Staré dobré časy

Staré dobré časy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27086/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 4 544 90

Živí mrtví (komiks) série

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty. Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Days Gone Bye , 2004

kikikrat
28.06.2020 4 z 5

Líbí se mi černobílá kresba, spisovatelova předmluva a nakonec i příběh. Pohltil mě a zajímá mě co se bude dít dál. Seriál jsem neviděla a nemám to v plánu ale další díl komiksu bych si ráda přečetla...

jan14s
01.06.2020 5 z 5

Černobílá kresba se k příběhu skvěle hodí, i když doplnění červené barvy by ji o něco více posunulo.
Příběh, který se zaměřuje na vážnější témata a snaží se vyvodit reakce obyčejných lidí, v tak zoufalé situaci, se vyvíjí do vcelku předvídavých situací, i přes to to není na škodu. Věřil bych tomu, že ve skutečnosti by se to událo velmi podobně ne-li stejně.
Je fajn, že se tvůrci seriálu drželi předlohy, i když některé věci jsou odlišné. Nicméně to není úplně špatně, něco dávalo možná i větší smysl než v komiksu, například vývoj Shanovi postavy. Obě verze, ale mají něco do sebe. Bohužel seriál velmi rychle spadl do repetitivní formy, kdy se celý díl nic moc nedělo aby přišel strhující konec epizody, který měl nalákat na další epizodu. To se v mém případě nestalo, čekal jsem od toho něco jiného. To doufám najdu v případě komiksu, zatím to vypadá nadějně.

Eillen
28.05.2020 4 z 5

Seriálem nepolíbená jsem si komiks užila. K dokonalému prožitku mi chyběla už jen hudba dokreslující atmosféru. alespoň vím pro příště...

ComicGuy899
13.04.2020 4 z 5

Komiks ako jeden z mála zo Zombie žánru sa nevenuje len koseniu nepriateľov po stovkách, ale i medziľudským vzťahom a budovaniu napätia.

Táto "grafická novela" má tiež niečo, čo nemá len tak každý komiks. Dobré napísané a charakterné postavy, o ktoré sa rýchlo začnete báť. Preto je tento príbeh o obyčajnom policajtovi žijúceho vo svete bezmozgov tak strašne pútavý a populárny.

Ach staré dobré časy...

antonin0999
29.10.2019 4 z 5

Po zhlédnutí první řady seriálu přišlo čtení prvního dílu komiksové série a myslím, že je to v tomto případě špatné pořadí. Čtenář chtě nechtě srovnává a je jasné, že seriál a komiks pracují s trochu jinými prostředky jak zaujmout - což, když už člověk nějaký děj zná, je znát.
Živí mrtví jsou pro mě zajímaví tím, že podle mě nepřináší mnoho inovací, postavy mi nepřipadají nijak zvlášť zajímavé - jsou prostě průměrné. Kresba mě také příliš neoslnila. Ale přesto mám ohromnou chuť pokračovat, jít si zítra pro další díl, poznat autorův úmysl a vyšší smysl jeho tvorby.
Tajemné, nevyřčené a budoucnost otevřená - to je totiž vzrušující.

Dragonian
21.08.2019 5 z 5

Naprosto úžasné! Jak scénář, tak i kresba. Ihned po přečtení jsem si jistý, že si chci přečíst celou sérii.

Davidsonová
12.08.2019 5 z 5

S komiksama jsem vždy měla problém. Buď za nic nestála kresba a nebo obsah. Živí mrtví mají perfektní obsah a černobílá kresba je naprosto adekvátní. Vzbuzuje ve čtenáři obrazotvornost a snahu si vše vymalovat sama. Tahle série se mi začíná líbit a to byl teprve první sešit :-)

Monika_cz
30.06.2019 5 z 5

Úžasné! Začala jsem s komiksem, když jsem začala se seriálem. Seriál se mi líbí a komiks je ještě lepší. Skvěle vymyšlený dej, postavy a nádherné kresby.

DannyLady
30.05.2019 5 z 5

Tak toto byla má první komiksová kniha a trochu sem se bála, ale bavilo mě to a moc. Příběh měl spád a jedna napínavá scéna střídala další. Už se těším, až budu mít čas pustit se do dalšího sešitu.

Yokolobuna
28.05.2019 4 z 5

První příběh ze světa ušouraných mrtvol je rozhodně dobrý komiks, o tom žádná. V mém případě však má jeden značný hendikep... před čtením jsem viděl Walking Dead od stanice AMC.

Za seriálovým zpracováním bohužel předloha minimálně v mých očích dýchavičně škrondá a nestačí mu (při porovnání adekvátní části příběhu). Svět z obrazovky je prostě neutěšenější, depresivnější, ale i uvěřitelnější a barvitější. Jakmile televizní scénáristé sáhli do příběhu a něco změnili, prakticky vždy mi přišlo, že jde o změnu jednoznačně k lepšímu.

Díky velkorysému prostoru se v něm lépe pracuje s tématy a postavami, a v konfrontaci s ním mi Staré dobré časy přišly trošku naivní a nedobroušené. Měl jsem proto pocit, že Kirkman se v knize tak trochu rozbíjel o mantinely média, které se mu nepovedlo překročit ani rozšířit.

Jenže ať je to jak chce, platí věta z úvodu, tedy že jde o kvalitní počtení. I přes předchozí slova je Kirkman pořád tím, kdo svět, scény, zvraty a celkový koncept vymyslel a to, že v seriálu vše fungovalo o něco lépe, na tom nic moc nemění. Stavební kámen je jasný... jsou to právě Staré dobré časy a další desítky knih, na jejichž čtení se i přes slova kritiky dost těším.

