Zimní moře

Zimní moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/bmid_zimni-more-Sem-282276.jpg 4 333 117

Hrad Slains série

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea , 2008

KnihomolkaKatka
17.03.2024 5 z 5

Kniha, kterou jsem měla v knihovně od roku 2018. Vůbec nechápu, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je naprosto úžasná. Totálně jsem se do ní zamilovala. Rozhodně doporučuju, pokud stejně jako já milujete Skotsko, méně známé historické příběhy, cestování časem a romantiku.

Ester59
17.03.2024 2 z 5

Mám ráda historii i střídání času, ale ty podrobné popisy mi místama připomínaly spíše dějepis než román.

Edita1702
19.08.2023 5 z 5

Dávám samozřejmě všechny hvězdičky, nádhera, musím se přiznat že mě příběh rozplakal , ale také jsem se podívala na internet jak dnes vypadá hrad Slains, je i teď velkolepý...

Joyce24
26.03.2023 4 z 5

Moc pěkný příběh, který se odehrává v současnosti a střídavě o tři sta let zpátky ve Skotsku. Nechybí příběh lásky, ale i historické události založené na skutečnosti.

martiline
23.02.2023 1 z 5

Nedokázala jsem ji dočíst. Na "ba" bych si i zvykla, ale autorka vloží do díla velké množství postav o ničem a ještě dvě dějové linie (přitom ty mám u jiných autorů ráda). Nudila jsem se neskutečně, dala jsem knize několik týdnů, ale při každém dalším čtení mi byli všichni víc a víc nesympatičtí.

kalinka99
28.12.2022 4 z 5

Trošku mě trvalo než jsem se knihou prokousala. Nevadilo mi střídání časové linie, ale za mě moc postav, které se tam třeba jenom mihli. Jinak příběh je zakomponován v krásné skotské přírodě.

evineckY
13.08.2022 5 z 5

To bylo zase táák úžasné !
Jsou to 2 v 1 - moc krásné příběhy - fantazie, pověsti, skutečné události i osoby a samozřejmě nechybí romantika, mé milované Irsko a Skotsko
Je to tak skvělé, když spisovatel před napsáním knihy nastuduje vše, co vloží do příběhu a věnuje tomu spoustu času - pak se to odráží na kvalitě.
Vřele doporučuji :-)

Hypatia1010
03.08.2022 5 z 5

Byla to první kniha autorky, po které jsem sáhla vlastně čirou náhodou. Ale příběh se mi moc líbil. Mám ráda historii a děj zasazený do prostředí Skotska je pro mě prostě dokonalá kombinace. Téměř se zatajeným dechem jsem prožívala radosti i starosti hlavních hrdinek i jejich protějšků. A už se těším, až se pustím do dalších knih této autorky.

Kerberos
25.07.2022 5 z 5

Pěkný historický román, který má napětí, spád i romantiky si užijeme. Trochu připomíná Erskinovou. Určitě si přečtu i druhý díl.

Evka27
07.07.2022 3 z 5

Že by mě to nadchlo, to vůbec, ale dalo se.

Amethyste
19.06.2022 4 z 5

Musím přiznat, že po knize jsem sáhla náhodou. Mám ráda příběhy, kde se minulost prolíná s přítomností a tahle kniha splnila má očekávání. I když jsem příběh Carrie měla nutkání přeskakovat, tak moc jsem chtěla vědět, co se stalo Sofii. Nakonec jsem odolala a přečetla knihu jedním dechem.
Krásný příběh, který ale není pro každého. Je zde uvedeno hodně historických faktů, takže kdo není milovník nebo nadšenec do historie, nebude nadšen.

Holly.W
03.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem četla jedním dechem a opět nemůžu než dát plný počet bodů. Trochu jsem se bála jak to dopadne, naštěstí jsem nebyla zklamaná.... alespoň v knihách potřebuji šťastný konec.
V loňském roce jsem objevila tento skvost - tuto úžasnou autorku, jejíž knihy jsou překrásné. Knihy o sympatických ženách a okouzlujících mužích. Knihy o střídání dvou časových rovin, která já teda můžu. Zhltla jsem všechny 4 knihy, které jsou u nás k dostání a moc bych si přála, aby brzy vyšly v češtině další.

