Žiť ako svätý Jozef

Žiť ako svätý Jozef https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492581/bmid_zit-ako-svaty-jozef-z2t-492581.jpg 5 1 1

Inšpirujte sa láskavosťou, spravodlivosťou, mužskosťou a vierou svätého Jozefa. „Veľmi milujem svätého Jozefa, lebo je to muž silný a tichý,“ vyznal sa Svätý Otec František, ktorý vyhlásil Rok svätého Jozefa. Podobne ako on tohto nenápadného svätca milujú milióny ľudí po celom svete. Kniha Žiť ako svätý Jozef vám pomôže ešte viac spoznať tvár „tejto mimoriadnej postavy, ktorá je taká blízka každému z nás“ (Patris corde), nechať sa osloviť jeho láskavosťou, spravodlivosťou a vierou. A veríme, že nielen pre mužov bude dobrou pomôckou, ako sa inšpirovať cnosťami tohto svätca a pravého muža. Ponúkame vám zamyslenia pápeža Františka a sedem výnimočných pohľadov slovenských kňazov na svätého Jozefa, ako aj obraz, ktorý o ňom vytvárajú apokryfy, a tiež vybrané modlitby, ktoré vám pomôžu vstúpiť s ním do dialógu.... celý text

Starmoon
20.03.2022 5 z 5

Tohtoročný marec som chcela stráviť v spoločnosti svätého Jozefa a pomôcť mi k tomu mala najmä táto kniha. V mojich predstavách som si jej čítanie rozkúskovala na celý marec – ale jednotlivé úvahy boli natoľko pútavé, že už deň po sviatku sv. Jozefa ju radím medzi prečítané. Nevadí, nemusím o sv. Jozefovi len čítať, ešte stále sa k nemu môžem modliť :).

Na knihe sa mi páči, že jednotlivé aspekty Jozefovho života a osobnosti predstavuje vždy iný autor (spravidla kňaz či rehoľník), a robí to veľmi dôkladne až vyčerpávajúco. Autori idú do hĺbky, doslova predvádzajú svoj teologický rozhľad, aj ich citácie potvrdzujú, že ich vedomosti nie sú povrchné, napriek odbornosti je však kniha pútavá, pomerne ľahko čitateľná a zrozumiteľná. Mnohé kapitoly či myšlienky by možno bolo treba z mojej strany ešte premeditovať, vrátiť sa k nim, nech je duchovný úžitok čo najväčší – najviac ma to však láka v súvislosti s kapitolou Muž snov, ktorú z rôznych textov pápeža Františka zostavil Imrich Gazda, a ktorá z môjho pohľadu ponúka naozaj krásne, podnetné až zimomriavky vyvolávajúce úvahy.

O sv. Jozefovi minulý rok vyšlo viacero publikácií, ale myslím, že ten, kto siahne práve po tejto, nebude musieť ľutovať.

Autoři knihy

Imrich Gazda