Život nahoře

Život nahoře https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47497/bmid_zivot-nahore-sbI-47497.jpg 4 22 5

Nahoře série

< 2. díl

Kniha oblíbeného anglického spisovatele střední generace volně navazuje na román Místo nahoře (1957), známý i z filmové verze. Deset let po jeho sňatku s dcerou bohatého průmyslníka se opět setkáváme s Joe Lamptonem. Hrdina se ocitá v krizové situaci. Uvědomuje si své závislé postavení v práci i ve společnosti, ke krizi dochází i v jeho manželství. Překonat tuto krizi mu pomáhá mimo jiné vztah k dětem, jehož popis patří mezi nejlepší pasáže románu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Life at the Top , 1962

jprst
25.02.2023 3 z 5

V porovnání s prvním dílem výrazně nižší úroveň, téměř žádný děj, spousta možná dokonce zbytečných úvah a výsledek? Dočetl jsem to jen ze setrvačnosti víceméně s pocitem " a mám to za sebou". Takže spíše ztráta času.

Bakana
30.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Co na tohle téma holt říct? Člověk ani nemusí být ve společenské smetánce, aby byl s nějakou částí svého života nespokojený. Myslím, že toto je příběh každého z nás. A celé je to o tom, na co Joe přijde až po velké lekci - ono to celé není jen na h...o, život má i své krásné stránky a stačí se na ně soustředit.
No ale ke knize samotné: podle mě se přįliš velká část soustředí na vykreslování Joeovy situace, až jsem si říkala, jestli se vůbec bude něco dít. Druhá půlka knihy jakž takž... Za mě slabé 3*.

jindra2
18.02.2020 3 z 5

Schopný inteligentní kariérista musí potlačovat svou hrdost. Ale každá trpělivost má své meze... Všechny postavy jsou nesympatické ale ne jednorozměrné. Kdo má děti, ocení popis vztahu Joea k Barborce a Harrymu. Závěr není příliš přesvědčivý. Navíc je prozrazen už v anotaci na obálce.

Tatopulos
28.05.2019 4 z 5

Není to jen sociálně-kritický román, ale taky kniha o vášni a sebenenávisti. 70 % Jednou z kvalit románu je, že postavy nejsou tak prvoplánově negativní, jak to může vypadat. Závěr knihy je prapodivný.

intelektuálka
28.07.2017 4 z 5

A příběh Joea pokračuje, žije život nahoře. Není spokojený a do života mu vstoupí láska. Jak to vyřeší?

zfilmováno anglická literatura rozhněvaní mladí muži

John Braine
britská, 1922 - 1986