Petrasuvicka
29.11.2021 2 z 5

Tohle byl přehmat. Už kdysi jsem po knize sáhla a vrátila, věděla jsem proč. Podruhé jsem sice došla na konec, ale byl to očistec. Krkolomně napsané, nudné... Nápad propojení současné osoby a minulého života, dobrý, to mám ráda. Ale takhle ne! Proboha, nudněji a nezáživněji se to snad pojmout nedalo. Historická linie i současná mohou konkurovat uspávačům hadů.

Sabča817
28.11.2021 2 z 5

Ba ba ba ba ba ba ba ba....Tohle fakt né! Současný příběh docela ušel, ten z minulosti byl totálně o ničem. Snažila jsem se, ale nakonec jsem na 230. straně skončila. Škoda, Mariana byla fakt super.

ugisha
15.11.2021 2 z 5

Ač jsem se hodně snažila (a Skotsko miluju), nedočetla jsem. Nebavila mě ani současná, tím méně pak historická linka. Postavy nudné, předvídatelné, zvládla jsem půlku knihy - dál už by to byla ztráta času. Škoda, od podobné autorky Erskinové mám přečteno skoro vše, proto jsem se těšila i na tohle, ale bohužel.

TeraBla
04.11.2021 3 z 5

Příjemné počtení ze Skotska, ve kterém se prolíná současnost s minulostí, nějaké to napětí, vkusná romantika a trocha historie. Mela jsem občas problém s historií, trošku mě to nudilo. Nicméně hezké čtení.

janqa410
20.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Má prvotina od této autorky, kterou jsem si koupila čistě kvůli líbivé obálce. Od knihy jsem nic neočekávala, u takových neznámých anotace vůbec ani nečtu. Prostě jedna velká neznámá. Líbila se mi postava Carrie a Grahama i Sophie a Johna. Prolínání příběhových linek bylo nenásilné, s mnoha popisy krajin Skotska, díky kterým jsem si tu zemí ještě více oblíbila a to vlastně nevím proč, když tam vesměs sněžilo, pršelo nebo vítr lomcoval okny :-D Přesto jsem se knihou těžce prokousávala a to až do doby, kdy John odjel pryč, což je za větší polovinou, do té doby jsem od knihy utíkala, nebo jsem ji často ani nevzala do ruky, hold nějak nebyla chuť. Nakonec jsem se však k dočtení přinutila a posledních několik desítek stránek mě pohltilo. Příprava a špatná realizace spiknutí, když John zemřel, to mě mrzelo. Ale co nepochopím, bylo Sophiino rozhodnutí opustit Annu. Ok, nedokážu si představit, vjak to bylo v té době těžké, ale i kdybych měla žít na samotě v chatrči do které teče, mít všude nádoby na zachytávání vody, živit se co bych si našla nebo i hmyzem a praní praktikovat u potoka, nikdy bych dítě neopustila. Nikdy. Při těchto scénách, rozhodnutí, loučení, no tak to mě bylo zle přímo fyzicky. Trocha satisfakce na konci knihy přichází a já jsem ráda, že přišlo. Nicméně já si příběh ještě dovyprávěla po svém a věřím, že se doba uklidnila a nakonec se všichni shledali ve zdraví.

cukrovka
29.07.2021 4 z 5

Čtivý příběh kde se prolíná minulost a současnost. Zajímavé prostředí Skotska a kousek jeho historie. Čtivé, mělo to spád a zajímavý závěr.

Moncele
24.07.2021 5 z 5

Šlo o mé druhé setkání s autorkou a musím říct, že se mi kniha líbila o kousek víc než Ohnivý pták. Zdále se mi propracovanější a uvěřitelnejší, minulost i přítomnost se hezky a nenásilně doplňovali. A ten závěr!

Ran
13.06.2021 4 z 5

Příběh se mi hodně líbil. Byl skvěle vypointovaný a zvraty v ději byly velmi dobře umístěné. Styl psaní se mi líbil a jeho tempo bylo příjemně rychlé.

cestování časem Skotsko jakobité prolínání minulosti a současnosti

Susanna Kearsley
kanadská, 1966