Život a lásky jedné ďáblice

Mary Fisherová bydlí ve Vysoké věži, na břehu moře. Píše velice pilně o tom, co je to vlastně láska. Samé lži. Mary Fisherové je třiačtyřicet a na lásku je zvyklá. Vždycky má při ruce nějakého muže, který ji miluje, někdy přímo zoufale. Mary Fisherová je drobná, hezká a půvabně tvarovaná žena, která ráda omdlévá a pláče a spí s muži, předstírajíc, že tak nečiní. Mary Fisherovou miluje můj manžel. Já miluji svého manžela a nenávidím Mary Fisherovou...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11212/zivot-a-lasky-jedne-dablice-TFY-11212.jpg 3.836

Vydáno: , Dita

Life and loves of a she-devil, 1984

Kniha Život a lásky jedné ďáblice

Taťka Hraboš

Jeden z chybějících dílků do letošní čtenářské výzvy. Jediná kniha se srdcem na obalu v mé knihovně. Kniha od známé autorky, která píše především pro ženy, ale dalo se to číst, dokonce to místy bylo i zábavné. Jen člověk nesměl pustit ze zřetele, že jde o parodii, jinak by musel neustále kroutit hlavou nad zabedněností skoro všech ostatních postav kromě hlavní hrdinky. Závěr se mi už trochu táhl, snad proto, že to, do čeho se hlavní hrdinka pustila nakonec (nebudu prozrazovat), mi i na parodii už připadlo příliš přitažené za vlasy.

Marla
29.08.2016

Morbidně vtipné a ďábelsky čtivé!

Tess.96
03.04.2016

Knihu jsem četla už po druhé. Čte se to vážně krásně. Fay Weldon má zvláštní styl psaní a hlavně i trošku morbidní náměty, ale to vůbec nevadí. Dokázala bych si představit, že na světě existuje nějaká žena, která by tohle všechno vážně udělala. Docela dost se to liší od filmu, který byl podle knihy natočený, v knize je daleko více erotiky a morbidností. Naopak film je spíše klidnější, vtipnější a s nádechem romantiky.

zuzepka
13.08.2015

Román pro ženy,ne.Jednoznačně humorný příběh podvedené a odvržené ženy,která jde i přes mrtvoly za svým cílem.S určitostí se pobavíte,ale nesmíte to brát moc vážně.

adelinka
03.04.2015

Vcelku som sa na knihe aj pobavila, aj keď ide vlastne o pomstu ženy manželovi a jeho milenke. Jej snaha o pomstu sa vytvárala niekoľko rokov, počas tejto doby aj pomohla, alebo pretvorila myslenie ľuďom, ktorých zneužila, alebo nepriamo jej pomáhali pri pomste. Dobré čítanie....

Kabátice
10.07.2014

Kniha se mi četla lehce a pobavila mě. Ďáblice Ruth se pomstila nevěrnému manželovi až PŘEHNANĚ na výbornou :-) To co si autorka všechno dokázala vymyslet, se snad v normálním životě ani nedá :-)

milll
08.08.2013

Nedočtenou knihu nehodnotím, ale aspon zanechám komentář. Viděla jsem film, a proto jsem si v knihovně půjčila i knihu, ale nesedl mi styl, kterým tato spisovatelka píše, nelíbilo se mi, jak podala příběh ďáblice. Bylo to neslané, nemastné. Nevtáhlo mě to do děje a ani sloh nebyl žádná sláva. Film mi příjde o hodně lepší. Knihu jsem odložila a nehodlám se k ní vracet.