Život Krista

Život Krista https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236849/zivot-krista-236849.jpg 4 15 4

Rekonstrukce života Ježíše vychází z evangelických textů a snaží se o "vzkříšení" spasitele pro naši dobu.

Duchovní literatura , Náboženství , Literatura naučná

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Storia di Cristo , 1921

Nyctophile
Nyctophile
25.07.2022 4 z 5

Giovanni Papini takmer pochoval svoju knihu pod čiernu zem už v samotnom predslove, kde chrlí oheň a síru na všetkých nepriateľov svojho svetonázoru. Neskôr nemožno uprieť hodnotu niektorých pasáží, avšak sám seba sa nechápavo pýtam, či sa dá život Ježiša Krista napísať takýmto agresívnym tónom. Text je prešpikovaný nevyberanými útokmi na akúkoľvek myšlienkovú opozíciu, autor neskrýva ani antisemitizmus. Kniha z roku 1921 by dnes nikoho veru k správnej viere nepriviedla, maximálne by mohla slúžiť ako medicínsky prostriedok pri liečbe nízkeho tlaku. Napriek tomu po zrelej úvahe upravujem hodnotenie smerom do nebeských výšin. Talitha qumi!

StrYke
StrYke
05.02.2020 2 z 5

Těžce hodnotitelná kniha. Poprvé jsem četl něco na podobný způsob. Chtěl jsem se dozvědět nějaké relevantní informace o Ježíšovi (inspirovala mě k tomu předchozí dovolená v Izraeli), což mi bohužel tato publikace nedopřála (to bylo ale pouze mojí špatnou volbou). Autor zde vyjadřuje svou (z mého ateistického pohledu až nezdravou) lásku k Ježíši a celá kniha se víceméně skládá jen ze stále se opakujících pasáží, které říkají, že pouze křesťané jsou ti správní a všichni ostatní jsou "zvířata". Knihu jsem přečetl jen cca do poloviny, pak jsem to vzdal. Pro někoho, komu to něco říká a je do toho zainteresovaný, to může být zajímavá četba, mně to bohužel jenom znepříjemnilo křesťanství a judaismus, ke kterým jsem dosud měl spíše neutrální vztah.

Uroborus
Uroborus
18.03.2018 5 z 5

Papiniho som prečítal v sedemnástich rokoch, bol to pre mňa krásny a silný príbeh a ovplyvnil ma rovnako, ako milióny iných!

Luisa
Luisa
14.05.2012 3 z 5

Zajímavá kniha! Chvílemi mi přišla až moc těžká, chvílemi jsem žasla nad myšlenkami autora otevírající mi nové obzory a nové pohledy na tisíckrát čtené a tisíckrát slyšené pasáže z Písma. Je zajímavé pohlédnout na život Krista ne očima církve, ale očima nějakého člověka, autora. Některé názory mi připadaly až příliš vyhrocené, příliš ovlivněné dobou autora, což je, tuším přelom 19. a 20. století. Vcelku jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla, doporučuji lidem, kteří si chtějí trochu zameditovat nebo osvěžit četbu Bible.

Ježíš Kristus

Giovanni Papini