Život udeří, kam se mu zachce

Život udeří, kam se mu zachce https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367334/bmid_zivot-uderi-kam-se-mu-zachce-tP5-367334.png 4 170 42

Hamburg série

Párty, zábava a volnost – to je pro Marii nejdůležitější na světě a ona svůj bezstarostný život miluje. Vše se ale rázem změní ve chvíli, kdy sestra Christine těžce onemocní a požádá ji, aby se během její léčby postarala o malá dvojčata, na které je sama. A nejen to, musí převzít i sestřino místo v rodinné loděnici. Marii začne brzy všechno přerůstat přes hlavu: nemocná sestra, turbulentní rodinný život, firma, jejíž budoucnost je ve hvězdách. A jako by toho nebylo dost, uvědomí si podivné šimrání v břiše pokaždé, když zahlédne svého šéfa Daniela. A ve chvíli vrcholného chaosu přijde další životní zkouška...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Leben fällt, wohin es will , 2017

yonda
19.04.2024 5 z 5

Četla jsem předešlou knihu P. Hulsmann a musím říct, že autorka dost vyrostla. Bylo to vtipné ale i hodně dojemné a bavilo mě to.

Lionela86
27.07.2023 5 z 5

A mně se to líbilo ;-) Červené knihovně příliš neholduji, ale toto léto opravdu potřebuji oddech, takže už je to třetí kousek v řadě (po Čokoládovém průšvihu od stejné autorky a Pláži v Chorvatsku od J. Caplin). A za mě nejlepší. Hlavní hrdinka a její vývoj mě bavily, zasmála jsem se, v souvislosti s tématem rakovina i zasmutnila. Od začátku sice víte, jak dopadne milostná linka, ale běžně čtu detektivky, kde většinou do poslední chvíle neznám pachatele, takže je to taková malá kompenzace :-D Na konci na můj vkus až moc přeslazeno. I tak dávám plný počet :-)

Kudík
07.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a až nyní zjišťuji, že se jedná rovnou o třetí díl. Předně mám výhrady k anotaci, protože Christine měla dvě děti, a to Maxe (7) a Toni (9), ale s ohledem na věkový rozdíl opravdu nešlo o dvojčata. :) A Daniel byl spíše kolega než šéf, ale to už je jen detail.
Marie (29) se z počátku nechová adekvátně ke svému věku, spíše jako zastydlá puberťačka, pro kterou je život nonstop párty, ale to se s diagnózou její sestry změní. V průběhu děje se dozvídáme, co za jejím chování stojí. Přesto je jako sestra a teta skvělá. Z počátku jsem se vážně skvěle bavila, ať již černým humorem, anebo akcí paintball... to co tam dámy předváděly, nemělo chybu. Závěr knihy je celkem drsný, protože slova někdy ublíží více než činy a nevděk ze strany rodiny o to víc.

Mondaika
26.03.2022 odpad!

Bohužel vůbec jsem nemohla chytnout "zápal" do zatčení se. A Ačkoliv jsem proti nedoctení každého příběhu, tady to nešlo. Knihu jsem odložila. Pak se k ní vrátila, ale tuhle jsem nedočetla. Nedalo se to. A škoda ztrácet čas nad knihou, která za to nestojí, když čas je tak vzácný a knih mraky.... Příběh je hodně předvídatelný, zdlouhavý, nudný....

Aktenanka
21.02.2022 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od této autorky četla a opět výborná. Líbí se mi, jak krásně přibližuje ve svých knihách život v Hamburku a to prostřednictvím různých témat (teď o lodích), jak se v každé knize objeví Knut a recept na něco sladkého :)

KvetkaN
23.01.2022

Kniha zpočátku velice zdlouhavá, čtivá až téměř od polovinu.
Zařazuji ji do průměru

Vendulik
09.01.2022 odpad!

Nedocteno. Knihy byla na můj vkus moc zdlouhavá a děj se strašně táhl. Škoda. Námět knihy je perfektní.

cukrovka
09.12.2021 4 z 5

Čtivý příběh u kterého se zasmějete i zapláčete. Ze začátku my přišla hlavní hrdinka dost nesympatická. Ač jí bylo skoro 30, chovala se jako nezodpovědný teenager. Dokázala se ale i nelehkým situacím postavit čelem a postupně dospět.

keiko33
22.11.2021 5 z 5

Milý oddychový príbeh. Maria má už v sedemnástich rokoch jasné, čo v živote chce, a to lodenicu. No po nečakanej udalosti, ktorá ju rozhodí, zanechá svoje plány a vrhne sa do bezstarostného života. Po dvanástich rokoch s musí vrátiť na miesto, ktoré malo patriť jej a nahradiť svoju chorú sestru a zároveň sa postarať o ňu a jej deti. Zo dňa na deň vymení svoj bezstarostný život, za život svojej sestry. Aj keď sa tomu vzpiera, začína dospievať. Rakovina je hrozna choroba. Autorka sa zamerala nielen na pocity chorej, ale aj na to aký má vplyv na rodinu chorej.

