Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8886/bmid_zivot-po-zivote-uvahy-o-zivote-po-z-pQN-8886.png 4 202 39

Trilogie nejvýznamnějších knih R.A. Moodyho shrnuje "vzpomínky" lidí, kteří přežili svoji klinickou smrt se záběry poskytující prostor lidské naději. Moody v knize Život po životě seznámil čtenáře s výsledky svého výzkumu na téma: co člověka čeká po smrti. Shrnul vzpomínky lidí, kteří přežili klinickou smrt, a zjistil, že vjemy při umírání jsou u různých lidí podobné. Dokonce prý je podobnost tak velká, že lze specifikovat několik samostatných znaků, s nimiž se setkala většina lidí, kteří stáli na prahu smrti. Právě tato kniha, kterou napsal v 70. letech, byla první vědeckou prací o výzkumech jevů mezi životem a smrtí. Její závěry jsou ale dodnes pro část odborné veřejnosti naprosto nepřijatelné.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Odeon

Life After Live, Reflections On Life After Life, The Light Beyond , 1977

vvikingg
vvikingg
31.12.2023 1 z 5

po roce 1989 byl po takové literatuře hlad, knižky R. A. Moodyho šly tenktát na odbyt, dnes po nich neštěkne ani pes, plné antikvariáty , osobně mi jeho duchovní, esoterická tvorba nic neříká,, nedočteno

KITT
KITT
31.08.2023 3 z 5

Kniha mi přišla velmi zajímavá, ale ne úplně čtivá. Dávám jí tři hvězdičky.

Sybelle
Sybelle
01.08.2023 3 z 5

Jedná se o rozšíření knihy Život po životě. Autor doplňuje informace a nové poznatky.
Také se vyjadřuje k názorům různých lidí a kruhů a otázkám ke své práci. V této části platí, že informace a odpovědi jsou platné pro dobu vydání knihy (1977). Možná novější kniha Doteky věčnosti bude aktuálnější ve všech směrech.

bigbabe
bigbabe
17.02.2023 2 z 5

Dlouho, dlouho jsem tuto knihu měla na seznamu, že si ji chci přečíst. A právě teď asi nebyla vhodná chvíle. Zřejmě jsem před těmi mnoha lety o toto téma měla zájem, teď ne. Na knize je poznat i její datum vydání, protože informace je to, co stárne okamžitě. Styl psaní mě také nezaujal, stále se opakovalo dokola již řečené/psané.

archivářka115
archivářka115
10.05.2022 5 z 5

Tuto knížku jsem si přečetla už dávno a velice mě zaujala, protože se zajímám o reinkarnaci. Přečtením této knihy si alespoň můžeme rozšířit obzory.

666Jitka
666Jitka
09.09.2021 5 z 5

Ve své době mě tato kniha úplně strhla a naplnila mě touhou vědět víc o životě po životě, nadějí, že něco bude dál až nebudu v tomto těle a že život smrtí těla nekončí. Výpovědi lidí, kteří přežili svou smrt, byly velmi zajímavé a celkově se mi kniha, která se zabývá otázkami mezi životem a smrtí, moc líbila.

Elea
Elea
27.07.2021 3 z 5

Při prvním čtení jsem byla z knihy nadšená, v současné době jí až tak kladně nehodnotím, nejspíš i proto, že jsem už četla mnohem zajímavější knihy na toto téma.

Jack Bauer
Jack Bauer
16.10.2020 5 z 5

Kniha je velice čtivá a v době koupě po revoluci jsem hodnotil plným počtem, bylo to pro nás něco nového. Dnes kdybych ji četl poprvé dal bych odpad, ale aniž bych ji četl podruhé nebo se k ní chtěl někdy v budoucnu vrátit jsem ji po čase prodal, tyhle nesmysly jako ateista nehodlám znovu číst , zato se mě díky této knize líbil horor „Příšeří" od Petera Jamese.

tom0401
tom0401
31.08.2020 5 z 5

Vynikající…..☺

Niu
Niu
09.08.2020 5 z 5

Pěkné pokračování knížky Život po životě. Jsem ráda, že jsem mi tyto knihy vstoupily do života.

Elissa28
Elissa28
06.08.2020

Tuto knihu jsem cetla,ale na spouste portalu jsem cetla neutralni reakce.Za me nejkrasnejsi a jedinecna kniha o zivote po zivote je ŽIVOT VE SVĚTĚ NESPATŘENÉM.Krásne se čte a lepsi knihu jsem necetla a to jsem jich precetla xxxx.Vsem 100% doporucuji zivot ve svete nespatrenem od Roberta Hunga Bensona

Varan.Nilsky
Varan.Nilsky
03.01.2020 4 z 5

Ne úplně ctiva kniha a navíc si nejsem jist zda tomu věřit. Moje duchovní polovina říká věř tomu, moje racionální říká ze je to bullshit. Obrázek si každý musí udělat sám.

