Vzestup Guvernéra

Vzestup Guvernéra https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138543/bmid_vzestup-guvernera-rF2-138543.jpg 4 216 48

Živí mrtví série

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla. Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Baronet

The Walking Dead: Rise of the Governor , 2011

Dudu
14.03.2014 5 z 5

Ono je dobré, když si člověk jednou za čas přečte apokalyptické dílo, jako je třeba toto. Alespon si uvědomí, že to, co ted bere jako přirozený a trvalý stav věcí, může jednou úplně vykolejit.

cantona
12.03.2014 5 z 5

Hodně drsná kniha, ale jinak výborná. Těším se na druhý díl.

Lilithen
27.02.2014 5 z 5

Skvělé doplnění k mému oblíbenému seriálu. Chvílemi jsem byla tak napjatá, až jsem přemýšlela o tom, že knihu odložím, abych si nepřivodila srdeční příhodu. :-D A to i když jsem ze seriálu rámcově věděla, co se v knize přihodí. Rozhodně si pořídím i další díly.

reccal
10.02.2014 5 z 5

Zčásti horor, zčásti melodrama, zčásti nechutnost a zčásti zoufalost Tak přesně má vypadat post-apo svět zombíků. Po shlédnutí seriálu WD velmi příjemný dodatek, který přechází v samostatnou dějovou linii, která zakousne své vykotlané zoubky a nepustí.

biskin
22.09.2013 3 z 5

Dal bych tomu hodnocení tak 50 % - prostě neurazí/nenadchne, místy mě to nebavilo, místy ano. Závěrečný zvrat - SPOILER: *Guvernér není Philip Blake, ale jeho bratr Brian. Philip je mrtvej a Brian změnil svoje chování, takže se cítil být více jako Philip a přijal jeho jméno* - díky kterýmu se naváže na třetí řadu TWD jsem si domyslel už chvíli před vyřčením, takže to nebylo moc překvapení.

TessDragon
02.06.2013 5 z 5

Je něco se spojením s TWD co se mi nelíbí? Ne, zřejmě ne. :D Vzestup Guvernéra je dodatek k hl.záporákovi, k velmi zvrhlému a zrůdnému. Na začátku jsem skoro nemohla věřit, jaký byl na začátku, o dost jiný než ''ted''. Se všemi postavami jsem se tak nějak ztotožnila, byly vykresleny velmi realisticky i jejich reakce i průběh dění. Sice začátkem jsem se trošku prokousávala, ale zbytek knihy jsem doslova visela na stránkách. Penny jsem měla moc ráda, a až do konce jsem doufala, že se jí nestane to, co už známe z komixu, ale bohužel. Konec byl rozhodně velmi překvapující, čekala jsem všechno, ale tato knížka byla naprosto famozní, což se dá od fantastického R.Kirkmana čekat. Doufám jen, že v ČR vyjde i další pokračování, protože potřebuju vědět, jak to bude pokračovat.

buffy310
15.04.2013

Pěkný doplněk k seriálu The Walking Dead, je zajímavé vidět příběh i ze strany guvernéra "Philipa", který je v seriálu jako záporná postava, o níž nevíme její životní osud. Jsem zvědavá, jestli tento příběh bude v seriálu někdy zmíněn.

JirkaM
15.04.2013 5 z 5

Chvíli trvalo, než se děj rozjel. Ale potom to mělo docela spád, samozřejmě vyvrcholený koncem. Uvidíme, co nás čeká v dalších dílech...