Život Panny Marie

Život Panny Marie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124498/bmid_zivot-panny-marie-WKV-124498.jpg 5 15 2

V díle Marie Valtorty nám plasticky vyvstává život Panny Marie ve své skutečné monumentální prostotě, ale i hluboké produchovnělosti. Souběžně nás Ježíšovy a Mariiny komentáře seznamují s úžasným teologickým významem všeho, co Maria v tomto pozemském životě prožívala, rozvíjejí před námi úžasnou mariánskou teologii a poučují nás o pravém významu Marie pro lidstvo a jeho spásu.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , MANA - Mariánské nakladatelství

Poema dell Uomo-Dio , 1987

Kerolka_P.
11.07.2020 5 z 5

Vřele doporučuju každému k prohloubení vztahu s Pannou Marií a víry všeobecně. Krásný a srozumitelný vhled do života Panny Marie a Pána Ježíše. Uvítala jsem další možnost vyjma Bible, která tyto události zprostředkovává. Velmi čtivá, beletristická forma.

Evaho73
30.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha...

Doteraz som Pannu Máriu považovala za tajomnú nadprirodzenú bytosť, ku ktorej prechovávam svoju nekonečnú úctu.

Rozprávanie známej vizionárky Márie Valtorty mi túto predstavu trochu prenieslo do iného svetla, a ja som v Božej matke objavila ženu z "mäsa a kosti" so všetkými pozemskými radosťami, starosťami a bolesťami.

V knihe je zachytený život Panny Márie od jej počatia, cez narodenie a skrytý život v chráme, stretnutie s Jozefom, Nepoškvrnené počatie Božieho Syna.
Zároveň kniha zachycuje aj časť života Pána Ježiša Jeho narodenie, detstvo, dospievanie, dospelosť a ukrižovanie, ktoré sú spojené so siedmimi bolesťami Matky Božej Márie.

Čítanie tejto knihy sa pre mňa stalo cestou hlbokého poznania a stretnutia s ľuďmi v reálnom čase a priestore, ktorý im kedysi patril na tomto svete. Bolo nádherné ako zrazu predo mnou ožívali biblické postavy a ich vnútorné svety.

Kniha je na vysokej literárnej úrovni a doslova sa z nej prenáša atmosféra nielen vtedajšej Svätej Zeme, ale aj svätosť života Panny Márie a jej Božieho syna.

Pre veriacich prečítanie tejto knihy vrelo odporúčam.