Živí mrtví 10: Čím se stáváme

Rick a Abraham se vydávají na sever, na cestu do Washingtonu. Tam doufají, že najdou odpovědi na to, co se vlastně stalo... místo toho se ale cestou propadají do čím dál větších depresí. Rick se ocitá na pokraji šílenství – a to ve světě, kde každá chyba znamená smrt, není zrovna dobré.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203898/big_zivi-mrtvi-10-co-se-z-nas-stalo-203898.jpg 4.6155

Živí mrtví (komiks) 10.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

The Walking Dead Volume 10: What We Become, 2009

Kniha Živí mrtví 10: Čím se stáváme

katka134
29.08.2021

Další díl byl opět mrazivý, ale zároveň dost dojemný.

Terva
09.04.2021

V celým
zatraceným železářství
ani jedna sekera
nebo nůž,
ale brousků hromady.

Obsahuje komiksy ze série The Walking Dead #55 - #60

Rickovo „rozhovory“ se smrtí jsou mrazivé. Pamatujete z minulých dílů, jak si ponechal to sluchátko? Tak už zase přišlo ke slovu. Celá ta situace, ta beznaděj, neustálá přítomnost smrti, to vše si hraje s psychikou každého přeživšího. Jen Rick to má obojaké. Na jedné straně se snaží dělat vše pro všechny, ale na druhé straně je skoro přesvědčen, že vlastně nezvládá nic. A tak se opět obrátil na svůj telefon.

Malá ochutnávka:
Je tu hezky. Dorazil k nám každý, o koho jsme přišli. Jsme tu spolu a všichni jsme šťastní. Nehrozí nám žádné nebezpečí, je to dokonalé. Splnily se nám i sny, o kterých jsme nevěděli, že je máme. Je nám tu všem mnohem líp.

Poslední dva sešity #59 a #60 jsou brutálně perfektní. Hlavně prohlídka jednoho domu při útěku před stádem. Mrazivé, smutné a vlastně velmi dojemné. Některá shledání jsou přinejmenším velmi nebezpečná a některá rozhodnutí budou určitě v budoucnosti smrtící. A vlastně i samotný konec a poslední slova v tomto svazku pěkně zamrazí a zanechají spoustu strachu a otázek.

Citát: Zase žádný cigára. Vsadil bych se, že ty došly první.

Uztokrutyrizek1
14.02.2021

Nevím co dodat..... nemůžu nic napsat, protože bych se už jen opakoval co jsem v minulým komentářím u minulých dílu napsal.......ale tak něco dodám. Kdo je na pochybách jestli pokračovat v téhle sérii, tak neváhejte, je to čím dál lepší.

Mercatino
18.08.2020

Skvělý díl, další grady navíc, tempo se drží. Se čtenářem se zde jedna opět bez slitování. Nestíháš to pobrat, nemáš čas přemýšlet nad moudry, jenž postavy dokáží vyplodit, protože za tebou je stádo zombíků, které tě chce roztrhat na kusy. V tomto komiksu se řídí heslem, kdo uteče vyhraje a zabij, nebo budeš zabít.

Dragonian
25.09.2019

Všichni se vyvíjí, vztahy se vyvíjí, postavy se vyvíjí, zombie se vyvíjí...

DarylDixon
03.04.2019

Tohle je bomba. Člověk, tedy čtenář, je zvyklej na takové ty vlnovky. Jednou je příběh dobrý, po druhé klesá až na samé dno, třetí je ucházající, čtvrtý....atd. Živí mrtví se dostalo na vrchol a bude asi hodně složité, sestřelit ho dolu. A vlastně proč to dělat, když je tohle naprostá bomba. Ještě jsem snad nezažil sérii, která by byla tak vyrovnaná. Jsem prostě tím, čím jsme. A pánové Kirkman - Rathburn jsou živí mrtví bozi.

trudoš
06.12.2018

Jak to ten Kirkman jenom dělá, že i po víc jak tisíci stránkách zombie hororu, dokáže stále přijít s kvalitními vhledy do psychologie postav, přestože na tomhle modelu staví sérii od samého počátku? Právě o tomhle totiž desátý díl je. Zase jednou se brousí charaktery a hrdinové mluví o všech těch věcech, které z nich v novém světě udělaly - podle starých měřítek - bestiální zrůdy. Najednou už nejsou všichni takoví foglarovští srdcaři, přesto čtenář jejich motivace chápe. A tajně doufá, že by on sám byl alespoň z poloviny takový chlap jako oni, kdyby padla kosa na kámen a živí mrtví štrádovali světem.
I když je mi jasné, že konec je v nedohlednu, tohle album dokazuje, že ta cesta ještě pořád stojí za to. Neodpustím si ale rýpnutí - na to jak se Rick tváří, že nedopustí už žádné další ohrožení přátel a rodiny, nemá problém si nechat ve svém středu evidentního šílence, který navíc právě přišel o syna, nápadně se podobajícího Carlovi. Jen doufám, že to nedopadne tak, jak se samo nabízí.

Atlantis
17.10.2018

Slušný díl, který svojí kvalitou nijak nevybočuje z řady.