Chesterton
Chesterton
17.07.2018 2 z 5

Tohle mě na Databázi fakt baví. I já díky intelektuálce zavzpomínala na své první čtení Života po životě. Tuším ještě v nějaké samizdatu snad :) Je to rozhodně čtení, které k životu patří. Zvláště ve společnostech posttotalitních, kde byla smrt vytěsněna mimo rodiny a společenství blízkých. Jsem přesvědčena, že kdo tuto zkušenost má, je obohacen a posunut k vděčnosti. Výzkum popisovaný v první části knihy je motivací k přemýšlení pro ty, kteří mají tyto zážitky i pro nás ostatní. K částem na pomezí reinkarnace či esoteriky se úplně vyjadřovat nechci. New Age není mou miskou polévky :(

16.07.2018 4 z 5

Ahoj Danko a děkuji, už je to opravdu pár let ...já to bohužel znám z osobní zkušenosti ...ovšem to nic nemění na tom, zda je to pravda...

Danka1975
Danka1975
16.07.2018 4 z 5

Tak díky komentáři od Intelektuálky, jsem si na knihu vzpomněla :-(. Mam jí stále v knihovně (i Život před životem) a pamatuji si, že byla jedním z titulů, které jsem si za vlastní vydělané peníze koupila v porevoluční době a shltla ji doslova jedním dechem!!! A ty příběhy se mi vybavují . . . . Taky si uvědomuji, jak Moody byl v těch letech "cool" a mrzelo mě, že jsem jeho debatu nestihla.. .Nebudu se pouštět do diskuzí, zda něco po životě, či před ním je. Ale tahle kniha mě fakt bavila!!!

16.07.2018 4 z 5

Zajímavé čtení - úvahy o posmrtné existenci...

I když kniha je staršího data a výzkum v této oblasti jistě pokročil, tyto poznatky stojí za zamyšlení.

Autor : smrt není ničím hrozným - život je úkolem ke zdokonalení, pochopení sebe a ostatních, s nimiž cítí pevné pouto a sounáležitost....

Marekh
Marekh
07.03.2018 5 z 5

Tuto knihu doporučuji všem, kteří věří, že existuje "něco po smrti", věří v duchovno, čtenář nemusí být nutně věřící. Kniha pochopitelně nebude pro ty čtenáře, kteří jsou nevěřící.

V knize se dočteme příběhy lidí, kteří prožili klinickou smrt, autor předkládá různé výzkumy v této oblasti. Hodně lidí, kteří prošli klinickou smrtí, si začali posléze více vážit svého života a provedli v něm radikální změny. V knize nalezneme něco málo z filosofie. Zajímavé byly výpovědi lidí, kteří se rozhodli spáchat sebevraždu.

Určitě mne tato kniha nutila se zamyslet nad životem a smrtí. Někdo věří, že když člověk zemře, je konečná, jiní lidé zase jsou toho názoru, že smrtí nic nekončí, naopak začíná a my se přesuneme do jiného života, do jiné dimenze bytí, kde už nebudou existovat žádné bolesti a my se více propojíme přes duchovno.

HaničkaVodička
HaničkaVodička
20.10.2017 5 z 5

Ať si kdo chce a co chce říká ... myslím, že by ji měl přelouskat každý. Když už pro nic jiného, tak alespoň pro rozšíření si obzoru o tom, jak "fungují" jiní lidé. Obsah knihy není vůbec nutné hodnotit, naopak je fajn ho prostě "jen tak" příjmout.

waltraud5114
waltraud5114
08.06.2017

Mňa teda pán Moody nepresvedčil, že život po živote naozaj existuje. Všetky tie príbehy zázračných oživnutí mi pripadali, ako agitky z jehovistických časopisov. Ver a budeš žiť aj po smrti.

jupiterka999
jupiterka999
13.05.2017

Smrtí opravdu nic nekončí je to jen přechod a to doslova. Při odvádění duší do Světla zažívám něco nepopsatelného. Je to taková nádhera a taková láska jaká se nedá vůbec popsat.
Ale teď ke knize - je to jedna z prvních knih s touto tematikou ke které jsem se kdysi dostala. Čirou tzv. "náhodou" mi ji půjčil můj kolega Ing. což mě velice překvapilo, ale tehdy v 90.tých letech hodně letělo duchovní učení - což dnes je popíráno a navíc je hodně falešných proroků.
Ale to jsem se zase dostala jinam. Prostě Moodyho je dobré číst - opravdu to tak je jak píše a kdo chce proniknout za závoj, který lze proniknout, nechť si přečte tuto knihu, bude mu dobrým učitelem.

smrt reinkarnace ZPS - zážitek prahu smrti minulé životy

Raymond A. Moody