Živé svetlo

Živé svetlo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400454/bmid_zive-svetlo-SS8-400454.jpg 5 9 5

HanaVa98
25.03.2023 5 z 5

Moc krásný příběh, hezky se četlo. Nejdříve jsem četla knihu od Mary Sharratt - Iluminace, která mě tak zaujala, že jsem příběh o sv. Hildegardě chtěla přečíst ještě od jiného autora. Živé světlo je psáno více s náboženskou tématikou. Je to kniha o víře v Boha, v Živé světlo, které Hildegardu provází celým životem. Výjimečná žena, která se narodila jako desáté dítě, proto byla přislíbena církvi jako desátek. Nemocné a slabé dítě, které se dožije osmdesáti let a je nazývána vizionářkou.

Vojslava
23.12.2022 4 z 5

Další z autorských titulů, o kterém jsem ani nevěděla; a ještě o mé oblíbené světici. Samozřejmě příběh trpí relativním nedostatkem pramenů, a tak musí za reálie zaskočit trochu běžná zbožná próza, ale to jsem vlastně očekávala (podobně jako třeba v románu o sv. Heřmanu-Josefovi). Škoda jen, že není věnována větší pozornost vedlejším postavám, text by byl životnější a možná by ukázal Hildegardu ve více úhlech pohledu. Takhle máme velmi odpočinkovou četbu na dlouhé zimní večery, byť ne úplně nezajímavou, zejména v prvních kapitolách. Ale dobře, že český překlad je...

Starmoon
18.12.2020 4 z 5

Samu ma prekvapilo, ako ma román o tejto stredovekej mystičke pohltil. Veľmi zaujímavá a inšpirujúca žena. Chvíľami som mala pocit, že to "živé svetlo" veľmi citeľne preniká aj do môjho života.

Karcoolka2210
13.04.2020 5 z 5

Veľmi pekne spracovaný život sestry Hildegardy. Napriek ťažkostiam a krížom vo svojom živote, dokázala s Božou pomocou rozdávať svetlo, radosť a lásku okolo seba.

silvia6227
11.09.2019 5 z 5

Nádherný príbeh Hildegardy, čistej a obetavej svatice ...Je to pekne napísané a veľmi dobre sa mi čítala