Život, láska, smích

Život, láska, smích https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26499/bmid_zivot-laska-smich-35l-26499.jpg 5 109 22

„Náš svět přece zná ty nádherné blázny; všichni velcí lidé byli vlastně vždycky trochu blázniví – totiž jejich okolí je za takové považovalo. Jejich bláznovství spočívalo v tom, že se netrápili, nežili v úzkostech, nebáli se smrti a nezatěžovali se maličkostmi. Žili plně a intenzivně, a díky této celistvosti a síle vykvetl jejich život jako nádherný květ – byli plní vůně, lásky, života a smíchu.“ Tolik úvodní Oshova slova. Dokážete i vy být takovými blázny?... celý text

Duchovní literatura
Vydáno: , Pragma

Life, love, laughter , 1982

vendy246
07.11.2023 5 z 5

První Osho. Nevím, proč jsem se mu celý život vyhýbala...
Povznášející. Měla jsem pocit, že nečtu, že ho slyším. Plno příběhů ze života, vtipů, odkazů na Ježíše, Budhu, papeže. O lásce, Bohu, majetku, manželství, meditaci... Pěkné.

"Sdílejte, co je pozitivní. Lidé sdílí negativní. Jsou hloupí"

senbja
07.05.2021

Tato útlá knížečka mi byla velikou oporou v těžkých letech života. Jeho pohled na náš pozemský, a nejen pozemský život, se mi moc líbí.

DreamerX9
26.04.2021 4 z 5

Krásné a bohaté myšlenky do života. Pohlazení po duši i poučení pro mysl. Od tohoto autora jsem četla již pár knih. Nikdy nezklame a vždy přinese hluboký i nový pohled do daného tématu :)

lynxir
01.12.2020 2 z 5

Žádné duchovní instrukce k dosažení osvícení zde nehledejte, mnohem více je to taková svérázná psychologická příručka s návodem, jak se optimisticky postavit životu. V sedmdesátých letech 20. století jedna éra pomalu končila, mnoho bývalých hippies nevědělo, co se sebou a najednou se objevil Osho se svými teoriemi a propojením východních nauk se západní psychologií (byť dost povrchně a místy zcela zmateně) se přesně trefil do ducha doby: užívejte života naplno, sex a drogy povoleny, Bůh neexistuje. No…, občas si sám protiřečí, ale jak sám radí, neberte to všechno moc vážně! To platí i pro něj a jeho teorie.

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Kniha plná obohacujících myšlenek, kterými bych se ráda začala řídit. Moje první kniha od tohoto autora, určitě chci číst i další.

Kiyu
15.06.2018 5 z 5

Kniha plná pravdy. Kniha která mi změnila myšlení mávnutím proutku. Vyvrací všechny náboženství a odříkávání. Vybízí ke smíchu, lásce a opájením se životem. Děkuji za ni

MarekO
22.03.2018

Tuto knihu som nasiel medzi ocovimi knihami ked som mal asi 16 a precital som ju niekolko krat. Po case som ju daroval jednemu panovi pretoze som ju povazoval za minulost a bol som si isty ze mu pride vhod. Mam 35 a vraciam sa k nej znova

Shindo
06.12.2017 3 z 5

Tento bradatý ujo v dlhej róbe toho teda nakecal. A hoci si sám odporuje, ako mierumilovný guru chcel mať vlastnú armádu a na jednej stránke vyvracia to, čo na predošlej takmer odprisahal, musím uznať, že počas mojej ezo fázy mi jeho knihy predsa len niečo dali. Aj v hromade hnoja sa občas nájde kúsok zlata.

zoot
30.09.2017 5 z 5

Ten kdo Osha považuje za nebezpečného sektaře a za jakéhosi pomateného šarlatána, podle mě vůbec nepochopil podstatu toho co se snaží lidem sdělit.

helkol
27.02.2017 5 z 5

Super knížka, v podstatě nemám co vytknout, docela rychle jsem ji přečetla až mi bylo líto, že už skončila :-D

bakjo95
18.02.2017 5 z 5

Ptali se mě: JE TA KNIHA DOBRÁ, NEBO ŠPATNÁ? A JAKÝ JE TO NÁBOŽENSTVÍ?

Nemůžete se ptát, jaká tato kniha je...jedno je ale jisté - až si tuto knihu přečtete, budete mít jiný pohled na sebe, na lidi kolem sebe a celkově na život. Kniha vám nenutí žádné náboženství, žádné předem vyslovené myšlenky, které byste se měli naučit, abyste byli šťastní...kniha vás učí žít. Pro mě je to Bible života. Doporučuji - 110%

Lucif
13.09.2016 5 z 5

moc pěkná malá knížečka, doporučuji přečíst, každý tam najde něco ;)

Tyrael
19.02.2016 5 z 5

Co věta to neskutečně hluboká myšlenka podána velice srozumitelně. Pro mnohé to může být kniha, která otevře oči a pohladí duši. Doporučuji všem, co hledají "smysl života" a odpovědi na "duchovní otázky".

Taji
13.07.2015 5 z 5

Osho byl takový sympatický vtipný parchantík ( myšleno v dobrém ), který mě vždy pobavil i uklidnil a v hodně věcech měl pravdu.

veronika9335
14.06.2015 5 z 5

díky této knize jsem v roce 2007 udělala maturitu. Jsem si tím jista. Protože jsem člověk podléhající lehce panice, tak tato kniha pro mě byla uklidňujícím prvek v období svaťáku. Došlo mi, že to je jen blbá maturita..život je o lásce a smíchu :) Tím pádem jsem nešla vystresovaná k maturitě a dala to :) Je dobré brát věci na lehkou váhu .

Éowyn
15.10.2014 2 z 5

Nejspíš si ji budu muset přečíst ještě jednou. Vůbec mě nezaujala.

soltera
15.03.2014 5 z 5

Niektoré myšlienky som už čítala v iných jeho knihách, keďže sú to zapísané Oshove prednášky. Ale Osho je pre mňa vždy zážitok.
Nie som si však istá, že je správne zaradená kniha do "New Age"

martiline
03.06.2013 5 z 5

Tuto knihu mám již od jejího vydání v roce 1990. Dřív jsem ji až tak nechápala, trochu vzdálené mé mysli, ale věkem jsem v ní našla stále více a více pravd ... kdykoliv se k ní jednou za čas vrátím, vždy objevím něco nového, dalšího, co jsem si v životě uvědomila. Nádherná kniha plná pravdy.

Knihomol22
13.04.2013 5 z 5

Krásná kniha plná inspirace. Rád tuto knihu vždy věnuji lidem, kteří ji zrovna potřebují. Dokáže velmi dobře naladit a dívat se na věco jinýma očima. Člověk si může vzít z knihy jen to co chce a nevnucuje mu všechny své názory.

Izu
22.08.2012 5 z 5

Velmi mě tato kniha ovlivnila,velmi dobře napsáno,a najde se v tom každý člověk.Otázkou je,zda podle toho umí i žít.

Osho
indická, 1931 - 1990
1992  90%Život, láska, smích
1991  74%Oranžová kniha
1996  89%Hořčičné semínko
2007  92%Láska, svoboda, samota
2003  86%Sex

Kniha Život, láska, smích je v