Život a hořké umučení Pána našeho Ježíše Krista I.

Život a hořké umučení Pána našeho Ježíše Krista I. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130873/mid_zivot-a-horke-umuceni-pana-naseho-j-rOC-130873.jpg 5 6 1

Tušený a málo známý svět biblické doby je přiblížen viděními A. K. Emerichové, která zaznamenal spisovatel a básník Clemens Brentano. Tato část obsahuje kapitoly: Tajemství Starého zákona, Narození a život Panny Marie, Narození Jezulátka, Život svaté rodiny, Život svatého Josefa

hrdlickova_61
19.09.2021 5 z 5

Před lety jsem četla všechny díly a zajímala jsem se i o okolnosti vzniku a další podrobnosti. Clemens Brentano údajně nejen zapsal to, co mu A. K. Emmerichová ze svých vidění sdělila, ale přidal i vlastní poetické pasáže, což ztěžuje posuzování přesnosti záznamů . I přes tuto skutečnost na mě vše, co v knihách stojí, působí věrohodným dojmem.

Zvlášť nad některými detaily jsem si při čtení říkala, že by si je těžko mohl někdo jen tak vymyslet. A pokud by si doopravdy vymýšlel, pak by nejspíš postupoval úplně jinak: snažil by se o vnější efekt, aby čtenáře strhl a hlavně aby navázal na všeobecně přijímané představy. V těchto knihách je tomu tak, že z kalkulu ani z fantazírování jsem při jejich čtení C. Brentana nijak nepodezírala a A. K. Emmerichovou už vůbec ne. A navíc mi bylo příjemné, s jak procítěnou účastí je vše podáno.

Alfons Mucha,1860-1939

Autoři knihy