Život J. A. Rimbauda

Život J. A. Rimbauda https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69873/zivot-j-a-rimbauda-69873.jpg 5 14 3

Dopisy a dokumenty. Životopis francouzského básníka, napsaný jedním z představitelů meziválečné levicové umělecké avantgardy na základě dokumentů. Úvod napsal Milan Blahynka.

ziriant
ziriant
06.07.2020 5 z 5

Jeden z nejpůsobivějších životopisů, co jsem kdy četla. Díky Rimbaudovi samotnému a samozřejmě díky autorovi, panu Štýrskému. Tento životní osud a tímto způsobem podaný, musí snad pohnout každým, kdo kdy s chutí vyplul opilým korábem do dálek a hloubek snů, a nejspíš nejen námi.

puml
puml
11.11.2017 5 z 5

Velmi dobře zpracovaný životopis Rimbauda. Zvlášť potěší do textu vložené různé dokumenty a korespondence. Čtivé, barvité, bohémské a tragické jako byl Rimbaudův život sám.

Závěrečná část, která se skládá víceméně jen ze zápisků Rimbaudovi sestry Isabely a pojednává o nezměrné chuti žít, ale i o nekonečném zmaru a bolesti, je současně strhujícím i vyčerpávajícím popisem posledních měsíců Rimbaudova života. - Je vidět, že talent na psaní nebyl dán jen Arthurovi.

hatuli
hatuli
18.11.2014 5 z 5

super:-) skvěle napsaná ..