Živí mrtví 27: Válka šeptem

Už je to tady. Vojska se střetávají... válka právě vypukla. Povedlo se Rickovi zničit všechno, co předtím vybudoval? Nebo opět zvítězí? Jedno je jisté... za tohle bude muset pořádně zaplatit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392657/zivi-mrtvi-27-valka-septem-KDX-392657.jpg 4.730

Živí mrtví (komiks) (27.)

Horory, Komiksy
Vydáno:, Crew

The Walking Dead Volume 27: The Whisperer War (2017)

Kniha Živí mrtví 27: Válka šeptem

LordSnape

Šeptači se vybarvili a po tom všem byla otázka času, kdy dojde k válce. Tenhle díl ji dokonale promítá a oko čtenářovo neunikne nádhernému masakru. Válka celkem rychle skončí a konec tohodle dílu přináší s sebou další dost veliký problém. Osobně se mi líbí Neganův vývoj, jak se z brutálního a nelidskýho psychopata stává člověk, co v něco věří a zpytuje i svoji minulost v podobě Lucille... I Carl se začíná prosazovat coby leader a hrdina, očividně se totiž potatil. Věřím, že i Beta neřekl své poslední slovo. Další výživný díl nabitý akcí i emocemi.

memphisz

Dvacet sedmička je díl nacpaný akcí. Jak napovídá název, válka je konečně tady a bude to nejtěžší konflikt vůbec. Všechny osady se musí spojit, protože, když prohrají první, ostatní jsou na řadě. Ale samozřejmě ne všem se chce pomáhat jiným ohroženým, když sami zatím nejsou. Jak ale jinak čelit tisícům, ano tisícům, nemrtvých? Jako bonus se Negan dostane do dojemného momentu a Carl si taky prožije své. Uvidíme, jak to bude dál...

Lenka.Vílka

Jak mám napsat tenhle komentář v jakém si respektu k ostaním čtenářům? Tohle je díl 27, takže tady můžu napsat, co se stalo v dílu 26, ne? To by přece neměl bejt spoiler, ne? Já taky dopředu nečtu komentáře k dílům, které jsem ještě nečetla. Takže první odstavec bude hodně o dílu předchozím. Tak bacha, kdyby jste ještě nečetli (ek, ale stejně tyhle kydy moc lidí nečte).

Pokračujeme tam, kde Neganova cesta skočila minule. Nebudu lhát. Když se Alfa rozbrečela během rozhovor s Neganem, tak jsem myslela, že jí oš@#á a teprve potom zabije. Ne, že jí uřízne hlavu a s pískotem se vrátí za Rickem.

A teď jsme tady. Válka šeptem. S luxusní obálkou, kde je Beta s Neganem. A Lucille. Jasně, bitva je na více frontách, ale já se stejně soustředila jenom na jednu osobu. Když nepočítám, co kluci vymyslely ohledně infiltrace. Ale když mu umřela podruhý, byla jsem fakt na měkko. Co vám zbyde, když ztratíte už úplně všechno? Shit. Možná mu to úplně došlo až na tom poli, kde o ní přišel znovu...

Proto je pro mě Negan hlavní hvězda. Padouch z Top 5 padouchů historie knih. Měla jsem ho ráda už předtím. A můj oblíbený herec v adaptaci mě dodělal. Robík si ho vypiplal. Pomalu budoval a dával mu čas stejně jako všem svojim ostaním dítkům. Protože tak nějak čekáte, že má autor postranní úmysly. Jinak by už byl dávno mrtvej (takže jestli to nebude epický, končím se sérií). Jeho postupná změna a ukazování všech barev je nenásilné a uvěřitelné. On není zlej, protože ho to baví. Ale protože se dobrácí bojí dělat nepopulární věci. Jeho činy jsou proto uvěřitelné. Ne jako když je v prvním díle vykreslena na 100% zlá postava (zlá protože prostě proto, protože tam musí být, aby bylo dobro ještě dobřejší), aby se v třetím díle stala na 250 tisíc % kladnou, a vlastně ani nevíte proč, jak, kdy, jaký impuls, jakou cestou (protože prostě proto, nejspíš zachráněn láskou oné dobré děvy), a vy to akceptujete, protože to tak většinou prostě bývá, ale chybí tomu šťáva.

