Živí mrtví 1: Staré dobré časy

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty.
Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27086/big_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 4.5475

Živí mrtví (komiks) 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

The Walking Dead Volume 1: Days Gone Bye, 2004

Kniha Živí mrtví 1: Staré dobré časy

Ešína

K těmto komiksům mě přivedl seriál. Byla jsem zvědavá jak to vypadá a funguje v tištěné podobě a je to opravdu pěkně propracované. Napínavé, originální, trochu strašidelné.
Určo stojí za to, si tento komiks aspoň prolistovat.

Deimos

Viděl jsem prvně seriál, potom četl komiks. Opačně by to možná bylo lepší, protože takhle mě v komiksu skoro nic nepřekvapí, když seriál mnohdy doslova kopíruje komiks. Na druhou stranu jsem si připomněl scény ze seriálu a při čtení komiksu si je porovnával. Ale je to dobré, chytlo mě to. Je to sice takový rozjezd, ale i v prvním díle jsou silné momenty a výrazný závěr/cliffhanger (na čemž vždy staví i seriál). Černobílá tomu sluší. Čte se to dobře a rychle. Bylo mi líto Amy (zde i v seriálu) a na některé postavy už jsem zapomněl, tak jsem se trochu hůř orientoval (Dona, to je která?) a Carol i zde má zatím menší prostor (kdo mohl na začátku tušit, že to bude největší trvalka). Už se jdu pustit do dalších dílů. (81%)

_Žanet_

Můj první komiks, který jsem kdy četla a musím říct, že ze začátku jsem byla dost rozpačitá, protože jsem si na komiksovou formu nemohla zvyknout. Zvláštní mi připadá hlavně vyjadřování různých zvuků, které nejsou mluvení, a že jich je tu dost, když jsme ve světě zombie, ale nakonec jsem si na to víceméně zvykla. Co oceňuji nejvíce, jsou i místy komické prvky, u kterých jsem se doopravdy zasmála a ne jen tak naoko.
Na závěr bych chtěla říct, že komiksový fanda se ze mě určitě nestane a ani nebudu tuhle sérii hltat jako nadšený fanda, ale čas od času si určitě ráda koupím nějaký ten další díl a na odreagování se od knih, si ho ráda přečtu.

Lejčís

Napínavé a nesmírně originální! A ty ilustrace jsou fakt boží.. jen se mi nelíbí Lori.. Lori se mi fakt moc líbila v seriálu, ale v kreslené verzi jsme si nějak nepadly do oka :D :D

Hruška.cz

Robert Kirkman nám představuje legendární komiksovou zombie sérii, která si získala miliony fanoušků. Co bych taky nejradši tady vypíchnul, tak je kresba. Na to je radost se dívat. PS, viděl jsem prvně seriál a ten mám o trošičku radši.

Viky007

Ano, i já jsem propadla seriálu Živí mrtví (což jsem nečekala, ale stalo se :-D). Nad komiksem jsem dlouho váhala a svým způsobem to byla moje komiksová premiéra (Čtyřlístek nepočítám :-D). Za mě celkem povedené. Kresby hodnotím na výbornou, s tím si opravdu vyhráli. Obsah už lehce pokulhával. Až moc se kladl důraz na to, že svět už nikdy nebude stejný a že se lidi prostě tak jako tak změní (třeba ne zrovna v zombie, ale i tak se stanou někým jiným). Myšlenka dobrá, ale tohle je snad každému jasné. Překvapil mě konec, jelikož v seriálu to bylo kapku jinak, ale za mě palec nahoru. Bylo to drsnější, což byl asi záměr. Celkově to tedy nebylo špatné. Sice u mě stále vede seriálové zpracování, ale ráda si přečtu další díl.

Uztokrutyrizek1

Tohle je můj asi druhý komiks který jsem kdy četl, takže nepatřím mezi lidi co je čtou běžně, ale určitě začnu. Tohle jsem chtěl takový příběh. Hlavně se mi líbí že spisovatel se snaží být realný, takže se trochu té smrti objeví což eliminuje že jsou hlavní postavy nezranitelné a taky se mi líbí myšlenka spisovatele která je uvedená na první straně. Přečetl jsem teprve první díl a už to miluji. Doporučuji!

Avila

Nejsem velký čtenář komiksů.... Ale mám známého který mi občas něco doporučí co by se mi mohlo líbit a tady se to povedlo .... Koupila jsem si prozatím tři díly této série. Nějakou dobu si na přečtení první díl počkal ale teď si co nejdříve musím přečíst i zbytek....
Je fajn že komiks je černobílý podle mého perfektně podtrhuje ponurost a beznaděj v příběhu.