Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1806 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

dasha0306
26.09.2023 4 z 5

Cílová skupina je spíše pro mládež, mladé dospělé, ale i tak to byla fajn oddechovka, při které jsem se nahlas zasmála a i mě přepadly jednou emoce a pobrečela si a to stačilo pár slov v knize.

Alexxxka
23.09.2023 5 z 5

Je to kniha pro mládež, tak možná je to jednodušší ale přes to všechno tak poutavé! Super vykreslené postavy, tragické události a to jak se s tím hlavní hrdinové poperou . Přišlo i na slzičky. A já zrovna na tenhle příběh bych se podívala i jako na film....

meteleskum.
13.09.2023 2 z 5

Tak tudy ne přátelé. Tedy objektivně to asi nebude úplně špatná kniha, je to prostě jednoduchá love-story ze střední na pozadí tragické události, originality po málu, kýčovitých situací spoustu. Holt asi stárnu a přestávám být cílovkou. Zhruba po třech čtvrtinách(!) se to ale trošičku rozjelo a už jsem dočetla bez potřeby dávat si několika týdenní pauzy.

ElenaM
10.09.2023 3 z 5

Moje další Colleen do sbírky.
Knihu bych nazvala jako klasickou love story. Příběh je jednoduchý, žádné složitosti a velké zvraty nečekejte. Postavy jsou sympatické. Colleen se opět dotkla i vážných a smutných témat.

Lucyeinstory
07.09.2023 4 z 5

S Colleen mám lehce hořkosladký vztah. Toto byla již 4. Kniha kterou jsem od ní četla a byla vážně moc fajn, ale ten hype kolem jejích knížek moc nechápu. Nicméně

Život jedna báseň byla moc fajn oddechovka, kterou jsem si moc užila. Téma učitel X studentka je sice ohrané klišé, ale mě to i přes to moc baví. Hlavní hrdinové byli fakt skvělý, ačkoli mě v některých situacích hodně vytáčeli. Ale tak to se celkem čeká.

Co víc k tomu napsat. Čtivá, neuvěřitelně citlivá záležitost, která pohladí po duši.

Nikola086
03.09.2023 4 z 5

Milý příběh plný romantiky, ale i smutku. Tahle kniha je skutečně pro dospívající, protože já měla už lehce problém smířit se s jistým chováním Lake...
Fascinuje mě, že autorka dokáže stále vymyslet originální zápletku i přestože je všem milovníkům knih CoHo jasné, jak to dopadne :D Na můj vkus to bylo možná moc ta zápletka, ale rozhodně kniha své kouzlo neztratila.

Ív688
31.08.2023 3 z 5

Řekla bych nijak složitý příběh, vlastně láska a smrt v hlavních rolích, pro mne trochu přehnaná reakce na matčino onemocnění s útěkem k trochu jinak zainteresovanému sousedovi, kterého Layken miluje, ale neznám prostředí amerických dívek, třeba je to normální, každopádně romanticky založeným čtenářům bude příběh vyhovovat a konec? Nechám trochu překvapení a nebudu o něm psát, čtěte...

Anavi8912
22.08.2023 5 z 5

Krásná kniha, těžké a smutné téma života a smrti. Kniha plná lásky, přátelství, odhodlání, oddanosti, ale na druhé straně i bolesti, smutku, odpovědností a obětování. Autorka určitě dokáže čtenáře zaujmout.

Katuska88
06.08.2023 5 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autorky a začínám jí pomalu přicházet na chuť. Kniha je plná emocí, nejednou jsem měla v očích slzy.

P3_tis
28.07.2023 5 z 5

Krásný příběh
Nejprve jsem si myslela, že půjde hlavně o Layken a Willa, proč nemohou být spolu, ale na pozadí jejich vztahu autorka rozebírá vážné téma - ze života, jak je u ní koneckonců zvykem. A to dodává knize úplně jiný rozměr, protože tolik zvratů v tak tenké knize jsem nečekala.

Sabča817
07.07.2023 3 z 5

Sice se to četlo dobře, ale děj depresivní....

Šárka88
05.07.2023 4 z 5

Malá oddechovka na jedno odpoledne, i když ke konci smutná oddechovka. Přesto se knížka četla velmi dobře a kniha je napsána mezi prvními, které Coolen napsala. Na těch novějších je vidět její zdokonalení, které vás neskutečně pohltí a vytáhnou z vás veškeré emoce.
V dějí mě moc ty básně nebavili, k básničkám musí mít člověk vlohy a ty já nemam. :-D

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: books_by_dee

To, že jsem fanynka Colleen Hooverové se nesnažím ani trošičku zamaskovat, podle mě je její psaní speciální a asi i kdybych četla návod na omáčku s těstovinama napsaný její rukou, tak u toho budu brečet.

