Život Krista

Každý v sobě nosíme obraz Krista. Tento obraz je obrazem z Nazaretu, ale také je obrazem naším. Jsme to my, kdo tyto obrazy utváříme. Jako korále řadí autor jednotlivé epizody Ježíšova života. Historie, zprávy evangelistů, legendy, mýty, orginální myšlenky i paušální hodnocení vytvářejí v obraznosti autorově osobitý celek. Ježíš už nechodí po této zemi, ale jsou tu Jeho stopy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57480/big_zivot-krista-FQZ-57480.jpg 3.713
Duchovní literatura, Náboženství, Literatura naučná

Vydáno: , Volvox Globator

Storia di Cristo, 1921

Kniha Život Krista

StrYke
05.02.2020

Těžce hodnotitelná kniha. Poprvé jsem četl něco na podobný způsob. Chtěl jsem se dozvědět nějaké relevantní informace o Ježíšovi (inspirovala mě k tomu předchozí dovolená v Izraeli), což mi bohužel tato publikace nedopřála (to bylo ale pouze mojí špatnou volbou). Autor zde vyjadřuje svou (z mého ateistického pohledu až nezdravou) lásku k Ježíši a celá kniha se víceméně skládá jen ze stále se opakujících pasáží, které říkají, že pouze křesťané jsou ti správní a všichni ostatní jsou "zvířata". Knihu jsem přečetl jen cca do poloviny, pak jsem to vzdal. Pro někoho, komu to něco říká a je do toho zainteresovaný, to může být zajímavá četba, mně to bohužel jenom znepříjemnilo křesťanství a judaismus, ke kterým jsem dosud měl spíše neutrální vztah.

Uroborus
18.03.2018

Papiniho som prečítal v sedemnástich rokoch, bol to pre mňa krásny a silný príbeh a ovplyvnil ma rovnako, ako milióny iných!

Luisa
14.05.2012

Zajímavá kniha! Chvílemi mi přišla až moc těžká, chvílemi jsem žasla nad myšlenkami autora otevírající mi nové obzory a nové pohledy na tisíckrát čtené a tisíckrát slyšené pasáže z Písma. Je zajímavé pohlédnout na život Krista ne očima církve, ale očima nějakého člověka, autora. Některé názory mi připadaly až příliš vyhrocené, příliš ovlivněné dobou autora, což je, tuším přelom 19. a 20. století. Vcelku jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla, doporučuji lidem, kteří si chtějí trochu zameditovat nebo osvěžit četbu Bible.