Zimohrádek

Koupit

Nejslavnější sbírka žijící legendy českého básnictví je zároveň skutečným skvostem tuzemské poezie XX. století. Od jejího prvního vydání uplynou brzy již celá čtyři desetiletí. Čas však nejenže tuto sbírku, která se v polovině šedesátých let stala na zdejší literární scéně naprostým zjevením, nepřipravil o nic z její magické, imaginární, hypnotizující atmosféry, ale naopak jí umožnil dozrát podobně, jako dozrává to nejlepší archivní víno. Inovované druhé vydání s autorovým doslovem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6425/zimohradek-CBH-6425.jpg 3.978
Poezie
Vydáno, Petrov

Kniha Zimohrádek

Dakarianna

„Měj se dobře, měj se dobře
a spomeň na mne nehodného
jen jediným vroucným vzdechnutím“

„Buď mi.
Při dešti na klepadle buď mi.“

los
13.05.2018

kouzelně něžná lyrika

Amalberga
11.02.2017

Na Zimohrádek musíte mít správnou náladu. A já ji měla až na poslední čtvrtinu sbírky. Nejvíce se mi líbil poslední oddíl básní. Některé mi trochu svým tajemnem a ostrými pointami připomínaly Skácelovu Smuténku. Jinak šlo o velmi příjemnou četbu.

HarryHaller
08.01.2013

Kniha jako jiný svět.

WEIL
14.08.2011

Poezie z mládí I. Werniche, a má svou pozoruhodnou sílu, že skutečně číst ji v zimě, tak teplota v mém těle může i klesnout, jak píše uživatel nade mnou.

nightlybird

Nečtu Zimohrádek v zimě (to se má chatrč sama od sebe změní v zimohrádek),čtu jej v období, kdy začínají ranní mlhy a ve vzduchu je cítit příznak plískanic, protože mám pocit, že kniha,svět okolo mne i já sám jsme naladěni na stejný ton.