Život s chutí cyankáli

Život s chutí cyankáli https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47583/zivot-s-chuti-cyankali-47583.jpg 3 17 3

Generační román, odehrávající se v Čechách koncem 20. století, vypráví o osudech několika členů průměrné české rodiny. Hlavní hrdina je pragmatický člověk, který se snaží hlavně o to, aby se měl dobře. Stane se zemědělským inženýrem a za pomoci KSČ stoupá po žebříčku kariéry. Není hloupý, snaží se mít vždy otevřená zadní vrátka, a tak se mu podaří šťastně "proplout" sametovou revolucí. V osobním životě to však vždy tak snadné není. Jeho dcera Dita je jablko, které nepadlo daleko od stromu. Je však více impulsívní, a tak má více problémů jak v osobním, tak v profesním životě. Její sobectví poznamená celou rodinu, nejvíce však jejího syna.... celý text

marketa3571
09.02.2016 odpad!

Neskutečně nudná kniha, výjimkou pár stránek z pěti set.

Koňadra
13.07.2014 3 z 5

Celkom ma to zaujalo, hoci kúpa bola náhodná. Autor vie ako navodiť pekne dusnú atmosféru. Dá sa prečítať.

jprst
18.11.2011 4 z 5

Docela nepříjemný román, některé postavy se mi zdály docela známé, určitě jsem se s podobnými setkal. Ale hodnotit je nechci, to musí každý z nich udělat sám, a to byl i autorův záměr.

Kniha Život s chutí cyankáli je v