Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemi

Apokalyptická epidemie se přehnala přes všechny kontinenty. Mrtví vstali a zaútočili na živé. Během několika měsíců se civilizace naprostou zhroutila. Neexistují vlády, nákupní centra, internet ani kabelová televize. Ve světě, který okupují mrtví, se konečně musíme naučit žít. Ve třetí knize ze série Živí mrtví se zdá, že skupina přeživších konečně dorazila do bezpečí. Kde jinde by člověk měl být lépe chráněný před útoky zvenčí, než ve vězení? Stačí jen vystřílet všechny mrtvé a bude to v pohodě. Jenže vězení není tak úplně opuštěné... a navíc na hrdiny začíná tvrdě dopadat stres a vyčerpání. A znovu se dokazuje, že mnohem nebezpečnější než mrtví jsou ti živí. U zombií alespoň víte, na čem jste a co od nich můžete čekat. U lidí to nevíte nikdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78107/big_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-3-bezp-NN1-78107.jpg 4.6275

Živí mrtví (komiks) 3.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

The Walking Dead Volume 3: Safety Behind Bars, 2004

Kniha Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemi

Viky007
14. listopadu

Tak tohle byla jízda. Vážně jsem nečekala, že mě to tak chytne, ale v podstatě se od toho nedalo odtrhnout. Je to parádně propracované, příběh hezky navazuje a postavy se chovají reálně. Krásně tam jde vidět psychologie postav - jak každý vnímá danou situaci jinak, že padají zábrany, téma morálky atd.
Rozhodně se nedá ubránit srovnání se seriálem. Komiks se prostě dost liší, ale asi jsem za to ráda, protože je to pro mě aspoň nějaká změna. Trochu mi tu chybí Daryl, to mě celkem štve, ale zase to vynahrazují jiné postavy. Třeba Andrea mě mile překvapila - tady mi tolik neleze na nervy a s Dalem k sobě paradoxně pasují. Zato Lori je na zabití jako vždy, ta prostě nezklame. A taky oceňuju návrat Hershela, který je v komiksové verzi větší drsňák, ale rozhodně to není na škodu.

Za sebe určitě doporučuju. Nečekejte seriál a budete spokojení.

Ešína

K těmto komiksům mě přivedl seriál. Byla jsem zvědavá jak to vypadá a funguje v tištěné podobě a je to opravdu pěkně propracované. Napínavé, originální, trochu strašidelné.
Určo stojí za to, si tento komiks aspoň prolistovat.

wullcann38

Tak to byla zas pecka.
Rozhodně škoda že to nebylo v seriálu.

Desmond04

Tak tohle byla neuvěřitelná raketa. Věznice ukázala čtenářovi něco, na co seriál ještě neměl odvahu. Příběh má parádní spád, ale ta neuvěřitelná brutalita? To jsem snad ještě na papíře v životě neviděl. Zařekl jsem se, že ohodnotím komentářem jen první komiks, když jsem zapřísáhlý seriálový fanda a příběhové twisty mě tak nemohou tolik zasáhnout; přeci jen většinu už znám. Ale tady musím udělat výjimku, protože tohle byla parádní cesta. Nejlepší postavy knihy: Rick, Tyreese a Andrea. Nejhorší: Lori - jako vždy a všude.

Uztokrutyrizek1

Tleskám spisovateli. Tohle si prostě užívám. Spisovatel svůj slib dodržuje zatím a charaktery se mění. Každého z nich průběh událostí změnil, někoho více, někoho méně. Velmi povedené. Jestli spisovatel tohle dokáže i v dalších dílech tak to bude velkolepé. Doporučuji aby jste se také vydali na cestu Rickem Grimesem. Doufám že si tohle užijete jako já.

Terva

„Držte na paměti
o kolik jsme rychlejší než oni.
Prostě se nenechávejte obklíčit.
Když to bude zlý
– zdrhejte“.

Obsahuje sešity The Walking Dead #13 - #18

Hned od začátku je to maso. Sekyry a kladiva jen lítaj vzduchem, černobílá krev stříká až na „kameru“ (čtenáře) a všude se válí mrtví mrtví. Boj o svobodné a bezpečné místo není procházka růžovým sadem. Ale co oceňuji nejvíc, je humor. Tedy, on je to spíše takový ironicky černý humor, ale dá se u něj zasmát. Narazíte na něj dost často a neběhat tam stále zombíci, je to asi furt jen o humoru. Jenže, práce čeká. Tak dost srandy. Jo, a myslím, že teď už jim opravdu můžeme říkat „zombíci“ a necítit se trapně.

Malá ochutnávka:
HOARRMMMHUNNGGHHH!
?????
Andreo! Makej zpátky do karavanu a přines další střelivo!
Já to říkal. Sračky.
Rozhodně si to přivolal. Miř jim na hlavu, každý náboj se počítá.
Nezklamu tě, trenére.
BLAM! BLAM! THUNKK!
Přestává se mi to líbit, chlapče. Je jich prostě moc.

Jenže zlé přebije to dobré. Věznice plná zásob jídla se zdá jako dobré řešení, ale je tu spousty překážek. Dokonce dojde na jednu situaci, která všechny vyvede z míry. Zjistí se při tom jeden zásadní fakt, že i když někdo umře, není to zas tak jisté. No, prostě problémy se kupí a je jich víc než těch vyřešených. Kresba opět unikátní, a ač černá na bílém, stále je na co koukat. Okna jsou plná detailů a obličeje není problém rozeznat. Tento svazek se opět velmi povedl. Není co řešit, za pět. ( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát:: Dáme se do práce. Čeká nás spousta pálení.

KubaHanzelin
27.10.2020

Pokračujeme velmi slibně dál..nejhorší na této sérii je to, že je to úplně s klidem uvěřitelné..

antonin0999
21.01.2020

Dějově pro mě zatím nejzajímavější díl - je zde spousta zvratů a nečekaných situací, charaktery se nám naplno rozjíždějí i dojíždějí, líbilo se mi i umístění do věznice - zajímavé, dusné prostředí - zároveň však působí bezpečně - spousta paradoxů.

Některé postavy se mi zdály nakreslené dost podobně, ne že bych se vyloženě ztrácel, bylo to lepší než v předchozím díle - ale v tomto ohledu byl pro čtenáře nejpohodlnější díl první.