Žít a nechat žít

Žít a nechat žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413115/bmid_zit-a-nechat-zit-Lr4-413115.jpg 3 78 26

Co kdybyste dostali příležitost žít úplně jinak? Humorný román od autora bestselleru Tajný deník Hendrika Groena. Artur si svůj život představoval úplně jinak. Místo výletů do dalekých krajů tráví hodiny v dopravní zácpě. Fádní bezdětné manželství a domek v zástavbě ho také příliš netěší. Zlatým hřebem týdne jsou pro něj proto páteční odpoledne, která tráví na golfovém hřišti. Když jednoho dne dostane výpověď a s ní pořádné odstupné, naskytne se mu jedinečná příležitost začít úplně nový život. Zbavit se všeho, co by rád nechal za sebou, nebude ale jednoduché.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Leven en laten leven , 2018

Madam.art
03.12.2019 4 z 5

Skvělá kniha, ze začátku jsem přivykala ironickému nadhledu, se kterým hlavní hrdina popisuje svůj život. Pak už jsem se jen bavila a nechala se vést jemnou absurditou, humorem a hrdinovým nápadem, který - dle mého odhadu - má v životě tu a tam každý. Co takhle vystoupit z rozjetého vlaku a zkusit si realizovat své sny? Ale jak na to?

Márinka
03.11.2019 2 z 5

Velké zklamání.

Makropulos
23.10.2019 3 z 5

Zábavné. Ale to je tak všechno.

Marekh
06.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Má krátké kapitoly. Je humoristická, obsahuje prvky černého humoru. U knihy jsem si odpočinul. V minulosti jsem uvažoval nad některými myšlenkami hlavního hrdiny. Přemýšlel jsem nad tím, jaké by to bylo v mém případě, kdyby se uskutečnila určitá věc, kterou chce zrealizovat Artur. Oč se jednalo se dočtete v knize. :)

iceVS
22.09.2019 5 z 5

Absolutně skvělá kniha u které jsem se moc bavila. Že je autor skvělý spisovatel, skvělý psycholog i skvělý pozorovatel života, dokázal už u Tajných deníků. Ale tahle kniha je ještě mnohem lepší.
Jen zaryté feministky a čtenářky sladkobolných románků asi budou mít s knihou problém, pro někoho může být nestravitelné, co všechno dokáže chlap zrealizovat, aby se nemusel rozvádět a přitom se zbavil manželky :-)
Tiše doufám, že tak jako Tajný deník, tak i tahle kniha bude mít pokračování. Nakonec - i stojednaletý stařík měl ten správný drajv i šmrnc. Pro mě tedy jo :-)

pavčape
13.09.2019 5 z 5

Ty jo! Já se bavila! Příběh o tom, jak změnit zaběhnutý stereotyp. Chcete změnit svůj život? Zemřete a začněte znovu jinde. Třeba v Itálii! :-) Doporučuji k přečtení, my padesátníci se v tom poznáváme...