Zimní příběh

Zimní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182296/bmid_zimni-pribeh-lSr-182296.jpg 3 154 57

Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli. O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit...... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Jota

Winter's Tale , 1983

cajsik
cajsik
22.12.2021 5 z 5

...příběh fantazy .. pěkné, trochu složité. Film jsem neviděl, ale kniha je zajímavá. Trochu těžší byly některé pasáže na zapomatování děje. Neb kniha je různorodá a nedá se jen tak sfouknout. Celkově můžu říct, že jsem neprohloupil a knihu dočetl do konce.

petr_
petr_
20.09.2021 5 z 5

Dávám plný počet bodů. Ano, kniha se četla obtížně a nedá se zhltnout jedním vrzem. Dokonce doporučuji ji číst po částech, aby byl čtenář schopen vstřebat děj.
Kniha mi připomněla dílo Alexandra Grinna jehož "Nachové plachty" jsou nejznámější. Je plná magických událostí a obrazných popisů a když ji člověk čte tak mu zůstane hezký pocit na duši a to i když děj popisuje napřiklad podsvětí New Yorku.
Film jsem neviděl a možná je to dobře, protože kniha je skvělá.

RomanDušek
RomanDušek
07.06.2021 1 z 5

(SPOILER) Po delší době jsem knihu odložil nedočtenou. Do knihovničky ji již vracet nebudu. Nabídnu ji někomu jinému.
Souhlasím s komentáři níže, že kniha se čte poněkud složitě.
Zvládl jsem 1/4, ale dál to již nešlo.
Žánr fantasy jsem četl prvně a není to evidentně můj šálek kávy.

Když opomenu situace, které se mohou odehrát pouze ve fantasy příběhu, tak mne dost překvapilo, že dívka, která je sotva plnoletá a jenž narazí v domě své rodiny na zloděje, tak se s ním věnuje milostným hrátkám (nechce umřít jako nevinná dívka) a chce si jej vzít. Zloděje, jenž chtěl okrást její rodinu... To je dosti nereálné i na fantasy příběh. A tohoto mladíka s kriminální minulostí ještě s velkou slávou představí své rodině...

Možná jsem ten příběh neměl brát tak vážně, ale pro seznámení a vážný vztah dvou lidí, se dá vymyslet mnohem více uvěřitelnějších situací.

Ovšem čtenářům, kteří čtou tento druh literatury, se kniha bude jistě líbit.

Monča9091
Monča9091
23.11.2020 2 z 5

Četla se velice obtížně a já na konci byla vlastně ráda, že je konec. Mrzí mě to, protože jsem se opravdu těšila!

missbellatrixx
missbellatrixx
22.10.2020 2 z 5

Ano, tak...jak to říct...Peter Lake v podání Colina Farrella mě okouzlil...stejně tak Russell Crowe jako Pearly Soams...doufaje,že v knize se dozvím víc...jsem trochu zklamána...kniha je příliš rozsáhlá a člověk se ztrácí v příběhu...film sice neobsáhl celou knihu, to ani nejde,ale vzal z knihy to lepší..

Jája92
Jája92
21.07.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala velkým množstvím stránek a lákavým obalem. Je tu romantika, dobrodružství a staré časy.

Ellinek
Ellinek
06.04.2020 3 z 5

Z mého hlediska opravdu čtenářská výzva.

Viděla jsem film, kde mi mnoho věcí nedávalo smysl, tak jsem si řekla, že přečtu knihu, která mi to vysvětlí. Opak byl pravdou. Literární zpracování je tak rozsáhlé a komplexní, až někdy odrazuje. Vrhla jsem se do toho s vervou, okamžitě jsem byla zmatená a nedokázala jsem se moc zorientovat. Nakonec jsem knihu na dva týdny odložila. Našla jsem ale vůli se k ní znovu vrátit se stejnou vervou.

Příběh byl nakonec trochu jiný než film a vlastně mi vůbec nic nevysvětlil. Od té doby se ale na film dívám jako na romantické pohlazení po duši, které nutně nemusí mít ve všem logické vysvětlení. Zkrátka si užíváte Petera a jeho čistou duši a romantické vzplanutí. A co se knihy týče...zpětně oceňuji její složitost. Všechny linky se nakonec spojily a vyjasnily a konec knihy se mi možná líbil víc jak ve filmu.

Není to kniha pro každého a možná se dosti brání, ale myslím, že jakmile se v člověku tak nějak rozleží, ocení ji a za její přečtení bude nakonec rád. Zvláštní úkaz v literatuře, ale rozhodně jedinečný kousek.

Lucik100
Lucik100
21.03.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh plný lásky. V knize bylo spousta dějových linií a skoky v době, což mě trochu mátlo. Nakonec se ale všechno ujasnilo.

Magrata15
Magrata15
11.01.2020 5 z 5

Po knížce jsem toužila ihned po shlédnutí stejnojmenného filmu.
Když jsem ji konečně získala, nejprve jsem se zalekla jejich téměř 800 stran, ale autorovo vyprávění je tak strhující a jeho slovník tak kouzelný a barevný (možná je to i dílem překladu, nedokážu posoudit) že mi čtení utíkalo a jen jsem hltala stránky.

