Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Alinke
01.05.2023 5 z 5

nádherný příběh o lásce, zodpovědnosti, smrti, bolesti a krásného přátelství. Čtivé od začátku do konce.

michaela5515
24.04.2023 3 z 5

Milý příběh plný bolesti, který slupnete za dva večery. Přesně tyhle začátky mě navnadily, že tahle autorka bude stát za to.

Zuzka_Zuu
21.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha, plná lásky, zrady a flirtu. Nejdříve pro mě bylo těžké knihu číst, jelikož jsem si něčím podobným sama prošla s nemocným člověkem, ale nakonec se z toho vyklubalo super čtení a šťastný i když vlastně nevyhnutelný konec. Za mě doporučuji, protože kniha je plná poezie, která se krásně čte :)

adevis
21.03.2023 4 z 5

Když jsem se dozvěděla, že po letech znovu vyšla úplně první kniha od Colleen, hned jsem dělala objednávku a téměř hned se do ní pustila.

Osmnáctiletá Layken bolestně prožívá smrt svého otce a stává se oporou matce i malému bratrovi. Rodina je nucena se přestěhovat přes celou zemi a v novém bydlišti Lake poznává Willa, kluka ze sousedství s jedinečným smyslem pro humor a vášní pro poezii. Ale není to tak dokonalé, jak se na první pohled zdá, vztah totiž končí kvůli šokujícímu odhalení

Tuto úspěšnou autorku romantických příběhů mám mezi oblíbenými, tudíž nikoho nepřekvapí, že se mi kniha líbila. I když to nebylo tak dokonalé jako u předchozích knih, které se mi dostaly do rukou. Je vidět, že je to autorčina první kniha. Básně byly skvostné. A láska mezi Lake a Willem taktéž.
Knihu hodnotím 3,5/5*

Lidska_ctecka
20.03.2023 5 z 5

Kniha Život jedna báseň nám ukazuje, že básně napsané životem jsou často smutné a že láska nevyřeší všechny problémy.
Příběh je o mladých lidech, kteří toho již zakusily hodně a museli dospět brzy. Kniha se čte sama, nedokázala jsem ji odložit. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě to moc bavilo, usmívala jsem se i plakala. Hlavní postavy mi jsou sympatické a líbí se mi, jak řeší problémy a na nic si nehrají...
Autorka Colleen Hoover zkrátka úžasně dokáže zpracovat náročná témata a vtáhne čtenáře do děje a nepustí, ani po dočtení knih.

eva3992
15.03.2023 5 z 5

Osmnáctiletá Layken se musí se svou matkou a bratrem přestěhovat, když její otec nečekaně umře. Nové místo se jí nelíbí, ale jen do té doby, než potká Willa. Jiskřička okamžitě přeskočí, ale láska netrvá dlouho, neboť brzy zjistí, že prostě nemohou být spolu. Bude láska silnější?

Knihy od Colleen miluji. Vše, co u nás vyšlo mám přečteno, jenom tato kniha mi unikala. Díky znovu vydání autorčiných knih jsem si ji okamžitě pořídila, přečetla a jelikož jsou knihy od Colleen sázka na jistotu, věděla jsem, že budu opět nadšená.

Je to krásný, milý příběh plný emocí. Kniha, která je neskutečně čtivá, okamžitě Vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nebudete na konci. Ač je kniha primárně určitě pro mladé, užila jsem si ji, i když už dávno nejsem cílová skupina.

Oproti jiným knihám autorky mi tato přišla jednodušší, předvídatelná a až trošku dost pohádková. Zápletka, která je v anotaci označována jako šokující odhalení, zase tak šokující nebyla. I přes tyto drobné problémy hodnotím plným počtem hvězd. Na knihách od Colleen totiž miluji to, jak se dokáži vcítit do příběhu. Při čtení nevnímám okolí, ale skutečně trávím čas s knižními hrdiny. No a ty emoce, tolik jich při čtení prožívám a vždy i nějaká ta slzička dojetí ukápne.

