Život Benjamina Disraëliho

Život Benjamina Disraëliho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349827/zivot-benjamina-disraeliho-Nrr-349827.jpg 4 13 3

1amu
07.09.2019 5 z 5

Je zajímavé, že tato kniha vyšla poprvé ve Francii v roce 1927, o dva roky později i v Československu. A od té doby hluboké ticho. Zřejmě jeden z "největších" britských politiků a premiérů nebyl pro naše vydavatele zajímavý. Jeho životopis je sinusoida, která dosahuje vrcholu v šedesátých až sedmdesátých létech 19.století. Je neuvěřitelné, ale přitom chvályhodné, že v r.1997 se kniha opět dostala (díky vydavatelství Prostor) k českým čtenářům. Jak níže píše woodward o B.Disraelim napsal André Maurois povídání, "které stálo za to číst".

woodward
30.06.2017 5 z 5

Jo, to byly časy, když politiku dělali lidi, o nichž stálo za to psát, a psali o nich lidi, který stálo za to číst...

B.V.
22.07.2016 5 z 5

Vynikající biografie psaná čtivěji a poutavěji než mnohé romány, a přesto zachovávající faktografickou přesnost a historickou nezaujatost. Pro mě jedna z nejkrásněších knih, jaké jsem kdy četla, která mě okouzlila svou plynulostí, přímostí a duchaplností, ještě více však charakterem hlavní postavy, jejíž život mě ani na chvíli nenudil. Benjamin Disraeli, hrabě z Beaconsfieldu, si nemohl přát citlivější zpracování svého života.

politika Velká Británie politici

Kniha Život Benjamina Disraëliho je v