Živí mrtví 1: Staré dobré časy

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty.
Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27086/zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 4.4368

Živí mrtví (komiks) (1.)

The Walking Dead Volume 1: Days Gone Bye (2004)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Crew

SkillJam
07. prosince

Mohu si "Staré dobré časy" přidat do čtenářské výzvy jako knihu o jídle? Apetitu je tam dost, ale nevím, zda to projde :)
Každopádně doporučuji, je to výborné, pohlcující, drsné i něžné. Zatím to má vše a já se královsky bavím. Skvělý začátek obří série, které mě donutil vrhnout se hned na další díly.

DarylDixon
28. listopadu

Tohle je prostě bomba. Není nad to, prožít si to znova.

Tess.96
28. listopadu

Jedná se o můj první komiks vůbec, co jsem přečetla a vzhledem k tomu, že se na seriál i dívám, tak bych si chtěla sérii přečíst celou a tento první díl mě přesvědčil, že to za to stojí.

nolifer26
20. listopadu

Přečetl jsem první díl a ten mě přesvědčil sérii přečíst celou :)

Souky02

Před nějakou dobou jsem si první díl půjčila v knihovně. Podle mě je to fakt úžasné.

Styl kresby mě nadchl, postavy a příběh rovněž.

Doporučuji.

milan1935

První knížka živích mrtvých od nakladatelství image nezklamala. Komiks nám tady ukazuje dobře udělaný příběh několika lidí, kteří jsou mezi zombie a autorovi to tady jde hodně dobře. Kresba Moora to jen doplňuje.

Atlantis

V zombie žánru dnes již klasika. Oceňuji zejména chování postav, které vyznívá uvěřitelně a jejich rozhodnutí prostě chápete a dávají smysl.

MCGinger

Přečetl jsem první díl, protože jsem ho získal takřka zdarma, jinak bych do něho neinvestoval. Nejsem fanouškem této série ani v komiksovém, ani v seriálovém provedení, a tento komiks mě k tomu nemotivoval. Příběh za mě trochu tuctový, kresba neinovativní.

LenkaK666

První díl jsem četla až po tom, co jsem přečetla prvních 9. Byl v knihovně dlouho vypůjčený. Musím tedy říci, že mě nadchnul. Ilustrace jsou úžasné. Propracované, skvěle vystínované, prostě špičkové. Nevím, co se stalo, že v dalších sešitech jsou tak odfláknuté. Tenhle kabátek sluší Živým mrtvým mnohem víc! Obsahově se mi první díl také moc líbil.

Mercatino

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

Covenant

Dlouho jsem se komiksu vyhýbal. Seriál už vídám jen zřídka, protože už to dost natahujou. Tak jsem se pustil do prvního dílu komiksového a co mě na první pohled uchvátilo - kresba Tonyho Moorea. Je to přesně ten styl, který mi vyhovuje. Zombíci krásně detailně propracovaní a detaily jsou vidět všude. Co se týče příběhu, tak je stručnější, než v seriálu a je zcela vyhovující. Z druhého dílu mám trochu strach, protože to kreslí někdo jinej.

Desmond04

Jako fanoušek seriálu se retrospektivně vracím k jeho původu, tedy k tomuto prvnímu dílu komiksu. A pokud nepočítám legendární čtyřlístek s Fifinkou a Myšpulínem, tak je to i moje první zkušenost s komiksovým světem.
Těžko bych mohl "Staré dobré časy" hodnotit negativně, když z nich poměrně výrazně vychází onen seriál, který vysoce kvituji. Komiksová verze je tedy samozřejmě taky dobrá, drobným problémem pro mě byli místy zmatečné obrázky, kdy jsem se snažil rozeznat, co se vlastně na plátně děje. Dělo se tak převážně v těch akčních částech, ale to může být důsledkem mé nezkušenosti s komiksy. Uvidíme jak to bude vypadat dál a jak bude probíhat vzájemné porovnávání se seriálovou verzí.

Dakarianna

Seriál jsem nikdy neviděla, ale chtěla jsem. Když jsem zjistila, že předlohou je komiks, tak jsem se rozhodla spíš si ho přečíst, než na seriál koukat. A asi nějak nechápu, co na tom všichni vidí. Jo, je to komiks, čte se to samo. Nakreslené je to pěkně, vadí mi spíš příběh. Je to takové málo uvěřitelné. Hlavně to, že nám vlastně nikdo nevysvětlí, co se stalo. Ale jako nějaký nápad to má, oddechovka dobrá.

gaspoda

tak jdeme číst tento kollos ohlasy jsou nadmíru uspokojivé a uvidíme jak moc se to dá srovnávat se serialem.

katallinka
30.09.2017

Tak komiks je stejně dobrý jako můj oblíbený seriál, jen je děj o dost stručnější.