Už teď se těším na novou knížku autorky, která by letos měla vyjít. A pokud máte rádi silné romantické příběhy, určitě po nějaké knize od autorky sáhněte.

nakavusterezou
15.03.2023 4 z 5

CH je Paní autorka s velkým P.
Ovšem tady tady nemůžu dát plný počet hvězd.

Příběh mi přišel až moc. Moc rychlé vazby, moc rychlé zamilování, moc rychlé všechno. Abych byla úplně upřímná, ani Will mi nesedl. Nelíbila se mi jeho povaha (na důvod se mě neptejte, neznám ho, prostě mi nesedl).

Jestli si knihu přečíst? určitě za přečtení stojí, ale počítejte s tím, že je to slabší kousek od CH.

Ovšem to musím uznat, všechny knihy od CH mi vtlačily slzu do oka. Ani v této knize tomu nebylo jinak. Jedna určitá část na konci knihy (kdo četl, jistě ví, co mám na mysli) mě dojala až k slzám.

Bar16
12.03.2023 4 z 5

Knihy od Colleen mám ráda, jsou to super oddechovky, které se čtou rychle. Život jedna báseň je CoHo klasika, takže se tam vlastně nestalo nic, co by mě překvapilo. Jen tedy jedno velké mínus nového vydání - docela dost chyb v textu.

Sixtinka144
11.03.2023 4 z 5

Vzhledem k tomu, že autorku naprosto miluju, jsem se po přečtení většiny nových knih rozhodla pustit i do těch starších. Její kniha Bez naděje se mi moc líbila, i kdyz je to opravdu silný příběh, ketrý rozhodně není pro slabé povahy. Co se týče této knihy, Život jedna báseň, byla jsem trochu překvapená, že pro mě nedosáhla takových emocí, jako její předešlé knihy, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Je opravdu hezky vidět, kam se za ty roky autorka dokázala posunout, a jak jsou její knihy lepší a lepší. Příběhu musím strhnout jednu hvězdu, a to z toho důvodu, že nemám moc ráda romantiku mezi učitelem a žákem. Taky je kniha opravdu krátká, a tak jsem si nestihla pořádně vypěstovat pouto s hlavními hrdiny. Ale i přesto jsem si knihu velmi užila, a i kdyz se neřadí mezi mé top knihy od této autorky, stejně ji mohu doporučit.

Barulinkas
07.03.2023 1 z 5

Kniha patří určitě k těm slabším co Colleen napsala. Postavy mě ničím nezaujaly, děj byl zbytečně zdlouhavý a ve výsledku celkem o ničem...

ivetdos
07.03.2023 3 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná, o tom žádná, chemie mezi hlavními hrdiny fungovala skvěle, ale pro mě byla spíš průměrná. Je poznat, že jde o autorčin starší kousek, opět superčtivé, ani se nenadějete a jste na konci, jen mě tentokrát neuhranula jako obvykle.

Útlá oddechovka na víkendové odpoledne, v 16 bych z ní byla nadšená, dnes už mě tak nepohltila a asi by se nic nestalo, kdyby mě úplně minula. Pro mladší čtenáře ale super volba :)

Knihom_olka_
27.02.2023 4 z 5

Moc se mi líbil celý ten nápad se slam poezií, jelikož to celé knížce dodávalo na originalitě. Každopádně téma smrti bylo hezky vyvedené a zároveň smutné.
Kniha se mi moc líbila a četla se mi rychle, přesto to moje topka nebude.
Bohužel nejsem úplně nadšená z té romantiky... Sice je hezké věřit, že někoho potkáte a hned víte, že je to láska vašeho života, bohužel na to úplně nevěřím, takže mi to tady nedávalo moc smysl.
Takže za mě jediné mínus, romantika.

Luccinda
21.02.2023 4 z 5

I když jsem už ty svoje top knihy Colleen Hoover asi dávno našla, tuhle autorku chci mít přečtenou prostě komplet. Její romány patří k mým absolutním srdcovkám a i když zrovna sáhnu po nějaké slabší, jako třeba teď po knížce Život jedna báseň, stejně si čtení neskutečně užívám a v naprosté většině případů jí zhltnu na posezení.

