Život udeří, kam se mu zachce

Párty, zábava a volnost – to je pro Marii nejdůležitější na světě a ona svůj bezstarostný život miluje. Vše se ale rázem změní ve chvíli, kdy sestra Christine těžce onemocní a požádá ji, aby se během její léčby postarala o malá dvojčata, na které je sama. A nejen to, musí převzít i sestřino místo v rodinné loděnici. Marii začne brzy všechno přerůstat přes hlavu: nemocná sestra, turbulentní rodinný život, firma, jejíž budoucnost je ve hvězdách. A jako by toho nebylo dost, uvědomí si podivné šimrání v břiše pokaždé, když zahlédne svého šéfa Daniela. A ve chvíli vrcholného chaosu přijde další životní zkouška......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367334/zivot-uderi-kam-se-mu-zachce-Wq7-367334.jpeg 4.422

Das Leben fällt, wohin es will (2017)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Život udeří, kam se mu zachce

Mermaida

Kniha, která názvem opravdu odpovídá. Život se s námi nemazlí a udeří, kam se mu zachce, a my se nesmíme nechat utopit, musíme se s tím naučit rvát!

Hlavní hrdinka Marie mi sedla od prvních stránek. A pocelou dobu jsem ji fandila, že se nevzdá, a že přestane být tou "dovokou Mariií". Jde o krásný a lehký, čtivý románek, ačkoliv je opět celkem předvídatelný. Ale to nemění nic na tom, že se budete u příběhu nejen usmívat, ale možná vám ukápne i slza, protože Marinina sestra bojuje se zákeřnou nemocí, a to samo o sobě není lehké téma.
Za mě rozhodně nejlepší autorčina kniha (četla jsem obě dvě předcházející).

alzbeta4340

Název je vážně hodně krkolomný, ale příběh sám se čte dobře, je přiměřeně optimistický i romantický. I když k happyendu musíme dojít trochu slzavým údolím.

Ivuska.09
15.10.2018

Knihám s tématikou rakoviny nefandím. A nikdy nebudu. Ani když takové dílo napíše Petra Hülsmannová. Linka s loděnicí se mi líbila, zápletka se se sestrou na mě byla moc. Kdyby anotace prozradila, že Christine onemocní právě rakovinou, nečetla bych.

mysterygirl
14.10.2018

Vynikajici knizka :-) dala bych tech hvezd vic.
Chvili jsem se smala,chvili brecela

Petra Hülsmann

Petra Hülsmann