LilianVanRose
09.08.2017

Netřeba slov... Nejradši bych všechny komiksy nacpala do jedné knihy :3

ChrisSparrow
13.06.2017

Můj první komix (kromě Čtyřlístku samozřejmě)... A musím říct, že super!!! Akorát mě trochu mrzí, že tam není seriálová postava Daryla :(

Heisenberg
02.04.2017

Skvělý první díl této mrtvolné ságy.

Lenna75
07.01.2017

Úžasný první díl, osobně mám zombie v oblibě a konečně jsem se k tomuto komiksu chystala již delší dobu.

KateChatt
25.12.2016

Jako velká milovnice seriálu TWD, jsem si to musela koupit a jsem strašně nadšená. Z počátku jsem z toho měla docela divný pocit. Všechno tam bylo podle mě nějak narychlo (nevím jak to mám vysvětlit), ale zvykla jsem si. A poté mě to začalo velmi bavit.

Kopta
09.06.2016

Walking Dead je pro mne věc seriálová. Po cca čtvrté sérii už to začíná klesat a v současné době je to věc debility. Pardon, ale upřímně no. Komiks se ale zdál být něco jiného a tak jsem to risknul. A kurevsky se vyplatilo! Komiks dělá tu práci, kterou seriál zatím nedokázal a působí to na mne více než dobrým dojmem. První díl se velice povedl. Sranda je, že jeden komiks vydá za jednu celou sérii.

TerezD
03.04.2016

Jelikož jsem obrovská fanynka TWD a celkově postapokalyptických survival příběhů, tak jsem si komiks musela za každou cenu pořídit. Nejdříve jsem zhlédla a stále vlastně sleduji seriálovou podobu. V hodně místech se komiks rozchází se seriálem, ale to by zase tak nevadilo. Kresba je detailně propracovaná, což dává celému komiksu ten správný nádech a úžadnou zombiáckou atmosféru.

ElvisJagger
28.01.2016

Začátek jednoho z nejepičtějších komiksů. Pokud jste viděli seriál a líbil se vám zaručuji, že toto je ještě 2x větší nářez. Komiks daleko víc rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami a co víc nevleče se tolik jak seriál, takže mi nedělalo problém přečíst sedm dílů najednou a samotná kresba... z počátku se mi moc nelíbila ale později jsem si tuhle černobílou nádheru zamiloval.

fantasak
02.01.2016

Jakožto fanoušek seriálu jsem si prostě komix koupit musel. A vůbec toho nelituji. Kniha mě stejně jako seriál vtáhla do postapokaliptické tématiky :3 I když je tu jedna věc, která mi vadí a to je cena, která je na mé poměry docela vysoká. (Na druhou stranu se nedivím. Neumím si představit hodiny práce ztrávené nad komixem)

Benjiki
02.01.2016

Jebat celý seriál - i když Rick je obsazen skvěle -, tohle je jiná káva. Závěrečná scéna je pro ty, co to nečekali, mega.

martinstefko
22.12.2015

Po zpětném pohledu na tento komiks a na jeho kresbu, je prostě jasné, že tohle je nejlépe nakreslená kniha celé série. Je to dáno tím, že pouze v těchto šesti dílech se činil Tony Moore, ostatní už kreslil Charlie Adlard. Charlie není špatný, ale Tony, ať už je jakýkoli člověk, je kreslířem nadprůměrným. Zároveň si myslím, že jako úvod série kniha funguje náramně a že dokáže navnadit na knihy další, které svou kvalitou nijak zásadně nekolísají. Více: http://comics-diary.blogspot.com/2013/04/6-zivi-mrtvi-stare-dobre-casy-90.html

Ni.kk.i
18.12.2015

Díky tomuto komiksu jsem naprosto propadla komiksovému světu. Ilustrace jsou úžasné. Tonymu Mooreovi se skvěle podařilo vystihnout postavy podle jejich charakteristiky. Děj naprosto špičkový. Nikdy bych nečekala, že se mi zalíbí zombie tématika a už vůbec ne v komiksové podobě.
Velký DÍK Robertu Kirkmanovi a Tonymu Mooreovi za tento vzrušující svět.

ElaineLóre
03.12.2015

Miluju postapo světy, miluju zombiky, miluju TWD! Pokud někdo nezná tento komiks či seriál a chce zažít něco opravdu jiného,tak at neváhá. Absurdní a zároveň tak skutečný.. nelze nedoporucit!

DeathStroke
26.10.2015

Ještě že jsem narazil na něco takového . Ta atmosféra přímo vyniká z kreseb prostě říkám uchvatný !

MichelleKing
14.09.2015