Život na ostro

Život na ostro https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229365/zivot-na-ostro-Ex0-229365.jpg 4 398 88

Setkat se po osmi letech od maturity se všemi někdejšími spolužáky a spolužačkami by mohlo být fajn, kdyby drobná tmavovláska Veronika, hlavní hrdinka knihy, neměla pocit, že takřka všichni její přátelé jsou mnohem úspěšnější a v osobním i profesním životě spokojenější než ona. Veronice, které se nepodařilo dostat na vysněnou veterinu, nepřináší práce ve wellness hotelu žádné uspokojení, považuje ji za jakési provizorium. Stejně dočasné je i její bydlení v podnájmu u kamarádky a spokojená není ani v lásce, protože ta pravá se jí stále vyhýbá. Veronika by už chtěla začít žít svůj dospělý život „na ostro“ a bez všech nejistých provizorií – vdát se, mít rodinu, vlastní byt... Po srazu s gymnazisty a především po setkání s dávným idolem se zdá, že by se tohle všechno konečně mohlo změnit – a také se změní! Stačí, aby přeskočila jiskra, správně zafungovala chemie a Veronika najednou užívá života plnými doušky. Života, ve kterém není nouze o lásku, sny, touhy, štěstí, osudová setkání ani dramatické okamžiky.... celý text

LéňaPipi
10.08.2015

Skvělá kniha :) jen ten otevřený konec mi nedá spát. Doufám, že bude pokračování :)

petruska4110
02.08.2015 5 z 5

Byla to úžasná kniha :) nemohla jsem se od ni odtrhnout ;) jenže ted mam problem se soustředit na další knihu kvuli tomu otevřenému konci :D brala bych pokračování ;) výborný styl psaní a hlavně se porad neco dělo ;) nejlepší

Pavouček2
10.07.2015 5 z 5

joooo nemám rád otevřený konce :-D Jinak výborná, jako vždy. A rozhodně se těším na další, pro ženy :-)

Yana-66
28.04.2015 5 z 5

Výborná knížka! Klasický styl Lanczové, který mám tak ráda. I když ten otevřený konec... Z toho zas nebudu spát :-D

barbuskaa
30.03.2015 5 z 5

Knížka mi byla doporučena, nic extra jsem od ní nečekala, ale moc mě překvapila.. nemít děti, přečetla bych jí během jednoho dne :) takhle jsem jí četla dny dva :D doporučuji.. :)

PetraBery
20.03.2015 4 z 5

Oddechová knížka, přesně to jsem potřebovala... Nic moc přemýšlení, jen si ten příběh tak plyne. Ke kafi a na klidný večer akorát.

bookcase
03.03.2015 3 z 5

Už nic, co by mě mohlo překvapit. Taková lehčí četba do vlaku. Ale každý ji někdy potřebujeme, že? :)

Leniiis
20.02.2015 3 z 5

Ač mám Lanczovou ráda, tak tohle byl pouze průměr. Žádná pořádná zápletka. Za mě sladkej cajdák.

Kolka97
28.01.2015 5 z 5

Podle mě snad nejlepší knížka co jsem od Lenky četla, akorát ten konec byl až moc otevřený. Doufám, že bude pokračování :)

han.cejkova
25.01.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám a moc se mi do ní nechtělo, ale nuda jednou zvítězila a knihu jsem začala číst. Hned po první stránce jsem nemohla přestat. Musela jsem stále pořád číst a nešlo se od ní odtrhnout. S tou knihou jsem byla všude. Neuvěřitelně napínavý příběh, poutavý děj a hned co se stala tragická událost vtáhlo mě to do děje ještě víc, než šlo. Jen mě trochu mrzel otevřený konec. Ale někdy je to lepší si domyslet jak to asi mohlo dopadnout a nechat zvítězit svou fantazii. Každopádně bych moc ráda přivítala pokračování. Určitě to nebyla poslední kniha, kterou jsem si od autorky pořídila :) palec nahoru!

KikiEli
24.01.2015 2 z 5

Nevím no... Určitě už jsem četla i lepší knížky... Příběh byl bohužel předvídatelný, začátek příliš sladký a rozepsaný a konec zase moc rychlý a krátký....

rockverun
19.01.2015 4 z 5

Nemyslím, že by to byl jeden z nejlepších příběhů, ale šlo to..

mirunda
17.01.2015 5 z 5

Jako vždy mě kniha od Lenky nezklamala. Je to pro mne vždy oddychovka, jen nemám moc ráda otevřené konce ..

nicki.v
15.01.2015 5 z 5

Na každou knížku od Lenky Lanczové se vyplatí počkat, tato nebyla výjimkou a pro mě se stala také pěkným vánočním dárkem. Ze začátku mi trošku trvalo, než jsem se zorientovala mezi jmény všech kamarádek hlavní postavy, ale potom mě kniha (hlavně po dramatické události) plně vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Líbil se mi autorčin "moderní" přístup, na druhé straně bych uvítala některé situace více rozvést. Kniha by klidně mohla mít své pokračování (i proto, že nemám ráda otevřené konce).

gudaska
14.01.2015 5 z 5

Na knížku jsem se těšila a taky moji radost potvrdila. Poutavé napínavé čtení, které Vás nenechá odejít a čtete dál a dál až je najednou půlnoc :)

Princess-03
04.01.2015

Opět moc pěkná knížka od paní Lenky, ale tajně jsem doufala v trochu jiný konec.. Doufala jsem, že se nakonec Veronika s Tiborem k sobě vrátí, ale kdo ví ten konec zůstal tak trochu otevřený takže pořád můžu doufat i když je mi jasné, že to tak asi není :)

Petard
04.01.2015

Tato knížka od Lenky Lanczové (jak tak pátrám v paměti, tak snad jediná!) byla pro mě trošku zklamáním ... čtivá je určitě, s tím souhlasím, ale začátek knihy mě odrazoval a neseděl tím, jak bylo vše jakoby dokonalé, pohádkové, bez chybičky...

Peace
03.01.2015 4 z 5

"V každý situaci žiješ na ostro. A víš proč? Protože každá situace, každá událost, každá hodina i každá minuta je originál a víckrát se navlas nezopakuje."

Autorku mám moc ráda, na jejích knížkách jsem vyrostla a svoji formu rozhodně, ani po těch letech, neztratila, což je téměř obdivuhodné. Líbí se mi, že ač jde o klasické dívčí románky, jsou psány kvalitně, vtipně a vždy je do nich zahrnut i nějaký životní kotrmelec, nějaké ponaučení.
Konkrétně tato kniha opět nezklamala, je psána abnormálně čtivě a s lehkostí. Hvězdičku ubírám za jedinou pihu na kráse, která mi trošku vadila - všichni okolo hlavní hrdinky narážejí na samé, s prominutím, blbce mužského pohlaví, kdežto ona sama se v samých idolech téměř topí ;o))

domcza21
30.12.2014

tak čekání na novou knížku se vyplatilo :)... přečetla jsem jí jedním dechem :) a za mě teda palec nahoru :)

katkade
29.12.2014

Kniha mě docela bavila, ale celkově jsem měla dojem, teda hlavně na začátku, že už jsem to někdy četla... jinak fajn odreagování :) ale mezi mé oblíbené ji nezařadím...

láska pro ženy milostné romány kamarádky

Lenka Lanczová
česká, 1964
2019  81%Těžká noc
2014  80%Život na ostro
2013  81%Dvakrát dospělá
1997  84%Znamení Blíženců
2009  84%Pošeptej po větru

Kniha Život na ostro je v