Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1806 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

katerina5533
27.06.2017

Krásny příběh. Na konci trochu smutný ale i takový život je :( Tuto autorku mam rada :)

ankaras
25.06.2017 5 z 5

Úžasný dívčí román pro velké holky.

Nita17
23.06.2017 4 z 5

Příběhu nejde vlastně nic moc vytknout, ale na mě byl tak nějak lehký. Připomnělo mi to dila Lenky Lanczové apod., které jsem hltala jako puberťačka. Ted' už ovšem při čtení čekám víc. Musím však ocenit krásné básničky.
Mám načteny i jiné knihy této autorky a za mě vede série Bez naděje, uvidíme kam se posune s dalšími.

IvettKremrová
13.06.2017 5 z 5

naprostá bomba! :) jako všechny ostatní knihy této úžasné autorky, i tato mě naprosto nadchla a uchvátila! :) moc se mi líbila a doufám že má v plánu napsat další nějaké holčičí romány stylu jaký píše :) za mě bez váhání 5*! :)

Etule
10.06.2017 3 z 5

O čtivosti knihy svědčí to, že jsem ji "přelouskala" za několik hodin jako nic.
Jak se zpívá v Landově Krysaři: "Život je kámoš a hajzl a šmejd." Tahle kniha to dokládá hned několika příklady. Je pravda, že to tajemství, které vše tak zdramatizovalo mi zas až tak strašlivé nepřišlo. Ale i tak se mi kniha líbila a přečtu si další od autorky.
Na konci mě Willovo chování strašně vytáčelo, což zapříčinilo i to, že nedostane kniha 4*. Moc se mi naopak zamlouvaly slamové večery v klubu D9VĚT. :)

EvikU.
05.06.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když bylo jasný, že konec byl trochu předvídaný. Hezky se četla.

tinka99
05.06.2017 5 z 5

Třetí knížka od Colleen, kterou jsem četla a zároveň třetí knížka od Colleen, kterou jsem si zamilovala. Zhltla jsem ji během dvou dnů.
Celý děj jsem prožívala spolu s Lake. Možná jsem pomalu začínala mít sklony k depresím, jak jsem se do toho vžila a uvěřila tomu, že je to můj příběh :D.
Nedovedu si představit takový život, jaký mají postavy z knížky, a věřte mi, že tu špatnou část příběhu bych nikomu nepřála. Vážně. Nikomu. Ani nepříteli. Zase na druhou stranu, ta pohádková část dobře dopadla a tak to má být...
Na konci jsem si trošku pobrečela. Vlastně jsem jednou málem brečela i někde v polovině knížky, ale jelikož jsem si četla při hodině, nějak se mi to povedlo zahnat...:D Z toho vyplývá...NEČÍST VE ŠKOLE PŘI HODINĚ (alespoň ti citlivější jedinci :))

Barsine
22.04.2017 3 z 5

Přečteno, sečteno. Nic náročného, pohodové čtení do deštivého dne.

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem se ocitla v nějakém románu Lenky Lanczové...nakonec se mi to i potvrdilo. Přečetla jsem první kapitolu a opravdu jsem měla nutkání knihu odložit a už ji neotevřít, nakonec (asi to bylo tou nudou v práci), jsem se přinutila číst dále a tak jsem to přečetla.
Samozřejmě tam bylo pár věcí k zamyšlení a kdyby došlo k něčemu podobnému u nás doma, byla bych to viděla úplně jinak...
Ne, nebylo to zlé, byl to celkem pěkný příběh, zčásti naivní, zčásti vtipný, zčásti vážný.. taková všehochuť. Pro 15 leté dívky ideální :-)

DiDi123456789
15.04.2017 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání, opravdu ne. Ale zamilovala jsem se do Willa Coopera, do Eddie, do Julie i do Lake. Básničky jsou úžasné, hlavně ty ke konci, které nesou více významů. A moudra od Lakiiny maminky? To je něco neskutečného (hlavně v tom dopisu).
Neskutečně vtipná knížka, plná emocí, ale i překlepů (což mě strašně štvalo). Ale hodně jsem se toho i naučila a myslím, že mám novou skupinu na poslouchání!

pokecka
14.04.2017 4 z 5

Od této autorky jsem četla poprvé....poutavý příběh, přečteno za tři dny doporučuji !

Ráčkajda
07.03.2017 5 z 5

Krása....přečteno za dva dny.

81evama
12.02.2017 5 z 5

Super, prelouskano za dva dny, moc me zaujala postava Willa, sympatak, Lyken me obcas trochu stvala, prislo mi, ze se chvilema chovala jako spratek,ale vzhledem k okolnostem se asi neni cemu divit, konec super, doporucuju.

dominishka
29.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Doporučuji

milena25
28.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha.
Doporučuji

MiliKry
25.01.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka přečtena během chvíle, bohužel konec mě hodně rozplakal. Romantické, ale smutné.

Safrika
15.01.2017 5 z 5

Moc povedena kniha! Mile me prekvapilo, ze clovek tusil vyvoj situace a skutecnost byla jina :), super.

Lizzie19979
06.01.2017 5 z 5

Nádhera. Za jednu noc jsem to přečetla. Možná tuhle knížku mám o malinko radši, než Bez naděje, kterou jsem četla jako první. A ty básničky... prostě krása.

Eevina
01.01.2017 5 z 5

No teda, čekala jsem od toho sladkou romanci ze střední školy a brala jsem to jako oddechovou knížku a to tak vůbec není. Je to silný, smutný příběh o životě, lásce, přátelství, zodpovědnosti a i o naději, že jednou bude líp. A ta poezie, která je v knize obsažená, ta je nádherná.

stepka3765
01.01.2017 5 z 5

Colleen prostě umí! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Snad od autorky vyjdou i jiné knížky :)

Lossosska
27.12.2016 5 z 5

Je to druhá kniha od této spisovatelky a jsem opět dojatá. Kniha měla děj, rychle utíkala, konec byl opravdu dramatický. Znovu jsem se neubránila slzám. Obsažené básně jsem si četla snad stokrát, znovu a znovu. Jsou úžasné. Dodávají na prožitku a již zmíněné dramatičnosti. Celá knížka je úžasná a plná pohledů z různých úhlů. Je to krásné a smutné a všechno možné dohromady. Že těm dvěma bude stát v cestě osud bylo nad slunce jasné, -komu také v cestě nestojí, že? -ale tuto překážku jsem upřímně nečekala. Jedině doporučuji, ale pravdou je, že Odvrácená tvář lasky se mi líbila o něco víc (je emotivnější a celkově zapletenější, i originálnější). Každopádně se k této knize budu ráda vracet.