Život Krista

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý v sobě nosíme obraz Krista. Tento obraz je obrazem z Nazaretu, ale také je obrazem naším. Jsme to my, kdo tyto obrazy utváříme. Jako korále řadí autor jednotlivé epizody Ježíšova života. Historie, zprávy evangelistů, legendy, mýty, orginální myšlenky i paušální hodnocení vytvářejí v obraznosti autorově osobitý celek. Ježíš už nechodí po této zemi, ale jsou tu Jeho stopy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57480/big_zivot-krista-FQZ-57480.jpg 3.713
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství, Literatura naučná

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Storia di Cristo, 1921


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Život Krista

StrYke
05.02.2020

Těžce hodnotitelná kniha. Poprvé jsem četl něco na podobný způsob. Chtěl jsem se dozvědět nějaké relevantní informace o Ježíšovi (inspirovala mě k tomu předchozí dovolená v Izraeli), což mi bohužel tato publikace nedopřála (to bylo ale pouze mojí špatnou volbou). Autor zde vyjadřuje svou (z mého ateistického pohledu až nezdravou) lásku k Ježíši a celá kniha se víceméně skládá jen ze stále se opakujících pasáží, které říkají, že pouze křesťané jsou ti správní a všichni ostatní jsou "zvířata". Knihu jsem přečetl jen cca do poloviny, pak jsem to vzdal. Pro někoho, komu to něco říká a je do toho zainteresovaný, to může být zajímavá četba, mně to bohužel jenom znepříjemnilo křesťanství a judaismus, ke kterým jsem dosud měl spíše neutrální vztah.

Uroborus
18.03.2018

Papiniho som prečítal v sedemnástich rokoch, bol to pre mňa krásny a silný príbeh a ovplyvnil ma rovnako, ako milióny iných!


Luisa
14.05.2012

Zajímavá kniha! Chvílemi mi přišla až moc těžká, chvílemi jsem žasla nad myšlenkami autora otevírající mi nové obzory a nové pohledy na tisíckrát čtené a tisíckrát slyšené pasáže z Písma. Je zajímavé pohlédnout na život Krista ne očima církve, ale očima nějakého člověka, autora. Některé názory mi připadaly až příliš vyhrocené, příliš ovlivněné dobou autora, což je, tuším přelom 19. a 20. století. Vcelku jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla, doporučuji lidem, kteří si chtějí trochu zameditovat nebo osvěžit četbu Bible.