchalo víc z nás.

vlkcz
21.01.2022 4 z 5

I když člověk odfiltruje ty nejneuvěřitelnější myšlenky, které Icke předkládá, pořád to má svou logiku.
S knihou jsem měl víceméně jen dva problémy. První souvisí možná s tím, že informace z Británie (USA, EU) jsou Ickovi dostupnější. Jinak si neumím vysvětlit, že na mnoha místech to vypadá, že naší nadějí jsou Rusko a Čína. Jako by Icke nechápal, že zrovna tyhle země jsou v zavádění těch opatření, za která kritizuje Západ, mnohem dál a mají s nimi stoletou zkušenost.
Druhá se týká určité bezvýchodnosti, která na člověka mnohdy při četbě padá. I proto mi trvalo její přečtení tak dlouho. Závěr sice leccos napraví, ale během těch několika měsíců, kdy jsem knihu po kouskách četl a průběžně zpracovával, jsem se mnohokrát přistihl, že věnuji pozornost tomu, o čem Icke píše. Což je přesně to, před čím varuje.
Ale ty 4* si, myslím, právem zaslouží.

Tyet
11.01.2022 4 z 5

Autor téhle knihy David Icke je pro mnohé lidi nepřijatelný a jen přiznat se k četbě jeho knih se rovná málem společenské sebevraždě. A o tom je částečně i tahle kniha. Oprostit se od strachu z toho, co si o nás myslí druzí, je prvním (a velmi těžkým) krokem ke svobodě.
Kniha je plná (podle očekávání) rozkrývání manipulací, lží, mechanismů ovládání a zločinů mocných lidí i nelidí. Vysvětluje vznik a udržování našeho světa přeludů, mechanismus toho, jak jsme jako lidé drženi v nevědomosti a otroctví. Některé informace jsou pro mne přijatelné a bez problémů akceptovatelné, jiné nikoliv (třeba teorie o tom, že žijeme na „špatné kopii“ skutečné země stvořené Demiurgem).
Některé věci mě zaujaly více než jiné a tak sem opíšu pár citátů. Podotýkám, že kniha byla napsána v roce 2016.

„Pokud potřebujete drtit obyvatelstvo, přinutit ho k uskrovnění a chcete obhájit to, že mu ukradnete jeho peníze, potom potřebujete finanční kolaps jako ten z roku 2008 a další, které jsou v plánu. Pokud chcete zavést povinné vakcíny toxického svinstva, které ničí imunitní systém, potom vypustíte virus (nebo si ho vymyslíte) a prohlásíte, že podle zákona se musí všichni nechat očkovat, aby se ochránili proti viru a přežili.
---
Lidé hledají řešení situace ve světě v podobě akce – Co máme dělat? Ale kde se bere „dělání“. Z vašeho stavu bytí. Tato skutečnost je neustále zoufale opomíjena, v neposlední řadě většinou alternativních médií a výzkumných komunit. Náš kolektivní stav bytí – vnímání, postoje – se projevuje jako svět, který „vidíme“. Pokud se naše postoje a vnímání nezmění, nemůže se změnit ani nic jiného. Pokud chceme laskavý svět, musíme být laskaví. Pokud chceme svět bez válek, musíme být mírumilovní. Pokud chceme svět lásky, musíme být milující. To není žádné ezoterické sebestředné blábolení, to je jednoduchý, daný fakt. Náš svět je takový jaký je, protože je tu velké množství lidí, kteří nejsou laskaví, mírumilovní a milující. Jak taky jinak by to mohlo být?
---
… všechno se změní teprve tehdy, když začnete vyzařovat svou vlastní frekvenci, místo toho, abyste přejímali frekvence všude kolem vás. Tehdy, když začínáte otiskovat svůj záměr do Univerza místo toho, abyste jen dál přejímali otisk z existence. A to je podstata všeho, to je to rozcestí, konečná zásadní volba a cesta vedoucí buďto do vězení nebo do ráje.
---
Popsal jsem v této knize, jak je viditelný svět tvořen a řízen z neviditelných sfér. Usilovat o změnu viditelného ze sféry viditelného je marná snaha. To je jenom pokus změnit symptom, aniž byste řešili příčinu. Odpovědi neleží ve viditelné sféře. Konspirace jsou fajn pro dlouhé analýzy v alternativních médiích, které hledají odpovědi ve viditelném světě. Jenomže tam je nalézt nelze. Odpovědi leží v neviditelné sféře – v našem vnímání, v naší frekvenci, v našich srdcích.“

Závěr knihy mě zaujal nejvíce, ale bez předchozího textu by to bylo jen další motivační omílání notoricky známých pouček. K podobnému poznání se zkrátka člověk musí dopracovat pěkně smrdutou bažinou.
Knihu rozhodně doporučuji k přečtení všem otevřeným a zvědavým lidem.

Chytuš
17.09.2021 4 z 5

Zřejmě nebudete věřit všemu (i já se občas zdráhala uvěřit), ale fakt je, že David Icke dává věci do pozoruhodných souvislostí. Místy strašidelné (knížka z roku 2016 předpovídá události konce roku 2019), místy hodně zvláštní, vždycky ale se snahou doložit zdroji...
"Systému je ve skutečnosti celkem jedno, v co věříte, hlavně ať tomu věříte dostatečně zarputile a nepřipouštíte žádné jiné možnosti. Náboženství, politika, mainstream - jakákoli striktní víra nebo přesvědčení - stejně jako krátkodobé zaměření na sport, celebrity, televizi, chytré telefony a podobně. Můžete sledovat sport jako zábavu, což je jeho pravé místo, a přitom si být stále vědomi širší reality. Jo ale počkejte, my přece musíme v něco věřit, ne? Ne, nemusíme. Nevěřím ničemu ve smyslu ´takto to je a šmitec´. Mám určitý pohled na to, jak se věci mají, ale jsem neustále otevřený a připravený rozšířit tento svůj pohled ve světle nových informací a vhledů. Názor, že už víte všechno, co potřebujete, abyste pochopili svět, až do fáze, kde alternativy šmahem odmítáte, to je vrchol arogance a stupidity - arogance z nevědomosti (a naivity). Nevědomost vždy ví úplně všechno." str. 208

martinakovarova
23.05.2020 5 z 5