Komiksová podoba působí semknutějším, přímočařejším dojmem. Navíc je kniha parádně nakreslená, a i když dám asi vždy přednost barvám před černobílým zpracováním, k bestiálnímu světu Živých mrtvých sedí černobílá kresba skvěle.

Získáno v roce 2018 jako příloha archivního čísla časopisu Pevnost Plus (169,- stánková cena).

Zkráceně? Začátek skvělého příběhu ukazuje dobu, kdy mají postavy pořád ještě nějakou naději. To vše v krásně detailní kresbě. I když musím dodat, že seriálové zpracování stejných událostí působí dospěleji, uvěřitelněji a lidštěji...

Hodnocení na DK v době přečtení 89 %; Moje hodnocení 75 %

katka134
08.04.2019 5 z 5

Skvělý komiks s pěknými mrtvolkami. Skutečně něco jiného než Čtyřlístek.
Předmluva je vážně k zamyšlení.

fvalek
16.03.2019 5 z 5

Tak za mě rozhodně pecka. Hrozně dlouho jsem se Živým mrtvým vyhýbal, jednoduše proto, že jsem cíťa, co nedokáže koukat na horory, a tak mě seriál, který se zaměřuje obzvláště na masíčkové a krvavé scény a velmi realistické vyobrazení mrtvolek, hrozně odradil. Ale rád přiznám, že to byla chyba, protože komiks je prostě parádní.

Už samotná předmluva, která nabádá čtenáře, aby se místo hororu soustředil spíše na linku apokalyptickou aneb co bychom dělali, kdyby společnost skončila a my se tomu museli přizpůsobit, tomu dává úplně jiný směr. Na stejné lince jede i velmi přátelská, vlídná a klidná černobílá kresba, která komiksu dodává jak úžasnou přehlednost a sílu jednoduchosti, tak i jistou mírnost hororového tématu a prostor pro zaměření se na děj. Další bod týkající se kresby jsou fakt mile vypadající lidé, a dokonce i mile vypadající mrtví, kterých jsem se tak vůbec nebál! :D

Co se týče děje, tak ten byl svižný, možná až moc svižný, nevím tedy jak bych reagoval já, ale Rick se přizpůsobil na můj vkus až příliš rychle. Byl sice vyděšený, ale hned šel na věc... inu je to polda, asi se nemám moc co divit. Další je trošku morální zamyšlení - pokud se lidé mění na zombie a nikdo neví co to je, proč to je, jak to skončí... tak se mi moc nelíbí, že všichni hned bez okolků vraždí, jako ano, chápu, že se musí ubránit, ale co když se pak najde lék, lidé se zase odzombizují a já si budu vyčítat kolik stovek jsem jich zabil. :D :D
No jinak ale moc fajn, postavy super, děj tedy rozjetý, ale to je jedině dobře a opravdu se moc těším na další pokračování a hlavně na to, že se komiks nebude věnovat primárně stránce boje s chodci, ale stránce přežití a nového uspořádání společnosti. :3

KubaHanzelin
25.02.2019 5 z 5

Tak už jsem také sahnul po všemi opjevovaném komiksu The Walking Dead, koukám na seriál, ikdyž poslední série už nestojí za nic moc a tak bylo fajn se vrátit zase na začátek a připomenout si kde se celý ten fenomén vzal, příběh je super ikdyž ho už tak trochu znám díky seriálu. Trochu jsem se bál černobílé kresby, ale ta k ponuré atmosféře parádně sedne!

SkillJam
07.12.2018 5 z 5

Mohu si "Staré dobré časy" přidat do čtenářské výzvy jako knihu o jídle? Apetitu je tam dost, ale nevím, zda to projde :)
Každopádně doporučuji, je to výborné, pohlcující, drsné i něžné. Zatím to má vše a já se královsky bavím. Skvělý začátek obří série, které mě donutil vrhnout se hned na další díly.

DarylDixon
28.11.2018 5 z 5

Tohle je prostě bomba. Není nad to, prožít si to znova.

Tess.96
28.11.2018 5 z 5

Jedná se o můj první komiks vůbec, co jsem přečetla a vzhledem k tomu, že se na seriál i dívám, tak bych si chtěla sérii přečíst celou a tento první díl mě přesvědčil, že to za to stojí.

Souky02
22.09.2018 5 z 5

Před nějakou dobou jsem si první díl půjčila v knihovně. Podle mě je to fakt úžasné.

Styl kresby mě nadchl, postavy a příběh rovněž.

Doporučuji.

milan1935
21.09.2018 5 z 5

První knížka živích mrtvých od nakladatelství image nezklamala. Komiks nám tady ukazuje dobře udělaný příběh několika lidí, kteří jsou mezi zombie a autorovi to tady jde hodně dobře. Kresba Moora to jen doplňuje.

Atlantis
04.09.2018 4 z 5

V zombie žánru dnes již klasika. Oceňuji zejména chování postav, které vyznívá uvěřitelně a jejich rozhodnutí prostě chápete a dávají smysl.

MCGinger
14.08.2018 2 z 5

Přečetl jsem první díl, protože jsem ho získal takřka zdarma, jinak bych do něho neinvestoval. Nejsem fanouškem této série ani v komiksovém, ani v seriálovém provedení, a tento komiks mě k tomu nemotivoval. Příběh za mě trochu tuctový, kresba neinovativní.