Život se Sluncem a ve vesmíru

Život se Sluncem a ve vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65173/bmid_zivot-se-sluncem-a-ve-vesmiru-Q80-65173.jpg 4 15 2

Nová věda – bioastronomie. – – Energie – a zvláště energie sluneční, ať už přímá (záření) či nepřímá (biomasa, vítr, teplo oceánů, vlny apod.) či fosilní (uhlí, ropa, zemní plyn) – rozhoduje o našem životě individuálním i společenském. Nejen život náš, ale i život celé biosféry je na ní naprosto závislý. Proto zcela udivuje obecná neznalost o Slunci jako zdroji této životodárné energie. A právě o tom, jak se ze Slunce uvolňuje energie, jak se přenáší z jeho jádra až na naši Zemi, jak sluneční energie utváří životní prostředí a udržuje život celé biosféry a jak se jeho energie mění v energii tepelnou, chemickou, elektrickou a mechanickou, vypráví tato kniha.... celý text

Vesmír , Přírodní vědy

Vydáno: , Paseka

gab72
08.02.2024 5 z 5

Velice pěkně zpracovaná kniha, která vede k pokoře. Čtenář se dozví dost o Slunci, Zemi, celém vesmíru, o nás, o vodě...o nepředstavitelných vzdálenostech. Témata jsou systematicky řazena, informace se někdy opakují, protože patřík danému tématu, ucelují obraz. Poslední kapitoly o možném životě v jiných galaxiích i nás samotných jsou krásným závěrem knihy. Začátek poslední kapitoly "Žijeme v naprosté závislosti na vesmíru: jsme vybudováni z vesmírné pralátky jako všechna tělesa a věci v celém kosmu. Slunce pro nás uvolňuje klidovou energii ze svých protonů. Zeleň listová uskladňuje zachycenou sluneční energii do molekul organických látek....." Kniha dává klid a mění pohled na svět, na sebe sama atd...aspoň u těch, kteří si dovolí svůj pohled změnit :). Děkuji za "Život se Sluncem a ve vesmíru"

Jelitovna
05.04.2020 4 z 5

Pro čtenáře nevzdělaného v oboru perfektně zpracované, přehledné, srozumitelné, s množstvím obrázků, grafů a barevných fotografií. Když si odmyslím některé kapitoly ke konci knihy, bavilo mě povídání o slunci moc a hodně jsem se nejen o něm dozvěděla.