PierRe Vesper

Válka šeptem? No nevím, jestli by nešel udělat lepší překlad...

Jinak řteno klasicky dávno v angličtině, ale i tak tomu nemůžu nic vytknout..

A Negan, Carl s Lydií.. jo to můžu..

Wojta777

Netuším, co pořád psát o téhle výborné komiksové sérii. Každý díl je výborný, plný obrovských zvratů, smutku, ale i radosti. A pokud jste někdy váhali o koupě či půjčení této série, tak už neváhejte. Vážně nevíte o co přicházíte. Jednoduše má nejoblíbenější komiksová série. Dávám 5 šeptajících hvězdiček.

Senua

"Opět výborný díl" a když to píšu, říkám si, že tohle je snad už samozřejmost. Válčí se všemi směry. Některé bitvy jsou více vidět než jiné. Sama za sebe se nemohu zbavit pocitu, že dochází k jakémusi rozkladu v pozadí. Svět, který tak hltám, se mi možná rozpadá před očima a zdá se být křehčí, než jsem myslela.
Naši hrdinové to nemají jednoduché a nezbývá než jim držet palce a netrpělivě vyčkávat, jak to bude dál.
Na co se opravdu těším, je speciál o Neganovi. Tady v tom díle se už lehce otevřel, tak jsem zvědavá, jaký byl... jaký je.

Kapis
06.12.2018

BRAKKA BRAKKA SVAASH BRAKKA BRAKKA WHUDD WHUDD BRAKKA BRAKKA GÁKK GRGHCH BRAKKA BRAKKA SHUKK BRAKKA BRAKKA GRGHCH BRAKKA BRAKKA KURVA KURVA KURVA KURVA SHUKK PKOW PKOW BRAKKA BRAKKA BRAKKA BRAKKA KURVA SVAASH SVAASH THUDD SPLUKK KURVA BLAM SHUKK PKOW

Víš Carle, já vím, že mě miluješ, je to s tebou fajn, ale budeme jen kamarádi, neva?

SKORKK SPLUKK SPLUKK BRAKKA BRAKKA WHUDD KURVA SHUKK PKOW GÁKK GRGHCH SVAASH WHUDD BRAKKA BRAKKA THUNK THUNK WHUMP SKRESSH BRAKKA BRAKKA KURVA BLAM BLAM

Bolí mě srdíčko za Alfou a mě zas za Lucille.

PKOW PKOW SVAASH SPAKK WRAKK BRAKKA SHUKK BRAKKA BRAKKA GRGHCH BRAKKA BRAKKA KURVA SVAASH KURVA SKORKK THUDD SPLUKK GÁKK KURVA SHUKK PKOW PKOW BRAKKA BRAKKA BLAM

Uffff. To byla jazda, pane gazda, která zatím překonala asi všechno. Nevím, jestli je kde gradovat, ale Kirkman to určitě zvládne, navíc vzhledem k tomu, co se žene. Teď je jen otázkou, jestli vydržím já, až budu mít více dílů pohromadě nebo už v únoru budu bušit na dveře Matrixu, ať mi kurva dupou osmadvacátý díl, jinak BRAKKA BRAKKA SVAASH BLAM. Je to asi pravděpodobnější varianta, vzhledem k tomu, že v květnu vyjde speciál o Neganovi a devětadvacátý díl bude až v srpnu. Tak dlouho asi nevydržím.

Tentokrát opravdu zasloužených 99,5%.

apokalypsa zombie postkatastrofická boj o přežití

Autoři knihy

Robert Kirkman