Zimní ryby

Zimní ryby https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269656/mid_zimni-ryby-ViB-269656.png 4 18 2

Někdy se může zdát, že Baltské moře mořem snad ani není. Není skoro vůbec slané, je spíše mělké než hluboké a jeho hladina se skoro nehýbe. Zdání ale klame. Stačí si přečíst tuhle skvělou knížku. Berlínský spisovatel Gregor Sander, jeden z nejlepších německých povídkářů současnosti, rozesel své příběhy právě kolem břehů Baltu. I jeho povídky se zdají být zprvu klidné, tiché a nenápadné, ale pod hladinou se odehrává drama. A když zafouká vítr a zvednou se vlny, moře se otevře a obnaží staré rány a šrámy. A když je zase klid, čtenáře to nutí číst některé z těch příběhů znovu. Třeba povídku Protisvětlo, odehrávající se v severním Finsku, kde jeden bratr hledá uprostřed zimy toho druhého. Silnější příběh jsem nečetl několik posledních let.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Větrné mlýny

Winterfisch , 2011

MOu598
27.06.2019 1 z 5

Takové komplikovaně psané, chvíli děj, pak vzpomínky, různě se to proplétá, že člověk musí dávat pozor, aby se neztratil.
A náměty - nic moc jsem si z toho nevzala.

Knihám
18.10.2016 4 z 5

Když jsem přečetla první povídku, řekla jsem si: "Do háje co to je??? Vždyť to nemá hlavu ani patu." Nicméně anotace slibovala skvělou knížku, takže jsem vydržela a četla dál - zase tak tlustý to není. Jenže čím dál jsem četla, tím víc jsem si zvykala na autorův minimalistický styl a ke konci se mi to tak líbilo, že mě mrzelo, že je těch povídek jenom devět. Fakt jsem tomu přišla na chuť, chtělo to jen nenechat se odradit stylem, na který nejsem zvyklá. RECENZE NAHOŘE V ZÁLOŽKÁCH.

povídky německá literatura

Část díla