Důvodem, proč se tahle knížka nezařadí mezi mé oblíbené, jsou postavy. V románech Colleen Hoover si zpravidla hlavní hrdiny zamiluju, ale tady tomu tak nebylo, Layken i Will mě tady naopak dost rozčilovali a jejich chování jsem vůbec nepobírala. Obzvlášť Lake byla někdy úplně mimo a rozhodně se nechovala na svých 18, ale spíš jako pubertální spratek.

Ale jinak to byla prostě Colleen, jak ji známe. Protože tenhle román patří do young adult, nečekejte moc odvážných scén, romantiky tu bylo oproti jiným knihám autorky spíše pomálu. Asi bych to přirovnala ke knize Na obtíž, i když co se týče samotného příběhu, tak Život jedna báseň za mě rozhodně vede!

Fortuna7
21.02.2023 5 z 5

Nádherná kniha plná syrových emocí u které jsem se v jednu chvíli smála a v další histericky brečela.
Ze začátku jsem si říkala, že autorka zbytečně tlačí na pilu, ale zpětně to chápu, protože jinak bych pak neprožívala takový emocionální kolotoč. Neskutečně jsem si oblíbila postavy, kterým jsem úplně všechno uvěřila a užila jsem si i poezii, která zde hrála velkou roli.
Dovolím si říct, že tato kniha je taková stará dobrá Colleen, totálně vás rozbije a pak zase poskládá dohromady.

anndrra
17.02.2023 5 z 5

Příběh super, ale těch překlepů. V redakci asi někdo hodně spěchal.

vikyna9
15.02.2023 4 z 5

Jo, tohle mě bavilo. Oddychová slaďárna to vyloženě není, ale začtete se jedna dvě. Poutavě psaný děj, emoce docela lítají, slza sem tam ukápne.

nada3314
09.02.2023 5 z 5

Škoda, že sem nelze vložit audio záznam, jak bych moc ráda vykřičela do světa, že se mi kniha moc líbila a, že si ji všichni musíte přečíst.  Je to úžasná kniha, kterou jsem přečetla za jeden den. Kdybych nemusela do práce, tak přečteno na jeden zátah. Colleen má úžasný dar dát postavám reálno. Příběh se mi přemítal před očima a to jsem nemusela ani do kina. Člověk občas potřebuje vypnout a toto je kniha, do které když se začtete, tak nevíte, kdy máte přestat.

Postavy jsou kouzelné, moc se mi líbilo, jak se Layken chovala ke svému bratrovi a nakonec i k mamince. Knize nechybělo nic, mělo to lásku, cit a něhu. Místy vtipné a místy bolestné. Já jsem si i poplakala a přiznávám se dobrovolně, ne jednou.  Příběh splnil svůj účel, rozložil mě na malé kousky a zase poskládal. Opravdu mě dost zasáhl. Od kamarádek jsem věděla, že se kniha líbí, ale musela jsem se sama přesvědčit. A tuto knihu i další od Colleen můžu jen a jen doporučit. Zatím mě nezklamala ani jednou.

Budu doufat, že nás nakladatelství překvapí a vyjde pokračování, protože bych se jednou moc ráda vrátila k tomuto páru. Krásné to bylo.

Janča086
30.01.2023 5 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha od Colleen. Nemohla jsem se odtrhnout. Dokonce jsem si objednala i pokračování v angličtině, tak jsem na sebe zvědavá. Doporučuji všem :)

kytarka
22.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo rychlé. Do knihy jsem se tak začetla, že jsem ji za pár hodin přečtla. No a to značí jedno, že tohle byl skvělý příběh. Své mě v knize štvali překlepy a chybějící písmenka, nicméně příběh je tak skvělý, že mi to v závěru nevadilo.

Kskaja
14.01.2023 2 z 5

První půlka mě moc nebavila. Vůbec jsem se nedokázala vcítit do postav. Lásku jsem jim nevěřila. Lake mě stvala a vlastně i Will. Druhá půlka byla smutná.
Čtivé.
Aspon, ze toto nebyla moje první kniha od Collen, pač bych uvažovala, ze uz od ní nic číst nebudu...