Začnu tím, že obal je naprosto dokonalý a já nechápu, jak je možné, že nám zbývající dvě knížky série ještě nevyšly v češtině. Já už se teda pustila do druhého dílu Point of Retreat v angličtině , ale myslím, že je to obrovská škoda pro ty, kteří v angličtině nečtou. Tak snad se třeba dočkáme, ať si můžu z obalů vytvořit toho krásného motýla.

A teď už ke knížce. Veřejně se přiznávám, že SČ jsem nezvládla a knížku jsem namísto do neděle četla do čtvrtka, ale Colleen se prostě dávkovat nedá.

Layken je asi první 18ka, která mě svým chováním neštvala, a tak nějak jsem si říkala, že bych se v jejich letech chovala stejně, prostě se chovala na svůj věk, tudíž to bylo reálné. A to Colleen prostě umí psát postavy reálně, vyprávět těžká témata, šokovat. Will je, přesto že je jen o pár let starší, zase takový typický chlap, který si myslí, že ohledně lásky se nejdřív musí poslouchat hlava než srdce
Hned od první chvíle, kdy se tahle dvojice potká na příjezdové cestě rodinného domu je vám jasné, že tihle dva k sobě prostě a jednoduše patří. Jiskřičky létají vzduchem a vy víte, že tak je to správné. Ale to by nebyla CoHo. Ta nám hází první bombu hned na začátku, kdy se dozvídáme, že Will a Layken spolu prostě být nemůžou. Tušila jsem však, že tohle nebude poslední bomba, že tohle nebude to nejhorší, co nás čeká. Teď zpětně si říkám, že jsem tuhle druhou bombu mohla čekat, ale světe div se, nečekala.
Miluju SLAM. Strávila jsem jeden večer sledováním slam poezie na RT. Růžový balónek nebo Já si vybírám jezero. OMG! Miluju.

U Collen nemůžu nic jiného než knížku doporučit. Nemyslím si, že je to na plných 5 já ji dávám 4, ale to jen proto že ji nemůžu řadit mezi své oblíbené: Ugly Love nebo It Ends With Us.

EvaHonsová
05.06.2023 3 z 5

Příjemně lehce čtivá kniha o mládí a utrpení v lásce. Zamyšlení nad smrtí. Úžasný závěr, jenž je inspirován biblí. Vadí mi občasné překlepy ve slovesných tvarech.

dencazrnu
30.05.2023 4 z 5

S Colleen Hoover to mám vždycky tak, že začátek knihy mě úplně moc nebaví. I tady to bylo tak, že jsem měla problém se začíst a přišlo mi, že se to všechno zbytečně moc táhlo. Ale jakmile jsem se prokousala začátkem, od knihy jsem se pak už nemohla odtrhnout. Opravdu jsem si čtení užívala a závěr knihy mě opravdu dostal, ale to je už klasická Colleen. Dokáže z vás dostat úplně maximum emocí.

minirock
19.05.2023 5 z 5

Příjemné překvapení, líbilo se mi to. Co jsem ale nechápal bylo proč dva dospělí lidé musí tajit svůj vztah před okolím ať už okolnosti byly jakékoliv. Sám vím v našem nijak velkém městě o třech podobných případech bez jakýchkoliv následků. Asi jsme co se vztahů týká dál než Amerika ... Ale jinak pěkně napsáno, citlivě, bez zbytečně přehnaných emocí, prostě všeho tak akorát.

Beruska18
16.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem .....Je to příběh plný lidskosti, přátelství, silného citu, kouzla života a smrti...na konci i slza ukápla ...moc hezky příběh.

vera5841
09.05.2023 5 z 5

Tohle je Colleen tak, jak ji známe - chytne Vás, vyždímá všechny možné emoce a pustí. Je znát, že tato kniha je její prvotina - například tím, že se zde rozebírá více vážných témat, což občas působí dojmem velmi velké náhody a nebo velmi nešťastnou aurou. Naopak v autorčiných prvních knihách nenajdete erotické scény a musím říct, že je mi to docela sympatické.
A ačkoli nejsem fanoušek poezie a s pojmem "slam poezie" jsem se setkala poprvé, musím říct, že scény z klubu se mi velmi líbily.

PS: Je pravda, že v nakladatelství si mohli dát více záležet na korekcích druhého vydání

Kniholapka
04.05.2023 5 z 5

Krásné čtení plné vážných témat, ale i romantických momentů. Příběh o překážkách, zodpovědnosti, těžkých rozhodnutí, ale i lásky... Emoce nahoru a dolů přesně jak to tahle autorka umí.

jana1874
02.05.2023 5 z 5

Naprosto dokonalé. Tolik věcí, nad kterými by se člověk i sám mohl zamyslet. Ani chvilku jsem se nenudila, těšila jsem se, až budu moct pokračovat ve čtení, jen co přijdu z práce.
Jediné co trochu kazí zážitek je množství překlepů v knize, ale za to samozřejmě autorka nemůže, kromě tohohle nemám co vytknout