JancaMia
20.10.2021 5 z 5

Druhá kniha autorky opět jsem hltala a opět jsem nadšena a těším se na další .

Janík511
09.10.2021 5 z 5

Úžasná, odpočinková kniha.

May
12.08.2021 4 z 5

Plně souhlasím s Nikychlupova. Četla jsem "Čokoládový průšvih" a čekala jsem opět klasickou lehkou červenou knihovnu.... Postava Knuta je milou a nenásilnou spojnicí příběhů, ale jinak se knihy příliš nepodobají ... "Život udeří, kam se mu zachce" je samozřejmě také červená knihovna, to je hlavní část knihy, ale celkově jde o mnohem silnější příběh o věcech a starostech, které potkávají nebo mohou potkat kohokoli z nás ... bohužel. Téma ztrát a nemoci v rodině autorka výborně zpracovala a jemně zasadila do jinak milého a romantického příběhu, kdo nezažil vážnou nemoc v blízké rodině možná nepochopí, kdo zažil....

Nikychlupova
20.07.2021 4 z 5

Jo Knuta jsi pamatují i z knihy cokoladovy průšvih, ale tohle bylo lepší, silnější příběh.

NannyOgg24
06.07.2021 5 z 5

Pěkně napsaný příběh. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Toto je druhá kniha od autorky a myslím, že ne poslední.

medlovice
26.04.2021 1 z 5

Vidíš to léhátko na tiché pláži ? Ten bílý písek a slunečník , stolek s exotickým drinkem pro tebe? Kolem prochází kůn a to je perfektní oddech a dokonalá dovolená...Moje představy byly takové, když jsem viděla obal této knihy. Ale rychle jsem vystřízlivěla z klamu . Příběh Marie mě vůbec nebavil , od začátku předvídatelné , nudné, rozvleklé ,nesympatické postavy, vůbec jsem nenašla chut číst dál , přeskákala jsem ke konci, který byl přesně tak jak jsem si myslela a knihu už nikdy neotevřu. Ještě že mi ji půjčila kamarádka jinak by skončila přinejlepším v knihobudce. Ale obal nádherný.

bekule
15.04.2021 5 z 5

Mohlo by se zdát že je to jen romantická slaďárna, ale tak to opravdu není. Život je k Marii už od útlého dětství místy hodně tvrdý, a i když se ona snaží působit jako bezstarostná nezodpovědná drsňačka, ve skutečnosti je pravý opak. Velmi realisticky je popisováno jak zasahuje do chodu celé rodiny velmi těžké období onkologické léčby. Moc pěkný někdy veselý někdy dojemný příběh který se může zdát prvních asi sto stran až moc rozvleklý ale nakonec jsem se s Marií, Danielem,Toni a Samem nerada loučila.

Sofonisba
13.02.2021 5 z 5

U této knihy se budete smát i plakat. Kniha o životě, který se s námi vždy nemazlí a své štěstí si musí každý vybojovat sám

Myška43
09.11.2020

Vůbec mi kniha nesedla. Nemohla jsem se pořádně začíst, nedokázala jsem se vcítit do postav příběhu. Marie mi nebyla ani trochu sympatická. Autorka mě nezaujala.

eva3992
16.09.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka Marie si užívá život plnými doušky – volnost, párty, zábava. Vše je bezva až do chvíle, než se dozví, že její sestra má rakovinu. Marie se k ní nastěhuje, aby jí pomohla s dětmi i domácností a převezme i místo v rodinné loděnici… brzy jí vše začne přerůstat přes hlavu a do toho ještě Daniel….

Tak tohle byla přesně ta oddechovka, jak si oddechovou knížku představuji. Nečekejte žádnou vysokou literaturu, ale můžete vypnout a jen si vychutnat příjemné chvíle s potrhlou, milou i vážnou Marií.

Knížka je klasický hate–to–love románek, i když to v knížkách úplně nemusím, tady mi to tak nevadilo. Vztah měl určitý vývoj a nebylo to z minuty na minutu. Od začátku má kniha spád a je opravdu dobře čtivá od začátku až do konce. Nemohla jsem ji odložit a dočítala jsem ji až hodně pozdě v noci.

Jak už to u takovýchto knížek bývá, děj je předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo a navíc, i nějaké to tajemství nás v knize čeká. Příběh je milý a i když je i o vážných tématech, byl často i dost vtipný. A na druhou stranu i hodně dojemný a i pár slziček ukáplo.

Myslím, že si mě tato kniha našla v pravou chvíli, když jsem přesně takovou potřebovala a moc jsem si ji užila.

4,5*/5*

Zozol.ka
12.08.2020 5 z 5

Zamilovala jsem se do Daniela. Stejně jako Marie. Skvělá knížka

láska pro ženy německá literatura Hamburk

Petra Hülsmann
německá, 1976
2018  77%Čokoládový průšvih
2015  82%Čmeláci v srdci
2018  82%Život udeří, kam se mu zachce
2020  81%Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý
2021  84%Život není skákací hrad

Kniha Život udeří, kam se mu zachce je v