První část je v detailech stejná, ale přesto jiná, než film. Je více reálná a postrádá fantasy prvky, které se ve filmu objevují.
První část byl kouzelný příběh odehrávající se před 1. světovou válkou, s nádechem romantiky, ale ani špetkou mystična.
V druhé části jsme se přesunuli do současnosti a tam už se sem tam nějaký zázrak odehrával.
Líbil se mi film a líbila se mi i kniha.

wotana
wotana
11.12.2019 2 z 5

Tak u mě úplně obráceně - kniha hrůza dlouho jsem ji s přestávka četla, vůbec jsem se nemohla začíst, ale film mě nadchl.

Artep5244
Artep5244
27.11.2019 4 z 5

Příběh má mnoho linií, které se s neuvěřitelnou lehkostí prolínají. Při čtení knihy jsem nabyla dojmu, že ji autor musel psát s velkou radostí a chutí vytvářet nové příběhy a postavy. Text, se kterým si autor patřičně vyhrál, je plný metafor a nejrůznějších přirovnání.
Možná by nebylo na škodu, kdyby autor na začátku každé kapitoly uvedl, v jakém čase se následující děj bude odehrávat. Místy mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala.
K závěru mám malé výhrady a mrzelo mě, že jsem se na konci nedočkala toho, co jsem očekávala, že nastane. Od "Zlatého věku", na jehož příchod je čtenář dost dlouho připravován, jsem si slibovala také něco jiného. Přesto dávám knize čtyři hvězdičky, už jen z toho důvodu, že nám její autor naservíroval velice kouzelný příběh.

baty
baty
10.11.2019 2 z 5

Úplně souhlasím s Hasali. Dlouhá souvětí, dlouhé kapitoly, děj se poměrně hodně táhnul.
A ten konec mě teda pěkně zklamal. Čekala jsem od knihy víc.

Hasali
Hasali
28.08.2019 1 z 5

Dočteno... uf.
kolikrát jsem ji chtěla odložit? Nevím, hodněkrát. Ale pak se vždy našla pasáž, která děj rozhýbala, jako jo, to je ono!!, ale pak to vždy sklouzlo zpět na nudné, dlouhé pasáže, které mě ubíjely. Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale jaksi zklamání i z toho konce. No nepobrala jsem to.

michaela3483
michaela3483
27.08.2019

Jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Chtěla jsem ji do Výzvy 2018, poté co jsem ji naposledy odložila, už jsem po ní nesáhla.
Pustila jsem si filmové zpracování, ale ani film mě nenadchl.

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
09.02.2019 4 z 5

Kniha je daleko lepší než film. Film zklamal...

Laf
Laf
01.02.2019 2 z 5

Této knize dávám plus za styl, jak je napsaná. Krásné a detailní popisy, že jsem si všechno dokázala živě představit. Bohužel mínusy převládají. Strašně zdlouhavá kniha, místy nezajímavá. Také tolik postav, že jsem se v tom brzy nejen začala ztrácet, ale ztrácela jsem i pojem o tom, jakou roli v celém ději hrají.
Ještě tak do půlky jsem se snažila knihu poctivě číst, ale pak jsem to musela vzdát a zbytek jsem jenom přelétla a přeskákala zdlouhavé pasáže.

Kaja01
Kaja01
15.01.2019 2 z 5

Tak nevím, co si o knize vlastně myslet. Některé pasáže se mi líbily, jindy mi přišly až zbytečně zdlouhavé a popisné, občas jsem se ztrácela ve jménech a postavách... Za mě bohužel jen 2 hvězdičky.

PaluškaB
PaluškaB
18.12.2018 3 z 5

Knihu si určitě už znovu nepřečtu. Příběh byl sice zajímavý a autor měl skvělý nápad na příběh, ale některé pasáže si myslím až zbytečně zdlouhavé a nudné.

Nomia
Nomia
08.11.2018 2 z 5

Winter's Tale mi opravdu, ale opravdu nesedl. Mé počáteční nadšení a natěší na knihu šlo velmi rychle do kopru. Nemůžu upřít místy výbornou atmosféru a pěkné popisy, ale 800 stran bez pořádného příběhu, bez zajímavých charakterů a pofiderní love story? Vážně?

Tohle je přesně kniha, kterou si buď člověk naprosto zamiluje, nebo naopak při každé stránce bude jen protáčet oči v sloup. Všechno záleží na tom, jestli vás okouzlí vypravěčský styl, či ne. Pro mě to jsou spíš popisné grafomanské orgie.

gabice4
gabice4
29.10.2018 1 z 5

Tak konečně konec..... Zatím nejdéle čtená kniha v mém životě..... Dávám jednu *, protože, přece jenom je to kniha a spisovatel si s ní dal práci, proto nemůžu dát "odpad". Myslím, že kdyby napsal knihu jenom o New Yorku a starých mechanických strojích udělal by líp...... Jeho příběh v této knize jsem vůbec nepobrala

New York láska pro ženy zfilmováno zima fantasy

Autorovy knížky

Mark Helprin