Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161029/zimni-princezna-dve-lasky-v-jednom-srdci-161029.jpg 3 36 10

Sophia, dcera Fridricha Falckého a Alžběty Stuartovny, nemohla uvěřit vlastnímu štěstí, když jí za manžela vybrali vévodu Williama. Jenže vévoda se rozhodne pro život se svou milenkou a veškeré pravomoci i nevěstu předá svému bratrovi Ernestovi, který Sophii miluje. Nad jejich manželstvím však visí tíživý stín – Sophia nedokáže na Williama zapomenout... celý text

Val
30.08.2022 4 z 5

Na skutečných historických faktech postavený romantický příběh zimní princezny Sophie , dcery Fridricha Falckého a Alžběty Stuartovny je příjemnou oddychovku , která mě ovšem donutila prozkoumat podrobně historické souvislosti a rodokmeny . Je to má druhá kniha z této historické série a opět můžu doporučit ...

Aranel15
11.04.2020 2 z 5

Samá svatba, milenka, neustále opakující se popis vlasů snad u všech osob a užití stejných slovních spojení. Téma knihy je zajímavé, ale zpracování žádný zázrak není.

Skalníková
12.05.2019 1 z 5

Odpočinková kniha, jednoduchá dějová linka, která mi nic nedala, ani mě nijak neobohatila. Po měsíci od přečtení nemáte tušení, že jste knihu vůbec četli.

monikaKU
31.10.2018 3 z 5

Trochu historie, vela romantiky - prijemna, odpocinkova kniha

knihovnička007
31.10.2017 4 z 5

Hezká kniha. Historie v kombinaci s červenou knihovnou. Dle info a obalu jsem čekala, co se bude dít dál, ale nebylo to špatné.
Určitě si později přečtu i další díla této autorky. Je fajn si občas oživit historii.
Kniha byla napsaná hezky, líbivě. Nic šokujícího. Příjemné čtení na dlouhé zimní večery.

ritz
01.06.2017 4 z 5

Historicky pojatá červená knihovna, ve jménech jsem měla chvílemi příšerný zmatek, bohužel ve středověku asi měli velmi omezený počet křestních jme.

Ivanule
22.08.2016 3 z 5

Na jednu stranu jsem se na knížku těšila,protože mě baví dozvědět se o životech králů,princezen,prostě jakýchkoli historických dynastiích jak Evropy tak i Asie atd,,ale zase na druhou stranu to bylo až moc jak to říct přeslazené v některých případech a to mi tam tak nějak nesedělo,přijde mi že spisovatelka tyhle historické knihy dokáže psát mnohem lépe,takže jsem se ráda zase o něčem dozvěděla,ale nemuselo by tam být tolik té červené knihovny,jak se dívám,že už psali i jiný v komentářích:)

Malinali
27.05.2014 1 z 5

Taková červená knihovna no

Sisi74
31.10.2013 5 z 5

Příjemná knížka, založená na konkrétních událostech, pěkně se mi četla.

Kamiliana
18.10.2013 3 z 5

Příběh zajímavý z hlediska evropské historie a následnictví na anglickém trůně, nicméně napsaný slohem červené knihovny, opakovanými slovními spojeními. Knížku jsem přečetla jedním dechem, ráda jsem se dostala k tomuto tématu, ale mohlo být určitě líp sepsané.